Farmaceuti uz dva pogotka Međimoreca do tri boda protiv Rudeša

Slaven Belupo je upisao prvu pobjedu u novoj prvenstvenoj sezoni. Farmaceuti su u sklopu 3. kola SuperSport HNL-a na domaćem terenu bili bolji od Rudeša rezultatom 3:2 (1:1). Junak pobjede je bio stoper Vinko Međimorec koji je nakon dva ubačaja iz prekida postigao dva gola. Uz njega se u strijelce upisao i Ante Crnac dok su za goste poentirali Aleksa Latković i Ivan Tomečak.

Izabranici Ricarda Moniza su tako nakon tri utakmice na četiri osvojena boda dok momčad koju vodi Robert Prosinečki još uvijek nije okusila slast osvajanja poena. Novu priliku će imati za tjedan dana na gostovanju kod Varaždina dok Slavena očekuje put u Split gdje će se sučeliti Hajduku.

U 10. minuti susreta Latković se izborio za udarac sa 17 metara te je loptu poslao malo iznad grede. Sedam minuta kasnije isti igrač je pokušao s nešto veće udaljenosti, a ovaj put njegov prizemni udarac odbija Marković.

Farmaceuti su prvi put zaprijetili u 29. i to preko Ortiza koji je s ruba šesnaesterca iskosa snažno pucao pokraj bliže vratnice. Deset minuta kasnije s 15 metara je zaprijetio i Mioč za sigurnu obranu Marića.

Koncem prvog poluvremena domaćin dolazi u vodstvo. Bosec je idealno ubacio s desne strane, a iz drugog plana je dotrčao Crnac te je s vrha peterca glavom proslijedio loptu u gol Rudeša.

Samo minutu kasnije gosti se vraćaju u rezultatski egal. Asistent je bio Mašala koji je s desne strane poslužio Latkovića, a on je preciznim udarcem s deset metara matirao Markovića.

Farmaceuti su ponovno u vodstvu od 56. minute kada je iz slobodnog udarca s lijeve strane na drugu stativu ubacio Mioč, a tamo je Međimorec nadvisio Lazarova te je glavom poslao loptu iza leđa Marića.

Izvrsno je u 63. minuti iz voleja s dvadesetak metara iskosa pucao Tomečak, ali lopta je prohujala malo pored okvira gola. Četiri minute kasnije slalom Alekse Latkovića kroz obranu domaćih završio je oštrim ubačajem u peterac kojeg je boksao vratar Slavena.

Slaven je uzvratio u 70. minuti kada se driblingom oslobodio Matića nakon čega je uslijedio snažan udarac s dvadesetak metara koji je od bloka Vukmanovića završio pod samom gredom, no Marić je paradom izbio loptu u korner.

Novi u gol domaćini su postigli u 74. minuti kada se ponovno u strijelce upisao Međimorec. Iz kornera je ubacio Martinaga, a stoper Slavena je u petercu nadvisio Tomečaka te je glavom zatresao mrežu.

Samo četiri minute kasnije Rudeš je smanjio zaostatak. Vukmanović je uposlio Tomečaka koji se sjurio po desnoj strani te je šutirao s desetak metara iskosa, a njegov pokušaj od bloka Račića završava u suprotnoj maloj mrežici.

U završnici utakmice gosti su uspjeli napraviti pritisak pred golom Marković, no on nije rezultirao većim šansama.

Kolo se nastavlja od 21 sat kad se na Maksimiru susreću Dinamo i Gorica.

U prvom dvoboju subotnjeg programa 3. kola SuperSport HNL-a od 18:45 na stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici sastaju se Slaven Belupo i Rudeš. Farmaceuti su u sezonu ušli gostujućim susretom s Osijekom gdje su poraženi 6:1 i 2:2 remijem kod Varaždina. Novi prvoligaš je pak na startu poražen kod Rijeke s 4:0 da bi potom kod kuće izgubio od Osijeka 3:4 iako je imao prednost od tri gola.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Božića, Pllanu i Caimacova dok su gosti bez Camposa i Mihaljevića.

Trener Slavena Ricardo Moniz je u najavi rekao: “Pokazali su protiv Rijeke i Osijeka da mogu biti izrazito opasni, a mi na ovu utakmicu gledamo kao na finale.”

Veznjak Rudeša Luka Pasariček je dodao: “Ukazao nam je trener na njihov stil igre, otkud prijete opasnosti te kako bi ih trebali iznenaditi. Dakle, spremamo se u Zagreb vratiti s tri boda.”

Glavni sudac utakmice je Igor Pajač iz Sv. Ivana Zeline kojem će asistirati Jerko Crnčić (Vrbovec), Dino Knez (Osijek) i Zdenko Lovrić (Đakovo) dok će u VAR sobi biti Marin Vidulin (Kanfanar) i Marjan Tomas (Vladislavci). Delegat susreta je Krešimir Glavina (Prelog), a kontrolor suđenja Vlado Svilokos (Sisak).