Dinamo uvjerljivom pobjedom protiv Astane otvorio grupnu fazu Konferencijske lige

U prvom kolu skupine C UEFA Konferencijske lige Dinamo je na Maksimiru pred 10.005 gledatelja bio bolji od kazahstanskog prvaka Astane rezultatom 5:1 (1:0).

Prva tri gola domaćih na utakmici pala su nakon prekida. Bruno Petković je u dva navrata iskoristio kazneni udarac dok je Marko Bulat fantastično poentirao iz slobodnog udarca. Potom je za goste zaostatak privremeno smanjio Kamo Hovhannisyan, a konačan rezultat su u završnici utakmice postavili Antonio Marin i Tibor Halilović.

Plavi su tako treći put ove sezone bili bolji od Astane s kojom su se prethodno sučelili u kvalifikacijama Lige prvaka te su na najbolji mogući način otvorili bitku za plasman u osminu finala.

U drugom susretu grupe Viktoria Plzen je u Češkoj bila bolja od Ballkanija rezultatom 1:0. Upravo je kosovski prvak suparnik izabranika Sergeja Jakirovića u drugom kolu, a dvoboj se igra 5. listopada.

Dinamo je do vodstva mogao doći već u 4. minuti kada je Vidović pripremio odličnu šansu za Emrelija, no on u petercu nije uspio zahvatiti loptu i proslijediti je u praznu mrežu.

Gosti su priliku imali u 20. minuti kada je loše u skoku reagirao Perić nakon čega je s desetak metara pored gola pucao Tomasov.

Raspoloženi Vidović je u 37. minuti ispremiješao obranu gostiju nakon čega je snažno pucao s desetak metara iskosa, a Čondrić je uspio odbiti loptu.

Dvije minute kasnije nakon ubačaja Moharramija s desne strane glavom je loptu pored suprotne stative poslao Baturina.

Darboe je u 40. minuti u šesnaestercu Astane nagazio Ljubičića, no poljski sudac Raczkowski se prvotno nije oglasio. Uslijedio je poziv iz VAR sobe nakon kojeg je dosuđen kazneni udarac u korist Plavih. Odgovornost s 11 metara je preuzeo Petković te je snažnim udarcem pod gredu matirao Čondrića. Dinamo je tako od 43. minute došao u vodstvo.

Na početku drugog poluvremena prvo su zaprijetili gosti i to opet preko Tomasova koji se u 47. minuti izborio za prizemni udarac s desetak metara iskosa, a Nevistić je uz pomoć bloka Perića nogom odbio loptu koja je išla u njegov bliži kut.

Moharrami je u 51. minuti ubacio s desne strane, a udarac Baturine glavom je odlično obranio Čondrić. Sudac Raczkowski je potom drugi put na utakmici pokazao na bijelu točku za Dinamo jer je Tomašević prilikom ubačaja gurnuo Emrelija. Prednost domaćih je novim pogotkom iz kaznenog udarca povećao Petković.

Astana je do gola mogla doći u 54. minuti kada je udarac Darboa iz šesnaesterca izvrsno blokirao Perić, a u nastavku akcije Tomasov je pogodio vlastitog suigrača.

Treći gol u mreži Astane vidjeli smo u 58. minuti. Petković je izborio slobodni udarac na 18 metara, a Bulat je odlično prebacio živi zid te je pogodio bliže rašlje. Mladom veznjaku to je bio drugi gol ove sezone kojeg je postigao iz slobodnog udarca, prethodno je tako zabio AEK-u.

Astana je zaostatak smanjila u 78. minuti. Nakon asistencije Tomasova sa sedam metara iskosa uz pomoć suprotne stative prizemnim udarcem je Nevistića svladao Hovhannisyan.

Dvije minute kasnije je s dvadesetak metara udarac okušao Kuat, a lopta je otišla pored bliže stative tako da nije bilo potrebe za intervencijom golmana Dinama.

Menalo je u 85. minuti povratnom loptom pronašao Marina čiji udarac s pet metara završava u bloku. Nedugo potom Marin se ipak uspio upisati u strijelce i to nakon što je glavom proslijedio loptu iza Čondrića nakon ubačaja Mihajličenka.

U sudačkoj nadoknadi je dobro s dvadesetak metara pucao i Jovančič, a lopta je otišla malo pored rašlji Dinamova gola.

Konačni rezultat utakmice postavljen je u 93. minuti kada je s dvadesetak metara pucao Halilović, a nakon loše reakcije Čondrića lopta ulazi u njegov donji desni kut.