Istra 1961 do boda kod Lokomotive

U posljednjoj utakmici 1. kola 33. sezone SuperSport HNL-a Lokomotiva i Istra 1961 su u Kranjčevićevoj odigrali 1:1 (0:1). Gosti su poveli preko Ante Ercega nakon velike pogreške Branimira Kalaice dok je bod izabranicima Silvija Čabraje donio Vladan Bubanja koji je poentirao nakon ubačaja iz kuta.

Lokomotiva će u 2. kolu gostovati kod Varaždina dok će Zeleno-žuti na Aldo Drosini odmjeriti snage s Dinamom.

Dobru akciju domaćin je odigrao u 7. minuti kada je Goričan s desne strane uputio oštar ubačaj u peterac, no Šotiček je malo zakasnio na loptu.

Pet minuta kasnije Istra dolazi u vodstvo. Erceg je iskoristio veliku pogrešku Kalaice nakon koje se sjurio prema golu te je zaobišao Čavlinu poslavši potom loptu u mrežu.

Već u 15. minuti Lokomotiva je napravila prvu promjenu. Zbog ozljede ramena izašao je Mudražija, a šansu je dobio Stojković.

Novu šansu smo čekali do 33. minute kada je Nebyla sa 17 metara gađao suprotni kut, a Čavlina je paradom odbio loptu u korner. Isti igrač je udarac iz slične pozicije okušao i dvije minute kasnije, ali ovaj put nije pogodio okvir gola.

Na koncu prvog poluvremena, u 44. minuti, konkretnije su zaprijetili i domaćini. Šotiček je ubačajem s desne strane odlično pronašao Goričana, a njegov udarac glavom sa sedam metara koji je išao pod samu gredu preko gola prebacuje Majkić.

Nakon odbijene lopte u 51. minuti snažno je sa 17 metara iz prve šutirao Leovac, a lopta je prohujala malo iznad gola.

U 64. minuti je s dvadesetak metara snažno pucao Vuk, a Čavlina je odbio loptu koja je išla po sredini njegovih vrata.

Domaćin do izjednačenja dolazi u 69. minuti kada je iz kornera ubacio Stojković, a Bubanja je u petercu nadvisio Ćalušića te je iskoristio lošu reakciju Majkića poslavši loptu iza njegovih leđa.

Pritisak Lokomotive se nastavio i u 73. kada se udarac s ruba šesnaesterca izborio Kačavenda, ali nije bio dovoljno precizan.

Četiri minute kasnije na suprotnoj strani travnjaka iz daljine je pucao Vuk, no i njemu je nedostajalo više preciznosti.

Atraktivno je u 81. minuti sa 17 metara pod gredu iz voleja pucao Stojković, a Majkić se iskazao paradom kojom je obranio svoju mrežu. Isti igrač je dobro pucao i pet minuta kasnije, ali vratar Istre se iskazao novom dobrom obranom.

Erceg je u 93. minuti pobjegao obrani domaćih, no na koncu nije imao snage da driblingom posve slomi Milićevića tako da se morao zadovoljiti kornerom. Bilo je to posljednje uzbuđenje na utakmici.

Hajduk – Rijeka 30.7. 21h

Prvu dionicu 33. sezone SuperSport HNL-a će od 21 sat u Kranjčevićevoj zaključiti Lokomotiva i Istra 1961.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Žilinskog, Krivaka i Bulatovića dok su gosti bez Matheusa, Iovua i Kadušića.

Trener Lokomotiva Silvijo Čabraja je u najavi poručio: “Odradili smo izuzetno dobro ljetne pripreme. Ukupno smo odradili osam utakmica s vrlo kvalitetnim protivnicima. Rezultat je polovičan, imamo upisane četiri pobjede i četiri izgubljene utakmice. Dobili smo dosta novih igrača, probali smo ih ukomponirati u našu ekipu. Slijedi nam prvo kolo. Protivnik Istra nam je naravno nepoznanica u ovom trenutku jer imaju dosta novih igrača u kadru. S obzirom da smo dobro radili i dobro trenirali na ljetnim pripremama, imamo se pravo nadati dobrom rezultatu. Svakako očekujemo jednu dobru i atraktivnu utakmicu.”

Novi strateg Zeleno-žutih Mislav Karoglan je pak rekao: “Očekuje nas Lokomotiva u Kranjčevićevoj, jedan zahtjevan protivnik, jedan specifičan način igre i jedan veliki izazov na početku ovog prvenstva. Ja vjerujem  da je momčad spremna, da smo došli na jednu zadovoljavajuću razinu, tako da se veselimo ovom prvom izazovu. Fokus nam je na svakoj sljedećoj utakmici, jer je svaka utakmica jedna nova priča, tako da se ne zamaram tradicijama – ako smo kvalitetni, rezultat neće izostati. Lokomotiva je fizički fenomenalna, i svaka momčad u ligi protiv njih ima problema. Ja vjerujem u našu momčad i kvalitetu naših igrača, imamo protiv svakog šanse. U nedjelju želim vidjeti pametnu Istru, trebamo biti optimalni i staviti utakmicu u kontekst koji nam odgovara.”

Glavni sudac utakmice je Ante Terzić iz Podstrane kojem će pomagati Goran Pataki (Đakovo), Kristijan Novosel (Valpovo) i Patrik Kolarić (Čakovec) dok će u VAR sobi biti Osječani Dario Bel i Ivan Matić. Delegat susreta je Marko Ilijašev (Beli Manastir), kontrolor suđenja Šime Vukić (Rijeka), a časnik za sigurnost Marko Svilić.