Dinamo na gostujućem terenu ne zna drugačije; preokretom do pobjede

U 18. kolu 1. HMNL Futsal Dinamo je u gradu na Dravi pred punom dvoranom Zrinjevac svladao Osijek Kelme rezultatom 2:4.

Početak utakmice nije najavljivao previše uzbuđenja. Obje su ekipe ušle na gotovo identičan način, bez velikog presinga. Šanse za pogodak su se praktički izmjenjivale na obje strane, no ipak, gosti su ubrzo zatresli mrežu domaćina. Prvi pokušaj Matoševića nije ušao u mrežu, ali već sljedeći u trećoj minuti dao je Dinamu prvu prednost na utakmici. Osijek se nije predao. Pritiskali su obranu Plavih koliko su god mogli, pokušaj iz slobodnog udarca otišao je izvan gola, a onda je na drugoj strani sreću okušao i Davor Kanjuh, no vratar domaćih bio je spreman.

Nakon polovice prvoga dijela, domaćini su izjednačili pogotkom Ante Čurkovića, na što Dinamo odgovara bržim tempom. Stvaraju se prilike; Ziberi i Đulvat istakli su se u nekolicini akcija, no svaki puta je domaći vratar bio na pravom mjestu kako bi obranio svoju mrežu. Domaćini su odlučili pritisnuti Dinamo i pokušavali su doći do pogotka na sve načine, a jedan je gotovo izrodio plodom kada je u kontri spriječena čista gol šansa Osječana tako što je Goran Škorić loptu obranio rukom izvan dozvoljenog prostora za što je zaradio izravan crveni karton, a sudac pljesak osječkih tribina. Trener domaćih, Marin Smoje, taktički saziva time out, nakon čega Goran Dakić iz slobodnog udarca sjajnim golom zabija za vodstvo Osijeka i miran odlazak domaćih u svlačionice.

Drugo poluvrijeme, opet drugi Dinamo. Već u 22. minuti rezultat izjednačava Hrvoje Penava, a tri minute nakon njega vodstvo Dinamu vraća sjajni Davor Kanjuh. Osječani su pokušali stvoriti šanse, vratiti se u trku, no kraj raspucanog Dinama nisu to uspjeli. Prvo je Grbeša zatresao gredu, zatim Matošević loptu poslao tik do vanjske strane stative, a Ziberijev šut brani Ivan Mladina.

Osijek je do kraja imao još pokoju šansu, od kojih je jedna otišla blizu okvira Dinama, no jakih naleta na gol gostiju nije bilo. A cijelu je utakmicu zapečatio Matej Horvat golom kakvog se ne bi posramili niti najbolji igrači futsala – rabona popularnog Banane bila je šlag na tortu pobjede Zagrepčana i kraj još jednog gostujućeg preokreta.