Gorici bod protiv Hajduka

Hajduk nije uspio doći do pokera pobjeda protiv Gorice. Ova dva suparnika su u sklopu 31. dionice SuperSport HNL-a pred 3.516 gledatelja gledatelja u Velikoj Gorici odigrali bez golova.

Usprkos tome što se mreže nisu tresle obje momčadi su propustile nekoliko izglednih šansi da dođu do zgoditka. Gorica je tako preko Mitrovića zatresla stativu, a isto je na drugoj strani pošlo za nogom Mlakaru i Benrahou dok je Banić obranio Livaji situaciju 1 na 1.

Izabranici Ivana Leke tako sad za vodećim Dinamom zaostaju 12 bodova pa je Plavima dovoljan i remi u nedjelju na Poljudu da obrane naslov prvaka Hrvatske. Gorica se pak vrijednim remijem bodovno izjednačila sa Šibenikom, ali je ispred Narančastih obzirom na bolji međusobni omjer.

Prvi pokušaj vrijedan pažnje bilježimo u 8. minuti kada je nakon ubačaja iz slobodnog udarca glavom pucao Krizmanić za sigurnu obranu Lučića.

Minutu kasnije uzvraćaju i gosti dobrom kombinacijom po lijevoj strani u kojoj je Melnjak ubačajem tražio Mlakara, no ispred njega loptu u korner izbija Krizmanić.

Benrahou je u 13. minuti iz slobodnog udarca dobro ubacio pred gol Gorica, ali Mlakar i Awaziem nisu uspjeli stići do lopte.

U 16. minuti Mlakar je ubacio s lijeve strane, a lopta u šesnaestercu pogađa u ruku Bralića koji je bio u padu te je sudac Lovrić prvotno pokazao na bijelu točku. Međutim, nakon intervencije VAR sobe i pregleda snimke promijenio je svoju odluku.

Dobru šansu domaćin je imao u 25. minuti kada je iz kornera ubacio Pršir. Prvo je pucao Bralić, a nakon odbijene lopte je potom priliku imao Krizmanić i čiji pokušaj iz peterca završava u bloku Mlakara.

Tri minute kasnije Tomečak je s desne strane ubacio za omalenog Mitrovića, a on se pored Sigura izborio za udarac glavom kojim je pogodio vratnicu.

U 30. minuti Benrahou je uposlio Mlakara koji je s vrha šesnaesterca iskosa gađao suprotnu kut, ali je bio neprecizan te je poslao loptu iznad grede.

Krovinović je u 39. minuti snažno pucao s dvadesetak metara, a Banić je kratko odbio loptu na koju je natrčao Melnjak, no lijevi bočni Hajduka s vrha peterca šalje loptu poviš grede.

Posljednja minuta prvog dijela ponudila je udarac Melnjaka s dvadesetak metara koji od bloka Bralića odlazi malo pokraj stative.

Već u prvoj minuti drugog poluvremena Hajduk je mogao povesti. Nakon brze akcije Melnjak je s lijeve strane pronašao Mlakara, a njegov udarac sa šest metara pogađa stativu.

Nova odlična šansa za goste uslijedila je u 51. minuti kada je Mlakar izvrsnim dugim proigravanjem u priliku izbacio Livaju, on je pobjegao obrani Gorice, ali u situaciji 1 na 1 s Banićem golman domaćih izlazi kao pobjednik.

Benrahou je u 67. minuti napravio prekršaj nad Tomečakom, no sudac Lovrić nije uslišio želje domaćih da mu pokaže drugi žuti karton.

Gosti su priliku imali i u 68. kada je Mikanović povratnim dodavnjem pronašao Livaju, međutim on nije dobro zahvatio loptu te ju je poslao pokraj okvira gola.

Dvije minute kasnije Melnjak je ostavio loptu za Benrahoua, a on je s 15 metara šutirao te je lopta liznula vanjski dio stative.

Odličnu šansu Gorica je imala u 78. minuti kada je Fućak nakon proigravanja Majstorovića pobjegao Awaziemu, koji je tražio prekršaj, a onda je s desetak metara pucao malo pored vratnice.

Gorica je u 87. minuti imala priliku ozbiljnije zaprijetiti iz slobodnog udarca s dvadeset metara, ali Pršir je pucao preko gola. Bilo je to posljednje veće uzbuđenje na dvoboju.

Trideset i prvo kolo bit će zaključeno sutra kada se na Rujevici od 18 sati sastaju Rijeka i Lokomotiva.

U sklopu 31. kola SuperSport HNL-a Gorica će od 19:10 odmjeriti snage s Hajdukom. Domaćin je ponovno na začelju ljestvice nakon što je Šibenik slavio protiv Slaven Belupa, a njihov prvi duel s Bilima odigran u Velikoj Gorici završio je slavljem gostiju s 0:1, a Splićani su i na Poljudu slavili s 3:1 i 2:1.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Raspopovića i Jurića dok su gosti bez L. Kalinića, Eleza, Prpića, Simića, Ferra, Kalika, Lovrencsicsa, Vuškovića, Pukštasa i Capana.

Trener Gorice Željko Sopić je u najavi rekao: “Hajduk je sam po sebi velika motivacija. U situaciji u kojoj jesmo mislim da ne trebamo gledati na protivnika već moramo razmišljati na način da možemo i moramo igrati sa svakim. Naš cilj je dobro poznat, a je li s druge strane Hajduk ili netko drugi, to nam ne predstavlja razliku, pripremamo se kao za svaku drugu utakmicu.”

Strateg Hajduka Ivan Leko je izjavio: “Bit će nezgodna utakmica. Poslije poraza u Splitu u zadnjih osam utakmica su najbolji. Uzeli su najviše bodova od svih. U jakoj dobroj su formi, s dobrim samopouzdanjem. U Splitu smo protiv njih imali dosta sreće. Sigurno nas čeka teška utakmica. S psihološke strane, tri utakmice u tjedan dana. Ovo je test karaktera, motivacije, koliko možemo biti fokusirani i ozbiljni nakon dobre utakmice protiv Varaždina.”

Umjesto prvotno delegiranog Patrika Kolarića glavni sudac utakmice bit će Zdenko Lovrić iz Đakova kojem će suradnici biti Marjan Tomas (Vladislavci), Ivan Janić (Ilok) i Goran Pečarić (Zagreb) dok će u VAR sobi biti Fran Jović i Luka Pušić iz Zagreba. Delegat susreta je Krešimir Glavina (Prelog), kontrolor suđenja Domagoj Vučkov (Rijeka), a časnik za sigurnost Vlado Dominić.