Hajduk pogotkom Mlakara slavio u Koprivnici

U uvodnom susretu 35. kola SuperSport HNL-a Hajduk je u Koprivnici pred 2.241 gledateljem slavio protiv Slaven Belupa rezultatom 0:1 (0:1). Jedini zgoditak na susretu postigao je Jan Mlakar u 37. minuti, a gosti su uz slavlje šestu utakmicu u nizu sačuvali svoju mrežu netaknutom.

Hajduk je tako upisao 20. pobjedu u sezoni te spremno dočekuju srijedu kada će na Rujevici protiv Šibenika pokušati obraniti naslov u kupu.

Farmaceuti su pak u posljednjem domaćem srazu pod vodstvom Zorana Zekića upisala 13. poraz u prvenstvu kojim su izgubili i teoretsku šansu da izbore europsku vizu.

U 5. minuti susreta Letaj je ubacio s lijeve strane, a Pukštas je s vrha peterca glavom pucao visoko iznad gola. Minutu kasnije Benrahou je lucido proigrao Sahitija koji je s desetak metara šutirao iz prve, no nije bio precizan.

Sahiti je u 10. minuti pucao s ruba šesnaesterca, ali njegov pokušaj je nehotice blokirao Benrahou. U istoj minuti na suprotnoj strani travnjaka Perošević je pao u kaznenom prostoru nakon duela sa Sigurom, no sudac Bel je samo odmahnuo rukom.

Gosti su kombinirali i u 11. kada je Sahitiji dijagonalom uposlio Benrahoua koji je odmah tražio Pukštasa pred golom Slavena, no mladi Amerikanac nije uspio stići do lopte.

Perošević je u 15. minuti nakon proigravanja Marine okušao udarac s desetak metara iskosa, ali nije bilo opasnosti po gol Hajduka.

Dvije minute kasnije Benrahou je iz slobodnog udarca s desne strane pronašao Pukštasa koji je s vrha peterca glavom pucao ravno u Sušaka.

U 22. minuti Anello je s lijeve strane ubacio na drugu stativu, a Benrahou je s pet metara iskosa pucao pod gredu, no golman Slavena je odbio loptu preko grede.

Benrahou je tri minute kasnije dočekao odbijenu loptu nakon ubačaja Anella, ali njegov udarac s desetak metara hvata Sušak.

Brza akcija Hajduka u 32. minuti rezultirala je asistencijom Pukštasa za Anella koji je iz dobre pozicije, s ruba šesnaesterca, pucao visoko iznad gola.

Hajduk je u zasluženom vodstvu od 37. minute kada je Pukštas proigrao Sahitiji koji je odmah iz prve loptu s desne strane proslijedio na prvu stativu, a tamo je natrčao Mlakar te je svladao Sušaka za svoj deseti gol u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

Benrahou je u 44. minuti pripremio priliku za Anella čiji udarac sa sedam metara iskosa završava na suprotnoj stativi nakon čega je pomoćni sudac signalizirao njegovo zaleđe.

Nakon dobrog prodora po desnoj strani u 52. minuti Perošević je ubacio na drugu stativu, no Krstanović nije uspio doći go lopte.

Dvije minute kasnije Bašić je snažno pucao s tridesetak metara nakon čega je Lučić uspio odbiti loptu, a na nju je natrčao Marina te je poslao u mrežu, no pomoćni sudac je potom označio njegovo zaleđe koje je VAR potvrdio.

Dvoboj se primirio sve do 74. minute kada je Ćubelić uposlio Sahitija koji je s 15 metara loše pucao poslavši loptu daleko od gola.

U 76. minuti je igru zbog ozljede morao napustiti Borevković, a umjesto njega priliku je dobio Vušković. Prethodno je iz istog razloga u redovima domaćih morao izaći Talys kojeg je zamijenio Martinaga.

Krstanović je u 88. minuti izborio slobodno udarac na dvadesetak metara od gola, a Martinaga je iz njega pucao malo preko prečke.

Završne minute su ponudile terensku dominaciju Farmaceuta, ali izglednu šansu nisu uspjeli kreirati. Gosti su pak i u 92. minuti s nelagodom gledali prema travnjaku jer je prilikom doskoka ozljedu pretrpio Awaziem.

Posljednju šansu na susretu imao je Hajduk u 95. minuti kada je Ćubelić u kontri uposlio Livaju, a njegov udarac sa šest metara iskosa brani Sušak.

Kolo se nastavlja od 18:05 kada na Šubićevcu počinje dvoboj Šibenika i Osijeka.

U prvoj utakmici 35. kola SuperSport HNL-a od 16 sati na stadionu Ivan Kušek Apaš se susreću Slaven Belupo i Hajduk. Domaćin još uvijek nije izgubio teoretske izglede da izbori europsku vizu dok su gosti osigurali drugo mjesto te su fokusirani na predstojeće finale kupa. U njihova dva ovosezonska ogleda odigrana u Koprivnici vidjeli smo prvenstveni remi 2:2 i slavlje Bilih s 0:1 u polufinalu kupa. U Splitu je pak domaćin bio bolji s 5:1 i 1:0.

Slaven u današnjem ogledu ne može računati na Žuljevića, Kocijana i Mioča dok su gosti bez L. Kalinića, N. Kalinića, Sentića, Eleza, Prpića, Grgića, Mikanovića i Lovrencsicsa.

Trener Farmaceuta Zoran Zekić je u najavi rekao: “Nisam se još razmišljao opraštati, ali ovo je zadnja utakmica u mom mandatu u Koprivnici. Brzo mi je prošlo to sve, iako, kad se malo vratim unazad, bilo je tu dosta posla, dosta uspona i padova. I lijepih stvari, ali naravno da svaki čovjek treba pamtiti samo lijepe stvari. Tako sam se i ponašao, to je u mojoj glavi tako. Ne znam što bih rekao, nego da baš zbog toga probamo odigrati dobru utakmicu protiv jako dobrog protivnika.”

Njegov kolega Ivan Leko je dodao: “Dominiraju duelom, dobra i stabilna obrana, pobjednički karakter i imaju dva-tri igrača koja su match-winneri. Svakoj ekipi naprave problem. Mi želimo odigrati dobru partiju i pobijediti. Očekujem da će momčad biti dobra, ozbiljna. Navikli su i mene i vas na stabilnost.”

Glavni sudac utakmice je Dario Bel iz Osijeka kojem će pomagati Marjan Tomas (Vladislavci), Kristijan Novosel (Valpovo) i Goran Pečarić (Zagreb) dok će u VAR sobi biti Fran Jović i Anto Marić iz Zagreba. Delegat susreta je Ivan Smokrović iz Rijeke dok će suce nadgledati njegov sugrađanin Šime Vukić, a za sigurnost će brinuti Marko Svilić.