Hajduk prvijencem Trajkovskog do tri boda protiv Rudeša

Foto. Robert Matić / hajduk.hr

Hajduk je prvim pogotkom Aleksandra Trajkovskog u bijelom dresu u sklopu 14. kola SuperSport HNL-a pred 13.682 gledatelja na Poljudu slavio protiv Rudeša. Ključni trenutak utakmice dogodio se u 47. minuti kada je makedonski reprezentativac poentirao na asistenciju Dajakua.

Bili su tako uz puno muke došli do devete prvenstvene pobjede u sezoni kojom su se na vrhu ljestvice bodovno poravnali s Rijekom dok su gosti i 14. put ove sezone ostali bez trijumfa.

Hajduk idući tjedan očekuje gostujući ispit kod Osijeka i domaći sraz s Varaždinom dok će Rudeš u Zagrebu u derbiju začelja za tjedan dana dočekati Istru 1961.

Na početku susreta Torcida je prigodnom koreografijom na sjevernoj tribina obilježila svoj 73. rođendan koji je bio 28. listopada.

Prvu ozbiljniju priliku na utakmici vidjeli smo tek u 26. minuti kada je nakon proigravanja Benrahoua Sigur pucao snažno sa šest metara iskosa, a Marković je glavom odbio loptu.

Novu šansu Hajduk je kreirao u 33. kada je Sahiti s lijevog krila dobro ubacio za Pukštasa, a njegov udarac glavom s osam metara pogađa vanjski dio stative.

Četiri minute kasnije Sahiti he ubacio za Sigura koji je na 15 metera loše zahvatio loptu poslavši je pokraj vratnice.

Gosti su zaprijetili u 40. minuti kada je Kovačević glavom prenio ubačaj Matića do Pešića, a njegov pokušaj s desetak metara iskosa odlazi pokraj suprotne stative.

Minutu kasnije na suprotnoj strani travnjaka Sahiti je u kontru zapucao s dvadesetak metara, a lopta je proletjela iznad grede. U istoj minuti smo vidjeli i sličan pokušaj Rudešova veznjaka Bašića koji je imao identičan učinak.

Na startu drugog dijela domaćin je došao do gola. Po lijevoj strani napada su u 47. minuti kombinirali Diallo i Dajaku, a potonji je potom idealno poslužio Trajkovskog kojem nije bilo teško iz peterca matirati Markovića za svoj prvijenac u dresu Hajduka.

S dvadesetak metara iskosa je u 56. minuti zapucao Pešić, a lopta je otišla pokraj suprotne vratnice. Na isteku sat vremena igre Petković je s desne strane prizemnim ubačajem pronašao Pasaričeka koji je iz dobre pozicije sa šest metara iz prve pucao pored gola.

Nakon ubačaja s lijeve strane lopta se sretno od Bašića odbija do Šimovića koji je s desetak metara pucao malo pored Hajdukovih vratiju.

Sigur se u 79. minuti sjurio po desnoj strani nakon čega je ubacio u peterac, a od tamo je Tomečak zamalo poslao loptu u vlastiti gol. Četiri minute kasnije sahiti je s desne strane ubacio oštru loptu u peterac na koju nijedan njegov suigrač nije stigao reagirat.

Opasno je pred domaćim golom bilo u 85. minuti kada je Pasariček u petercu tražio Šimović, no on nije stigao do lopte.

Gužva u domaćem šesnaestercu u 92. minuti okončana je udarcem Vidovića s 15 metara kojeg je obranio Lučić. Posljednju šansu na utakmici vidjeli smo u 94. kada je Šimović s desne strane ubacio za Pavlovića, a on je sa šest metara glavom pucao malo pored stative.

Kolo će biti zaključeno sutra kada se od 15 sati sastaju Varaždin i Dinamo dok će u 17:10 početi sraz Istre 1961 i Slaven Belupa.

Poljud je od 18:10 domaćin duela 14. kola SuperSport HNL-a u kojem će snage odmjeriti Hajduk i Rudeš. Njihov prvi ovosezonski međusobni ogled odigran u Kranjčevićevoj završio je pobjedom Bilih rezultatom 0:2.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Ferra, Eleza, Melnjaka, Krovinovića i Livaju dok su gosti bez Oddeija, Šehića, Špeljaka, Camposa, Srbljinovića i Latkovića.

Trener Hajduka Mislav Karoglan je u najavi istaknuo: “Pobjeda je uvijek najvažnija, važno je da pobijedimo, da čuvamo domaći teren kao zjenicu oka i da igramo dobro ako je to moguće. Ja momčad pripremam kao da nam je svaka utakmica finale. Mi smo ove sezone već dobili šamar od ekipe koja nije imala pobjedu. Čovjek uči na greškama.”

Njegov kolega na klupi zagrebačke momčadi Toni Golem je izjavio: “Emocijama sam uvijek vezan za Hajduk, rođen sam u Splitu, prošao školu, bio tamo trener, naravno da je to nešto posebno. Ali, ja sam svojevoljno napustio juniore, idem dolje kao trener Rudeša i napravit ću sve da se vratimo s kojim bodom.”

Glavni sudac utakmice je Dario Bel (Osijek) kojem će asistirati Marjan Tomas (Vladislavci), Deni Grofelnik (Valpovo) i Domagoj Kurtović (Osijek) dok će u VAR sobi biti Ivan Matić (Osijek) i Kristijan Novosel (Valpovo). Delegat susreta je Davor Ivić (Sisak), suce će kontrolirati Šime Vukić (Rijeka), a časnik za sigurnost je Zlatko Čipčić.