Gorica nadvisila i Osijek

Gorica je nakon Hajduka i Dinama na domaćem terenu svladala i Osijek. U dvoboju 14. kola SuperSport HNL-a izabranici Dinka Jeličića su protiv Bijelo-plavih golovima Štigleca, Solde i Pršira slavili s 3:0 (1:0). Uvjerljivu pobjedu domaćih pratit će i prigovori Osijeka na sucu Duju Strukana koji u dvije sporne situacije nije odlučio pokazati na bijelu točku u korist Osijeka.

Gorica je tako upisala šestu pobjedu u sezonu kojom se na trećem mjestu ljestvice bodovno izjednačila s Dinamom dok je Osijeku prvi put poražen u drugom trenerskom mandatu Zorana Zekića. Za tjedan dana Goricu očekuje gostovanje kod Slaven Belupa dok će Osijek već u srijedu u zaostaloj utakmici dočekati Hajduk.

Prvu spornu situaciju na utakmici vidjeli smo u 19. minuti kada je Munksgaard na rubu šesnaesterca zakačio Miereza. Iako je VAR soba pozvala suca Strukana na pregled video snimke on je ostao kod odluke da se ne radi o kaznenom udarcu jer je bek domaćih prvo izbio loptu.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Gorica je došla u vodstvo. Nakon ubačaja iz auta stvorila se gužva pred golom gostiju u kojoj se najbolje snašao Štiglec te je udarcem s osam metara pronašao put do mreže Osijeka.

Na početku drugog poluvremena i Osijek je zatresao mrežu Gorice. Učinio je to Mierez u 47. minuti, no zbog minimalnog zaleđa pogodak nije priznat.

U 59. minuti lopta je u kaznenom prostoru pogodila Pršira u ruku, a i ovaj put sudac Strukan nije odlučio dosuditi kazneni udarac u korist Osijeka.

Do drugog gola Gorica je došla u 82. minuti kada je Ndockyt u kontri uposlio Soldu koji je uspio matirati Malenicu.

Konačan rezultat je postavljen pet minuta kasnije kada je Jurić nakon ubačaja spustio loptu za Pršira koji je iz peterca poslao loptu u gol Bijelo-plavih.

Kolo se nastavlja od 18:10 kada na Poljudu počinje sraz Hajduka i Rudeša.

U sklopu 14. dionice SuperSport HNL-a od 16 sati počinje sraz Gorice i Osijeka. Njihova prva ovosezonska međusobna utakmica odigrana na Opus Areni završila je slavljem Bijelo-plavih rezultatom 1:0.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Majstorovića dok su gosti bez Fućka, Caktaša i Fiolića.

Trener Gorice Dinko Jeličić je u najavi rekao: “Utakmica s kojom završavamo ovaj ciklus malo gušćeg rasporeda i sa vrlo zahtjevnih par utakmica. Jedan protivnik koji je u naletu s novim trenerom Zekićem, izrazito zahtjevna utakmica i jednostavno morat ćemo biti u svom najboljem izdanju ako želimo uzeti bodove.”

Strateg Osijeka Zoran Zekić je izjavio: “Jako bitna utakmica. Morati ćemo biti koncentrirani, puno bolji u nekim detaljima nego što smo trenutno. U čemu najviše? To ću ipak zadržati za svlačionicu. Neću reći da nisam zadovoljan, ali tražimo način da bismo neke igrače optimalno iskoristili. Nadalje, malo me smeta što svi zivkaju ovih dana. Neka nas puste na miru da se koncentriramo na svoj posao, a ne da pričamo o ulaznicama za derbi sljedećeg tjedna. Sada nas zanima isključivo Gorica, to je jedino normalno. Očekuje nas jako dobar protivnik koji igra i ove sezone odličan nogomet. Pokazat ćemo našim dečkima u analizi njihove kvalitete, ukazati i na poneku manu, nadajući se najboljem.”

Glavni sudac utakmice je Duje Strukan (Split) kojem će pomagati Alen Jakšić (Solin), Dejan Vuković (Zagreb) i Ante Terzić (Podstrana) dok su za VAR zaduženi Ivan Vučković (Zagreb) i Dario Kolarević (Zagreb). Delegat susreta je Zlatko Stanković (Zagreb), kontrolor suđenja Draženko Kovačić (Križevci), a za sigurnost će ispred HNS-a brinuti Miroslav Cindrić.