“Fantastični” Maribor još bod dalje od “izgubljene” Olimpije

PLTS, slovenska liga

Unatoč mršavom remiju protiv Krškog vodeći Maribor povisio je prednost ispred ljubljanske Olimpije, koja je u 27. kolu Prve lige Telekom Slovenije izgubila kod Aluminija. Na drugo mjesto skočile su Domžale.

“Odigrali smo fantastičan susret. Samo je nešto malo falilo, da ne upišemo pobjedu s nekoliko golova razlike,” pričao je u TV kamere nakon susreta Krškog i Maribora trener gostiju Darko Milanič. Da vam nismo već u uvodnom dijelu otkrili, da je susret završio remijem, sigurno bi vam prvo palo na pamet, da je Maribor slavio s jednim do dva gola razlike. No “Vijoličasti” su se u Krškom propisno namučili te se nakon izborenog i hladnokrvno realiziranog jedanaesterca Filipa Dangubića u prvom poluvremenu čak našli u zaostatku, kojeg je brzo anulirao Dare Vršič, a nastavak susreta nije donio promjene rezultata unatoč – kao sto ste već pročitali – “fantastičnom” Mariboru.

“Iznimnu” igru svoje momčadi u prvom poluvremenu gostovanja kod Aluminija vidio je i ex-trener Hajduka Marijan Pušnik, koji još čeka na prvu pobjedu u svojoj povratničkoj epizodi na klupi zeleno – bijelih. Njegovu momčad u vodstvo doveo je Leon Benko na asistenciju raspoloženog Andraža Kirma, dok je drugi dio susreta donio potpuni preokret i zasluženu pobjedu borbenih domaćina. “U prvom poluvremenu bili smo odlični i propustili još dvije matne situacije. Činilo mi se, kao da je u nastavak krenulo drugih jedanaest igraća. Očito su momci potpuno izgubili vjeru u sebe,” novu blamažu prokomentirao je Pušnik.

Ni krivi ni dužni na drugo mjesto prvenstvene tablice zasjeli su nogometaši Domžala, koji su u samoj završnici susreta ostali bez pobjede u Celju. Četvrto mjesto nakon remija u primorskom derbiju protiv Kopera i dalje drži Gorica, a u visokoj pobjedi Rudara kod Radomlja istaknuo se nigerijski napadač John Mary, kojem je za hat-trick trebalo samo četiri minute, dok je Dominik Glavina 15. pogotkom u sezoni zasjeo na vrh ljestvice strijelaca.

Prva liga Telekom Slovenije, 27. kolo: Krško – Maribor 1:1 (1:1), Aluminij – Olimpija 2:1 (0:1), Celje – Domžale 1:1 (0:0), Gorica – Koper 0:0, Radomlje – Rudar 1:5 (0:4).