Gorica uvjerljivim slavljem nad Lokomotivom stigla na dva boda zaostatka za Osijekom (VIDEO)

U (trenutno) pretposljednjem okršaju programa 22. kola HT Prve lige Gorica je u Kranjčevićevoj rezultatom 0-3 (0-1) svladala Lokomotivu i tako trinaestom ligaškom pobjedom u sezoni (uz utakmicu više) stigla na dva boda zaostatka za drugoplasiranim Osijekom.

Strijelci za momčad Siniše Orešćanina bili su Matthew Steenvoorden (10.), Matar Dieye (74.) i Josip Mitrović koji je konačnih 0-3 postavio u 83. minuti.

Već u prvoj minuti Banić je bio primoran na fantastičnu reakciju! Aliyu je probio desnu stranu gostujuće obrane i dodao u sredinu za Marića koji iz prve precizno gađa sami desni kut, no gostujući vratar iskazao se kvalitetnom obranom i uspio sačuvati mrežu netaknutom.

U desetoj minuti pogodak gostiju! Iz prve konkretnije situacije pred Santinijem Gorica je stigla do rezultatske prednosti. Lovrić je ubacio iz kuta, u sredini na sedam metara nečuvan je prostor u koji utrčava (od Cipetića zaboravljeni) Steenvoorden, baca se i glavom posprema loptu u gornji lijevi kut za 0-1 i svoj ovosezonski ligaški prvijenac, ukupno drugi gol u 39. Prva HNL nastupu.

Igralo se generalno otvoreno s obje strane, uz ipak dosta opreza u fazi gradnje napada. U 24. minuti Lokomotiva je drugi put na utakmici došla u dobru poziciju, Kallaku se lijevo s ruba šesnaesterca odlučio na udarac, slabašno i nedovoljno opasno za dobro postavljenog Banića.

Pet minuta poslije gosti traže kazneni udarac jer je lopta u ruku pogodila Pivarića u šesnaestercu domaćih. Nakon tihe VAR konzultacije s kolegama Bebekom i Kezelom, Bel pokazuje da se igra dalje te da nije bilo elemenata za najstrožu kaznu.

Iz prilikama vrlo siromašno poluvremena vrijedi još samo istaknuti ‘sretnog’ Mudrinskog koji je za vrlo opasan i neoprezan start nogom u glavu Petraka u 42. minuti dobio samo žuti karton.

U nastavku je Banić prvo ‘zagrijavanje’ imao u 47. minuti kada je Papadopoulos ubacio lijevo za Petraka koji glavom s desetak metara slabašno šalje loptu u okvir i u ruke sigurnog gostujućeg vratara.

Kvalitetna defanzivna kretanja linija za posljedicu su imala da i u drugom dijelu nismo uživali u nešto češćim konkretnijim dolascima u posljednju trećinu od bilo koje momčadi. Lokomotiva je generalno imala prepušteni im posjed, no osim nekoliko za vratare bezopasnih situacija, pravih spomena vrijednih događaja nismo vidjeli.

U 66. minuti Kalik radi grublji prekršaj nad Osmankovićem koji nespretno pada i u velikim bolovima ostaje na travnjaku. Veznjak gostiju može biti sretan što za ovaj start nije dobio opomenu, koja bi mu bila druga na susretu, a cijelu situaciju s Kalikom ‘prerezao’ je Orešćanin koji ga je odmah izvadio iz igre i uveo Mitrovića.

U 73. minuti Gorica prvi put prijeti, Lovrić se s desne strane napada iz velike udaljenosti odlučio na udarac, lopta je otišla malo iznad okvira vrata.

Minutu poslije gosti imaju 0-2. Marić je očajnim dodavanjem proigrao Hamada koji odmah gura lijevo u prostor za Dieyea, 23-godišnji Senegalac osvaja duel s Papadopoulosom i prizemnim udarcem s trinaest metara u suprotni kut matira Santinija za svoj četvrti gol u 17. Prva HNL nastupu.

Đira je u 75. minuti poslije kvalitetnog izvlačenja na lijevoj strani napada u sredini pronašao Marića, no on glavom s osam metara šalje loptu malo pored vratnice.

Nakon drugog pogotka gosti su praktički potpuno zagospodarili događanjima na travnjaku, a u 83. minuti ‘zaključuju’ susret. Krizmanić je odradio odličan posao iz sredine proigrao Lovrića lijevo, njegov udarac s trinaest metara kratko je odbio Santini, u nastavku Dieye dodaje za Mitrovića koji desno s dvanaest metara pogađa bliži kut za 0-3 i svoj drugi ligaški pogodak u sezoni, ukupno treći u 42. Prva HNL nastupu.

Do kraja susreta, četiri minute sudačke nadoknade, vidjeli smo još dobar pokušaj Marina u 90. minuti, no njegov udarac s lijevog ruba šesnaesterca u bliži kut mirno je obranio sigurni Banić.

Lokomotiva je u sljedećem kolu gost na Šubićevcu kod Šibenika, dok će Gorica na svom stadionu biti domaćin Istri 1961. Program ovog kola zaključuje se sutrašnjim okršajem Osijeka i Rijeke u Gradskom vrtu (15:00). Podjestimo, zbog koronavirusa u momčadi Hajduka odgođen je najveći derbi hrvatskog sporta u kojem su ‘Bili’ sutra trebali ugostiti Dinamo na Poljudu.

U sklopu 22. kola HT Prve lige Lokomotiva od 17:05 u Kranjčevićevoj dočekuje Goricu. Bit će to četvrti ovosezonski susret ove dvije momčade. Dva puta su se sastali u prvenstvu gdje je Gorica upisala pobjedu i remi, a velikogorički prvoligaš je bolji bio i u kupu.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na kartoniranog Leškovića te Mersinaja, Čelikovića, Sammira, Budimira i Tucija koji su ozlijeđeni dok kod gostiju iz istog razloga nema Delfija.

Trener Lokomotive Jerko Leko je u najavi utakmice izjavio: “Moramo nastaviti s dobrom igrom pa se nadam da će nas rezultat pomaziti. Vjerujem da ćemo biti svježiji u odnosu na Goricu, no to ne mora ništa značiti. Sve u svemu očekujem dobru utakmicu i pobjedu.”

Strateg Gorice Siniša Oreščanin je dodao: “Vidi se da se Lokomotiva probudila, vidi se da se bore. Mislim da im je jesen prošla u dijelu prilagodbe, možda i življenja u prošlosti, dobrih rezultata koji su napravili prošle sezone,  ali mislim da su sada doveli dosta iskusnih igrača i kroz to iskustvo u kombinaciji s mladosti žele što prije osigurati ostanak da bi mogli igrati opuštenije. Trenutno to još nije slučaj, svaka utakmica im je kao kvalifikacijska i zato očekujem tešku utakmicu. Temeljni plan je podići našu igru na neki postotak više, u svim fazama igre. Za sada nam je defenzivna faza dobra, nismo primili pogodak u posljednje tri utakmice i želimo da se to nastavi, ali naravno da želimo igrati i za golove i da nam faza napada bude bolja…”

Glavni sudac utakmice je Dario Bel iz Osijeka kojem će pomagati Ivan (Ilok), Kristijan Novosel (Valpovo) i Zdenko Lovrić (Đakovo) dok su za VAR zaduženi Ivan Bebek i Robi Kezele iz Rijeke. Delegat susreta je Tihomir Čalić (Marčana), a kontrolor suđenja Bruno Marić (Daruvar).