Fiolić u završnici utakmice donio remi Osijeku protiv Lokomotive

Pogotkom Ivana Fiolića u 87. minuti Osijek je u sklopu 15. kola SuperSport HNL-a pred nešto manje od pet tisuća gledatelja na Opus Areni došao do remija protiv Lokomotive. Gosti su prethodno bili u vodstvu od 10. minute kada se u strijelce upisao u posljednje vrijeme dobro raspoloženi Indrit Tuci.

Bijelo-plavi su tako upisali četvrti, a gosti čak sedmi remi u aktualnoj prvenstvenoj sezoni. Nakon reprezentativne stanke Osijek će za dva tjedna u sklopu 16. kola gostovati kod Dinama u Maksimiru dok Lokomotivu očekuje domaći sraz sa Slaven Belupom.

Otvoreni pristup utakmici od strane obje momčadi konkretiziran je već u 10. minuti kada se Goričan na lijevoj strani napada odlično oslobodio Duartea nakon čega je idealno poslužio Tucija kojem nije bilo teško iz blizine poslati loptu u mrežu. Bio je to njegov već šest gol u aktualnoj sezoni HNL-a.

Do novog konkretnog pokušaja smo čekali sve do 33. minute kada je sa 17 metara iskosa zapucao raspoloženi Goričan, a lopta je završila ravno u naručju Malenice.

Tuci je deset minuta kasnije uputio oštar udarac s lijeve strane, a Bralić je na pet metara uspio blokirati njegov ubačaj.

Drugo poluvrijeme je počelo velikom prilikom za goste. Nakon ubačaja iz kuta Malenica je u petercu nakon duela sa Živkovićem ispustio loptu koja je krenula prema golu, no na crti se iskazao Omerović koji je u posljednji trenutak otklonio opasnost.

Bijelo-plavi uzvraćaju u 50. minuti kada je Jugović pronašao Omerovića koji je sa 16 metara pogodio suprotnu stativu. U nastavku akcije je s dvadesetak metara snažno zapucao i Nejašmić, a Čavlina je uspio odbiti loptu.

Dvije minute kasnije Malenica je paradom uspio skrenuti loptu u korner nakon dobrog udarca Smakaja s dvadesetak metara.

U 54. minuti su iz šesnaesterca udarac okušali Jugović i Pušić, a u oba slučaja obrana Lokomotive je uspjela blokirati put lopte do gola. Nedugo potom Pušić iz kornera pronalazi Bralića koji je s prve stative glavom pucao iznad grede.

Nakon ubačaja s lijeve strane u 60. minuti lopta je nakon skoka Bralića i Tucija u visokom luku išla u gol Osijeka, ali Malenica ju je uspio boksati.

Omerović je u 67. minuti dobro ubacio s desne strane, no lopta je za Jugovića ipak bila malo previsoka tako da s vrha peterca nije uspio šutirati prema golu.

Nakon odbijene lopte odlično je s desetak metara iz voleja zapucao Pušić, a Čavlina je prebacio loptu koja je išla pod samu gredu. Uslijedio je ubačaj iz kuta nakon kojeg je Jugović prenio loptu u peterac, no tamo je zakasnio reagirat Bralić.

Domaćin do gola dolazi u 87. minuti. Fiolić je iskoristio lošu reakciju Boškovića te se oslobodio Bartoleca nakon čega je s deset metara snažnim udarcem u gornji desni kut matirao Čavlinu. Uslijedio je poziv iz VAR sobe u kojem je sugeriranu da je u začetku akcije Duarte igrao rukom, no sudac Erceg je procijenio da se ne radi o kažnjivoj situaciji tako da je domaćin mogao proslaviti osvojeni bod.

Kolo će biti zaključeno sutra kada se od 16:30 na Poljudu sastaju Hajduk i Varaždin dok u 19:30 na rasprodanoj Rujevici počinje derbi Rijeke i Dinama.

U sklopu 15. kola SuperSport HNL-a od 18:10 na Opus Areni počinje nadmetanje Osijeka i Lokomotive. Njihov prvi ovosezonski međusobni sraz odigran u Zagrebu završio je bez pobjednika, na koncu je domaćin pogodak za 3:3 zabio u sudačkoj nadoknadi.

Domaćin u današnjoj utakmici ne može računati na Fućka i Fiolića dok su gosti bez Vranjkovića, Marića, Čopa i Šotičeka.

Trener Bijelo-plavih Zoran Zekić je u najavi izjavio: “Imali smo analizu i pripremu Lokomotive, prošli tjedan smo ih gledali uživo protiv Rijeke… Lokomotiva ima plan i program, od škole nogometa na dalje, svake godine ubacuju dva, tri mlada igrača. Nemaju kompleksa, igraju hrabro i okomito, nemaju neko veliko opterećenje, a iskusniji igrači su podrška mlađima. Po viđenom protiv Dinama i Rijeke ne znaš jesu li opasniji u tranziciji ili kombinatorici, odlično su posložena momčad s puno brzih i dinamičnih igrača. To je sve o čemu moramo razmišljati u pripremi utakmice.”

Njegov kolega na klupi Lokomotive Silvijo Čabraja je rekao: “Očekuje nas sada vrlo zahtjevna utakmica sa Osijekom, dolazimo Osijeku koji je izgubio zadnje dvije prvenstvene utakmice i sigurno će dati sve od sebe da utakmicu završi s pozitivnim rezultatom. Isto tako i mi ćemo probati dati svoj maksimum da se vratimo sa bodovima iz Opus Arene.”

Glavni sudac utakmice je Mateo Erceg iz Benkovaca kojem će asistirati Jerko Crnčić (Vrbovec), Željko Bučar (Duga Resa) i Ante Terzić (Podstrana) dok će u VAR sobi biti Igor Pajač (Sv. Ivan Zelina) i Ivan Mihalj (Velika Gorica). Delegat susreta je Jurica Mihalj (Velika Mlaka), kontrolor suđenja Draženko Kovačić (Križevci), a za sigurnost će ispred HNS-a brinuti Marko Svilić.