Hajduk s dva gola na početku utakmice do tri boda protiv Rudeša

Hajduk je nastavio s maksimalnim učinkom u novoj prvenstvenoj sezoni. Bili su u sklopu 5. kola SuperSport HNL-a pred 4.050 gledatelja u Kranjčevićevoj bili bolji od Rudeša rezultatom 0:2 (0:2). Golove vrijedne tri boda gosti su zabili u prvih 15 minuta kada je prvo poentirao Livaja, a potom je isti igrač asistirao za pogodak Melnjaka.

Izabranici Ivana Leke će do pete pobjede na startu prvenstva pokušati doći sljedećeg vikenda kada gostuju kod Varaždina. U posljednjih pak 11 prvenstvenih utakmica njegova momčad je zabilježila devet pobjeda i dva remija iz gol razliku 20:1.

S druge strane Rudeš je u pet kola upisao isto toliko poraza, a novu priliku za upisat se na bodovnu listu imat će u srazu s Istrom 1961.

Zbog tehničkih problema na stadionu u Kranjčevićevoj početak utakmice je kasnio deset minuta pa se s centra krenulo u 19 sati.

Već u 4. minuti Hajduk je došao u vodstvo. Dolček je probio po desnoj strani nakon čega je uposlio Livaju, a on se u okretu oslobodio Camposa te je sa šest metara poslao loptu pokraj Kralja. Bio je to njegov četvrti gol u aktualnoj sezoni.

Rudeš je prvi udarac uputio u 11. minuti kada je s dvadesetak metara pucao Latković za laku obranu Lučića.

Dvije minute kasnije Livaja je u priliku izbacio Sahitija koji je pucao sa šest metara iskosa, no golman Kralj je bio na visini zadatka.

Gosti su vodstvo povećali u 15. minuti kada je Livaja idealno uposlio Melnjaka koji je pravovremeno utrčao te je sa šest metara matirao Kralja. Lijevom bočnom Bilih bio je to prvi prvenstvei pogodak u aktualnoj sezoni.

Domaćin je šansu imao u 20. minuti kada se nakon ubačaja iz slobodnog udarca lopta odbija do Ljubanovića, a njegov pokušaj s desetak metara je uspio blokirati Diallo.

Opasna situacija pred golom Hajduka dogodila se i četiri minute kasnije kada je centaršut Šare s desne strane išao u okvir gola tako da je Lučić morao odbiti loptu.

U posljednjoj minuti prvog dijela Latković se izborio za udarac s osam metara iskosa koji od bloka Dialla ide u vanjski dio mreže.

Sudačka nadoknada je ponudila udarac glavom Bašića nakon ubačaja iz kuta kojeg sigurno brani Lučić, a nedugo potom i Kralj je zaustavio pokušaj Odjidje s dvadesetak metara.

Nakon ubačaja iz kornera u 55. minuti Rudeš je zaprijetio preko Matića koji je s desetak metara pucao pored gola. Pet minuta kasnije Campos je povukao kontru u kojoj je uposlio Ljubanovića, a on je s desetak metara iskosa pucao pored gola.

Pritisak domaćih se nastavio i u 63. kada je Tomečak s lijeve strane ubacio za Lazarova, a njegov udarac glavom s desetak metara brani Lučić. Tomečak je u 70. prošao pored Dialla na desnoj strani, no njegov ubačaj na prvu stativu nije uspio iskoristiti Tomečak.

U 74. minuti je sa skoro trideset metara pucao Srbljinović, a lopta je od bloka otišla pored stative. Uslijedila je kombinacija iz kornera nakon kojeg je Latković ubacio za Bašića, a on je vratio loptu do Ljubanovića koji s pet metara glavom puca u Lučića.

Lijepo su u 77. minuti kombinirali igrači Hajduka te je na koncu Benrahou u veliku šansu grnuo Dolčeka, no on iz blizine nije uspio svladati Kralja.

Rešetar je dobro pucao u 86. minuti s dvadesetak metara, a Lučić je odbio loptu preko grede. Isti igrač je u akciji i minutu kasnije kada je njegov pokušaj iz šesnaesterca u posljednji trenutak blokirao Melnjak.

U prvoj minuti sudačke nadoknade Kalik je ostavio loptu za Mlakara koji je pucao s dvadesetak metara, a lopta je otišla pored suprotne stative.

Kolo se nastavlja večeras kada se sastaju Osijek – Gorica i Rijeka – Lokomotiva.

Standings provided by Sofascore

U prvom susretu nedjeljnog programa 5. kola SuperSport HNL-a od 18:50 u Kranjčevićevoj se sastaju Rudeš i Hajduk. Domaćin je u prvenstvo ušao porazima od Rijeke, Osijeka, Slaven Belupa i Varaždina dok su gosti upisale pobjede nad Dinamom, Rijekom i Slaven Belupom.

Rudeš u današnjem ogledu ne može računati na suspendiranog Gudelja dok je Hajduk bez L. Kalinića i Pukštasa.

Trener zagrebačkog kluba Robert Prosinečki je u najavi rekao: “Hajduk je sad igrao u Europi, ispao je i okrenut će se prvenstvu. Nama je teško, nemamo bod, ali napravit ćemo sve da dobro odigramo i napravimo dobar rezultat. Imali smo i peha, ali smo i trebali imati koji bod, no, nije se dogodilo. Radimo i dalje, vidjet ćemo u nedjelju. Gosti jako dobro izgledaju, prvi su, imaju bodove, sve su dobili. Premda nemamo bodove, dečki dobro rade. Neke smo utakmice baš dobro odigrali, dominirali smo, ali još smo na nuli.”

Pomoćni trener Bilih Adnan Čustović je dodao: “Trebamo zaboraviti Europu. Nismo postigli pogotke, to je bio glavni razlog ispadanja. Sada smo koncentrirani na Rudeš. To je mlada, dinamična ekipa, zadnji su na tablici, ali igraju jako dobar ofenzivni nogomet i zaslužili su puno više. Igrali su na tri gostovanja. Imaju zanimljivih igrača kao što su Latković, Ivanović i Lazarov koji veoma dobro stoje na terenu, bivši igrač Hajduka Pasariček koji je već zabio dva gola. Očekujemo tešku utakmici, oni su izgubili četiri utakmice i sigurno će nekome uzeti bodove. Moramo biti na svom maksimumu kako bi pobijedili.”

Glavni sudac utakmice je Patrik Kolarić iz Čakovca kojem će pomagati Dino Knez (Osijek), Filip Benković (Zaprešić) i Zdenko Lovrić (Đakovo) dok će u VAR sobi biti Marin Vidulin (Kanfanar) i Ivan Mihalj (Velika Gorica). Delegat susreta je Ante Vučemilović (Osijek), suce će kontrolirati Šime Vukić (Rijeka), a o sigurnosti će brinuti Marko Svilić.