Rijeka nakon produžetaka eliminirana od Lillea

Usprkos odličnoj predstavi Rijeka nije uspjela svladati favorizirani Lille. U uzvratnoj utakmici play-offa Konferencijske lige izabranici Željka Sopića su pred 7.852 gledatelja na rasprodanoj Rujevici nakon produžetaka odigrali 1:1 (1:0/1:0) tako da je francuska momčad s ukupnih 2:3 izborila grupnu fazu natjecanja.

Domaćin je poveo u 58. minuti kada je prvijenac u bijelom dresu postigao Ivan Smolčić, a pitanje ukupnog pobjednika je riješeno u 108. pogotkom Jonathana Davida. Rijeka je tako završila ovosezonsku europsku epizodu te se okreće izazovima u HNL-u gdje je za vikend očekuje sraz s Varaždinom.

U prvom poluvremenu obje momčadi su imale po jednu veliku šansu. Prvo je u 6. minuti nakon povratnog dodavanja Pašalića iz srca šesnaesterca snažno pucao Hodža, a vratar Chevalier je fantastičnom reakcijom uspio odbiti loptu u korner.

Lille je pak zaprijetio u 15. kada se spretno i sretno za udarac s ruba kaznenog prostora izborio Cavaleiro, a Labrović je paradom odbio loptu koja je išla u njegov lijevi kut.

U 56. minuti je Smolčić s desne strane oštro ubacio u peterac, a ispred Ivanovića je u posljednji trenutak do lopte došao Yoro.

Rijeka do gola dolazi u 58. minuti. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca Fruka gostujuća obrana nije uspjela otkloniti opasnost pa je prvo udarac Hodže iz blizine blokirao Ribeiro, no potom se lopta odbija do Smolčića koji je s vrha peterca uspio zatresti mrežu Lillea. Mladom braniču bio je to prvijenac u dresu kluba s Rujevice.

Veliku šansu Rijeka je imala i u 66. minuti kada se Vukčević nakon proigravanja Pašalića našao oči u oči s gostujućim vrataram, ali Chevalier brani njegov snažan udarac s 12 metara.

Nedugo potom gosti su zatresli mrežu Rijeke. Bila je to akcija iz tri poteza u 69. minuti u kojoj je Zhegrova s desne strane ubacio na drugu stativu za Cavaleira, a on je izvrsno povratno dodao za Davida koji je glavom matirao Labrovića. Međutim njihova radost je kratko trajala jer je nakon VAR intervencije suđeno minimalno zaleđe asistenta Cavaleira.

Nova šansa za goste uslijedila je u 79. minuti kada je Zhegrova iz kornera ubacio na drugu stativu, Labrović je otišao u prazno, a Ribeiro je iz blizine udarcem glavom zatresao bližu stativu.

Ismailyi je u 91. minuti odličnom reakcijom izbio loptu ispred Obregona koji se sjurio prema golu Lillea. Nakon ubačaja iz kuta je s prve stative pucao Smolčić, no poslao je loptu iznad gola.

Kako nakon osnovnog dijela utakmice nije bilo konačnog pobjednika ušlo se u dodatnih 30 minuta. Tamo smo do prve šanse čekali do posljednje minute prvog produžetka kada je nakon ubačaja iz kornera Diakite glavom sa šest metara pucao pokraj suprotne stative.

Gol vrijedan prolaska u grupnu fazu Lille je postigao u 108. minuti. Bila je to brza akcija u kojoj je Ismaily snažno pucao po podu s desetak metara iskosa, a Labrović je uspio skrenuti loptu u stativu nakon čega se ona odbija ravno do Davida koji je sa šest metara iz prve zatresao mrežu Rijeke.

U 118. minuti je s dvadesetak metara iskosa prizemni udarac uputio Smolčić kojeg je vratar Lillea uspio odbiti nakon čega je stigao pokupiti loptu prije Bogojevića.