Dinamo dominantnom predstavom nadigrao Rijeku

Pobjedom Dinama nad Rijekom zaključeno je 6. kolo SuperSport HNL-a. Plavi su pred 9.305 gledatelja u Maksimiru slavili rezultatom 2:1 (1:0), a u strijelce su se upisali Marko Bulat te Bruno Petković koji je realizirao kazneni udarac dok je za goste u 90. minuti iz slobodnog udarca pogodio Marco Pašalić.

Izabranici Sergeja Jakirovića su nadigrali goste s Rujevice koji su tek u završnici utakmice uspjeli stvoriti pritisak pred golom Nevistića. Bivši trener Rijeke je tako s dvije važne pobjede otvorio mandat na klupi Dinama. S druge strane Željko Sopić neće po dobrom pamtiti prvu utakmicu kao strateg Rijeke.

Dinamo je nakon četiri odigrane utakmice na sedam osvojenih bodova te uz odigranu utakmicu manje za vodećim Hajdukom zaostaje osam bodova. Rijeka je pak na šest bodova zaostatka za Bilima.

U sljedećem kolu Plave očekuje gostovanje na Opus Areni u Osijeku dok će Bijeli na domaćem terenu odmjeriti snage s Varaždinom.

U početnoj postavi Dinama se umjesto najavljenog Luke Stojkovića, koji se ozlijedio na zagrijavanju, našao Antonio Marin. Predsjednik Rijeke Damir Mišković je, zbog zategnutih odnosa između dva kluba nakon iznenadnog odlaska Sergeja Jakirovića na klupu Dinama, susret pratio s južne tribine Maksimira, a ne iz svečane lože. Domaćin je dvoboj igrao u novom trećem dresu na kojem dominira crna boja. Bilo je to njegovo premijerno predstavljanje.

Domaćin je prvotno zaprijetio u 5. minuti kada je Ristovski dugim doigravanjem u šansu izbacio Baturinu, a njegov prizemni udarac sa šest metara iskosa prolazi pokraj suprotne vratnice.

Samo minutu kasnije domaćin je zatresao mrežu Rijeke. Iz kornera je ubacio Bulat, a iz drugog plana se ubacio zaboravljeni Ristovski koji je sa šest metara glavom proslijedio loptu iza leđa Labrovića. Međutim nakon VAR provjere pogodak nije priznat jer je sudac Kolarić vidio prethodni prekršaj Mišića na Galešiću.

Baturina je u 19. minuti povratnim dodavanjem pronašao Petkovića koji je sa 17 metara pucao preko grede.

Dvije minute kasnije vidjeli smo i prvi opasniji izlazak Rijeke. Napad je po desnoj strani povukao Ivanović koji je na koncu donio loptu do Pašalića, a njegov snažan udarac s dvadesetak metara odlazi pokraj stative.

U 22. minuti je iz daljine snažno pucao Ristovski, a Labrović je odbio loptu koja je išla u njegov donji lijevi kut. U istoj minuti i gostujući strateg se odlučio na prvu izmjenu. Igru je napustio Veiga, a priliku je dobio Smolčić.

Sudac Kolarić je u 26. minuti svirajući prekršaj nad Ristovskim zaustavio obećavajući bijeg Ivanovića što je izazvalo protest napadača Rijeke.

Akciju u tri poteza domaćih vidjeli smo u 30. minuti kada je Mišić dugim proigravanjem uposlio Moharramija koji je s desne strane ubacio za Marina, a on je snažnim udarcem s prve stative pucao poviš gola.

Dinamo do vodstva dolazi u 37. minuti kada je Petković odlično asistirao za Bulata koji s osam metara iskosa šalje loptu u suprotnu malu mrežicu.

Bulat je u 47. minuti simulirao u kaznenom prostoru Rijeke, a sudac Kolarić mu je propustio pokazati žuti karton.

Dinamo je nastavio imati terensku inicijativu, ali do nove ozbiljne šanse je došao tek u 73. minuti kada je Petković još jednom dobro proigrao Emrelija, no on iz odlične situacije s desetak metara šalje loptu pored gola. Šest minuta kasnije Petković je uposlio Mihajličenka čiji snažan udarac s ruba kaznenog prostora brani Labrović.

Sopić je 80. minuti iz igre odlučio povući Djouahru koji je ušao u drugom poluvremenu, a na travnjak je poslao Grgića.

Petković je nastavio proigravati i u 83. kada je dodao do Baturine, a njega na 15 metara ruši Vukčević nakon čega je sudac Kolarić pokazao na bijelu točku. Odgovornost s 11 metara preuzeo je Petković te je loptu poslao u jednu, a Labrovića u drugu stranu.

U 87. minuti sa 17 metara iskosa udarac je okušao Pašalić za laganu obranu Nevistića. Bio je to prvi udarac gostiju u okvir gola Dinama.

Gosti do pogotka ipak dolaze u 90. minuti kada je iz slobodnog udaraca sa 17 metara iskosa pucao Pašalić, a lopte se odbija od Menala te od stative ulazi u gol Plavih.

Posljednja šansa na utakmici pripala je Dinamu. U 95. minuti je iz daljine dobro iz voleja potegao Mišić, no Labrović je bio spreman na njegov pokušaj.

Osijek – Dinamo 3.9. 21:05h

Šestu dionicu SuperSport HNL-a će od 21:05 na Maksimiru zaključiti Dinamo i Rijeka. Momčad Plavih vodi Sergej Jakirović koji je do prije nekoliko dana trenirao upravo Rijeku, a njegov prelazak u Maksimir narušio je odnose između dva kluba. S druge strane na klupi gostiju će debitirati donedavni strateg Gorice Željko Sopić.

Dinamo je u dosadašnjem tijeku prvenstva poražen od Hajduka, remizirao je protiv Gorice, a slavio je kod Istre 1961. Rijeka je također izgubila od Bilih, a bila je bolja od Rudeša, Istre 1961 i Lokomotive.

Domaćina su proteklih dana napustili Livaković i Ivanušec dok su u svlačionicu iz Lokomotive pristigli Stojković i Kačavenda. Kod gostiju problema s ozljedama imaju Radeljić i Banda.

Trener Dinama Sergej Jakirović je u najavi izjavio: “U četvrtak smo mogli vidjeti Dinamo kakav i u budućnosti želimo gledati, pogotovo onaj s početka drugog poluvremena. Da budemo još agresivniji i okomitiji da se možemo još bolje prezentirati na terenu. Svjestan sam da nema puno vremena za treninge, raspored je jako krcat. Igrači su pokazali želju i usvojili neke zahtjeve tako da se nadam da će biti još bolje. Mislim da je teže bilo pripremiti ekipu za Spartu, zato sam i rekao da nam je ta pobjeda bila iznimno važna. Svaka iduća utakmica nam je finale i tako ćemo se i postaviti. Analizirat ćemo protivnika i maksimalno se pripremiti. Na treningu ćemo vidjeti tko se kako regenerirao nakon četvrtka, treba nam energija, ali vjerujem da će svi htjeti igrati pa samo moramo odrediti tko će to biti. Može li me Rijeka iznenaditi? Ne znam kako bih uopće odgovorio na to kad sam ja složio tu ekipu. Iznimno cijenim sve igrače, znam koliki je ogromni potencijal među njima, ako bude zdravlja to će biti ogromni iznosi transfera u budućnosti. Neki su već sad pokazali jako veliku kvalitetu, to ćemo morati maksimalno zatvoriti kako nas ne bi ugrozili.

Njegov kolega na klupi Rijeke Željko Sopić je dodao: “Četiri puta sam igrao protiv Dinama, takav sam sretnik da s nekom Goricom tri puta nisam izgubio od Dinama. Vidjet ćemo. Mislim da je to veliki izazov. Naravno, kada dolaziš s Rijekom na Maksimir puno su ti veći apetiti nego kada dolaziš s Goricom. Hrabro ćemo se postaviti, idemo na Maksimir uzeti bod ili bodove.”

Glavni sudac utakmice je će Patrik Kolarić iz Čakovca kojem će asistirati Kruno Šarić (Županja), Goran Perica (Šibenik) i Mateo Erceg (Benkovac) dok će u VAR sobi biti Marin Vidulin (Kanfanar) i Ivan Mihalj (Velika Gorica). Delegat susreta je Marko Ilijašev (Beli Manastir), kontrolor suđenja Ante Vučemilović (Višnjevac), a časnik za sigurnost Jurica Jurjević.