Dinamo pokleknuo u Pragu – Sparta izborila skupine Europske lige

Dinamo nije uspio izboriti skupine Europske lige. Plavi su u uzvratnom dvoboju play-offa na epet Areni u Pragu poraženi od Sparte rezultatom 4:1 (2:0) te je češka momčad s ukupnih 5:4 izborila ostanak u natjecanju. Izabranici Sergeja Jakirovića će tako jesen u Europi provesti u grupama Konferencijske lige.

Strijelci za večerašnju pobjedu domaće momčadi bili su Haraslin, Sorensen, Panak i Olatunji dok je privremeni nadu Dinamu dobio Baturina.

Već u 2. minuti susreta Sparta je došla u vodstvo. Haraslin se na rubu kaznenog prostora pored Moharramija izborio za udarac te je precizno pogodio suprotnu malu mrežicu.

U 6. minuti je Kuchta s desne strane ubacio za Olatunjija koji je s prve stative pucao iznad grede.

Plavi su mrežu domaćina zatresli u 8. minuti preko Špikića koji je na asistenciju Petkovića s desetak metara iskosa snažnim udarcem pogodio u bliži kut, no zbog zaleđa zgoditak opravdano nije priznat.

Dobro je u 15. minuti s 18 metara pucao Marin, a Jensen je paradom odbio loptu koja je išla u njegov lijevi kut.

U 24. minuti Sparta je nadoknadila zaostatak iz Maksimira. Iz kornera je ubacio Kairinen, a na vrhu peterca je najviši bio Sorensen te je glavom svladao Nevistića.

Špikić je pet minuta kasnije u kaznenom prostoru domaćih presjekao dodavanje nakon čega je povratno proigrao Baturinu, a njegov prizemni pokušaj s desetak metara iskosa sigurno brani golman Sparte.

Kairinen je i u 35. minuti dobro ubacio, ovaj put iz slobodnog udarca, ali kapetan Krejči je iz jako dobre situacije sa šest metara loše pucao poslavši loptu pokraj gola.

Nakon novog ubačaja u 48. minuti Olatunji je pucao glavom s 15 metara, a Nevistić je prebacio loptu preko grede.

Petković je u 56. minuti lucidnim dodavanjem u situaciju 1 na 1 s Jensenom izbacio Ljubičića, ali on s desetak metara iskosa nije uspio poslati loptu pokraj vratara Sparte koji je tako upisao veliku obranu.

U 60. minuti je sa 17 metara malo pokraj bliže stative pucao Baturina, bila je to dobra prilika za goste.

Do trećeg pogotka na utakmici domaćin dolazi u 67. minuti. Nakon povratnog dodavanja Zelenyja s lijeve strane Perić je kratko odbio loptu, no idealno za Panaka koji je sa šest metara snažnim udarcem poslao loptu u gol.

Dvije minute kasnije Zeleny se mogao upisati u strijelce, no sa sedam metara iskosa je poslao loptu malo iznad prečke.

Dinamo se u igru vraća u 71. minuti kada je Petković asistirao za Baturinu koji se pored dvojice suparničkih igrača majstorski izborio za udarac te je s 15 metara poslao loptu pokraj Jensena.

Nakon proigravanja Ristovskog prema Petkoviću kapetan Plavih je pao u kaznenom prostoru nakon duela s Panakom, no sudac Stieler nije se oglasio.

Do gola vrijednog skupina Europske lige domaćin ipak dolazi u 87. minuti. Pesek je proigrai Olatunjija koji se pored Šutalo i neodlučnog Nevistića izborio za udarac s vrha peterca kojim je matirao čuvara mreže Dinama.

U prvoj minuti sudačke nadoknade sa 17 metara je malo pored bliže stative pucao Karabec. Nedugo potom na suprotnoj strani travnjaka Ristovski je ubacio za Drmića koji je također bio neprecizan. Bilo je to posljednje uzbuđenje na utakmici.