Farmaceuti srušili Rijeku na Rujevici

U posljednjoj utakmici 18. dionice SuperSport HNL-a Slaven Belupo je pred 5.119 gledatelja na Rujevici bio bolji od Rijeke rezultatom 2:4 (0:1). Za petu pobjedu Farmaceuta u sezoni u strijelce su se upisali Tomislav Štrkalj, Benedik Mioč, Mihail Caimacov i Arber Hoxha dok su zgoditke za domaćina postigli Franjo Ivanović te Jorge Obregon.

Izabranici Roya Ferenčine su s nova tri boda skočili na šesto mjesto ljestvice te imaju dva boda više od Lokomotive, Varaždina i Istre 1961. Rijeka je pak prekinula niz od 11 prvenstvenih utakmica bez poraza te je Željko Sopić tek drugi put od preuzimanja klupe odnosno debija protiv Dinama morao čestitati suparniku. Također bio je to prvi poraz njegove momčadi na domaćem travnjaku kojim su ostali na trećem mjestu ljestvice s osam bodova zaostatka za vodećim Hajdukom te jednim za Dinamom.

U posljednjem ovogodišnjem kolu Rijeka će sljedećeg vikenda na Rujevici odmjeriti snage s fenjerašem Rudešom dok će Slaven gostovati na Opus Arene kod svog bivšeg trenera Zorana Zekića.

Već u 3. minuti utakmice Rijeka je bila blizu vodstva. Oporavljeni Pjaca je proigrao Fruka koji je s vrha peterca iskosa pucao malo pored suprotne stative.

Iako je prvo poluvrijeme proteklo u nešto boljoj igri Rijeke prvi do gola dolaze Farmaceuti i to u drugoj minuti sudačke nadoknade. Hoxha je ubacio s lijeve strane, a Štrkalj je spustio loptu do Mioča koji potom sretno upošljava nazad svog suigrača koji prizemnim udarcem s desetak metara šalje loptu iza leđa Labrovića. Bio je to njegov treći gol u aktualnoj sezoni HNL-a.

U jeku napada domaćina gosti su povećali prednost. Bila je to jednostavna akcija u 70. minuti u kojoj je nakon ispucavanja Sušaka loptu glavom prenio Štrkalj, a u situaciju 1 na 1 s golmanom Rijeke je izbio Mioč te je lobom svladao Labrovića za svoj već šest gol u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

Novi gol u mreži Rijeke vidjeli smo u 77. minuti kada je Bosec proigrao Caimacova koji se prošetao obranom domaćih nakon čega je sa šest metara iskosa poslao loptu pored Labrovića. Moldavskom reprezentativcu to je bio prvijenac u aktualnoj sezoni HNL-a.

Rijeka do zgoditka dolazi samo minutu kasnije kada je Grgić ubacio s desne strane, a Međimorec je loše procijenio let lopte što je iskoristio Ivanović te ju je iz peterca poslao u gol za svoj drugi gol u prvenstvenoj sezoni.

Farmaceuti do novog gola dolaze u 85. minuti kada je Caimacov asistirao za Hoxhu koji je pobjegao svom čuvaru te je lobom sa 17 metara svladao Labrovića za svoj četvrti gol u sezoni.

Konačan rezultat dvoboja postignut je u 89. minuti kada se lopta spretno odbila do Obregona, a on je s 15 metara prizemnim udarcem iz okreta pronašao put do mreže. Protiv svog bivšeg kluba je tako došao do drugog pogotka u sezoni.

Dinamo – Hajduk 17.12. 17:15h

Osamnaesto kolo SuperSport HNL-a će od 17:10 na Rujevici zaključiti Rijeka i Slaven Belupo. Njihov prvi ovosezonski međusobni ogled odigran u Koprivnici završio je slavljem gostiju nakon što je jedini pogodak na utakmici bilo fantastično djelo Galešića.

Domaćin u današnjem srazu ne može računati na Smolčića, Jankovića, Godu i Selahija dok su gosti bez Božića, Pllane i Martinage.

Trener Rijeke Željko Sopić je u najavi istaknuo: “Momčad Slaven Belupa je dosta podignuo moj prijatelj Roy Ferenčina. Očekujem Slaven Belupo koji se neće povući, već nametnuti i preko Hoxhe i ostalih napadača doći do gola. Mi ćemo od prve minute nametnuti jak ritam i svoj tempo i napraviti sve da tri boda ostanu na Rujevici.”

Strateg Farmaceuta Roy Ferenčina je dodao: “Rijeka ima odličnog trenera i odličnu momčad, bori se za sam vrh, no koncentrirani smo na nas. Znamo da nas čeka odlična atmosfera u kojoj moramo biti na maksimumu od prve do zadnje minute ako želimo doći do cilja.”

Glavni sudac utakmice je Duje Strukan iz Splita kojem će asistirati Bojan Zobenica (Velika Gorica), Ivan Starčević (Bjelovar) i Dario Kulušić (Šibenik) dok će u VAR sobi biti Igor Pajač (Sv. Ivan Zelina) i Alen Jakšić (Split). Delegat susreta je Ivan Vukojević (Zagreb), suce će kontrolirati njegov sugrađanin Igor Pristovnik, a za sigurnost će ispred Saveza brinuti Miroslav Cindrić.