Vujnović i Brodić zabili u remiju Gorice i Varaždina

U četvrtoj utakmici 1. kola SuperSport HNL-a odigran je i prvi remi. Gorica i Varaždin su u Velikoj Gorici odigrali bez pobjednika, bilo je 1:1 (1:0), a u strijelce su se upisali Nikola Vujnović za goste i Fran Brodić za goste.

Gorica natjecanje nastavlja novom domaćom utakmicom, ovaj puta protiv Lokomotive dok će Varaždin u 2. kolu ugostiti Slaven Belupa.

Prvu veliku priliku na utakmici kreirao je domaćin u 6. minuti kada je nakon ubačaja iz auta Vujnović povratnim dodavanjem pronašao Majstorovića, a on je iz izgledne pozicije s pet metara iskosa pucao malo pokraj suprotne stative.

U 9. minuti susreta Kolarić je probio po desnoj strani nakon čega je ubacio na prvu stativu odakle je glavom pucao Banovec, a Baniću je prilikom intervencije lopta ispala iz ruke te je završila u golu. Sudac Strukan je međutim svirao prekršaj Brodića na njemu tako da zgoditak nije priznat.

Dvije minute kasnije na suprotnoj strani travnjaka se nakon ubačaja s lijeve strane u šansi našao Ndockyt, ali je s desetak metara iskosa loše pucao te je poslao loptu pokraj gola.

Gorica je opasno zaprijetila i u 16. minuti kada je Pršir ubacio iz slobodnog udaraca s desne strane, a Vujnović je pucao glavom sa sedam metara, no pogodio je ravno u Zeleniku koji je tako spasio svoju mrežu.

Pršir je aktivan i pet minute kasnije kada je iz kornera ubacio na drugu stativu, no Raspopović nije uspio glavom usmjeriti loptu u okvir gola.

U 28. minuti Gorica dolazi u vodstvo. Nakon ubačaja s desne strane Mitrović je proslijedio loptu do Vujnovića koji je spretno poslao loptu pored Zelenike. Suci su prvotno označili zaleđe, no nakon VAR provjerene utvrđeno je da se crnogorski napadač nalazio u dozvoljenoj poziciji.

Vujnović je blizu novog gola bio i u 39. kada ga je iz kornera pronašao Pršir, a on je s pet metara pucao malo pokraj suprotne vratnice.

Samo minutu kasnije opasno prijeti i Varaždin. Bručić je odlično s lijeve strane centrirao do Brodića, a on je izvrsnim udarcem glavom s desetak metara zatresao prečku.

Gosti su u 50. minuti tražili kazneni udarac nakon što je Steenvoordena poslije ubačaja iz kornera lopta u gužvi pogodila u ruku, no suci to nisu smatrali kažnjivim.

Šego je u 64. minuti snažno pucao s dvadesetak metara, no lopta je išla po sredini gola tako da Banić nije imao težak zadatak.

Zanimljiva situacija dogodila se u 70. minuti kada je trener domaćih Sopić odlučio iz igre izvaditi Blummela koji je ušao na poluvremenu. Umjesto njega priliku je dobio Krizmanić.

U 78. minuti je iz slobodnog udaraca s dvadesetak metara pucao Mitrevski, ali lopta odlazi iznad grede.

Bila je to uvertira za pogodak koji je stigao dvije minute kasnije. Boršić je ubacio s desne strane s poludistance, a Brodić je na sedam metara nadvisio Krizmanića te je pogodio donji desni kut Banićeva gola. Vratar Gorice je dirao loptu, no nije uspio spriječiti zgoditak.

Pred golom Varaždina je ponovno opasno u 83. minuti kada je blokiran pokušaj Ndocyta s osam metara, a potom je Elezi u posljednjem trenutku izbio loptu ispred Vujnovića. Ndockyt je aktivan i nešto kasnije kada je glavom pucao pored gola nakon ubačaja s desne strane.

Varaždin uzvraća u 84. kada je Brodić proigrao Šegu čiji prizemni udarac s desetak metara iskosa brani Banić.

Priliku za tri boda gosti su propustili u 90. minuti kada je Boršić s lijeve strane ubacio na drugu stativu gdje je utrčao Kolarić koji je s tri metara iskosa pucao pored okvira gola.

Nedugo potom šansu je imala i Gorica i to preko Mrzljaka čiji prizemni udarac s dvadesetak metara Zelenika odbija u korner.

Prvo kolo će biti zaključeno od 21 sat kada se u Kranjčevićevoj sastaju Lokomotiva i Istra 1961.

Standings provided by Sofascore

U prvoj utakmici nedjeljnog programa 1. kola SuperSport HNL-a Gorica će od 18:45 biti domaćin Varaždinu.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Nezirovića dok su gosti bez Laminea, Vuka i Drožđeka.

Trener Gorice Željko Sopić je u najavi istaknuo: “Dosta igrača nam je otišlo i ekipirali smo se tek posljednja dva tjedna, ali to je boljka koju imaju svi hrvatski prvoligaši. Puno igrača ode, puno dođe i kratko je razdoblje za uigravanje. Jednostavno, počinje nova sezona i to je to. Nadam se kako ćemo krenuti s dobrim rezultatom, prve dvije utakmice igramo doma. Mislim da su dečki spremni i da će dati sve od sebe.”

Strateg Varaždina Mario Kovačević je dodao: “Igrače mogu samo pohvaliti, bilo je puno posla kao i kod svakih priprema, puno treninga, teško vrijeme za trenirati, ali nismo se bunili, radili smo najbolje što smo mogli u uvjetima koje smo imali i vjerujem da će već prva utakmica pokazati da smo dobro radili. Od prve utakmice želimo osvajati bodove. Teško je nešto prognozirati, Gorici je dosta igrača otišlo, došli su neki novi, tako da neće biti lagano za pripremu, ali pripremit ćemo se najbolje što možemo. Stalno govorim da smo mi najbitniji. Svi jedva čekamo početak prvenstva i dat ćemo sve od sebe da dođemo do pozitivnog rezultata.”

Glavni sudac utakmice je Duje Strukan iz Splita kojem će društvo praviti Alen Jakšić (Split), Ivan Starčević (Bjelovar) i Marino Majstrović (Split) dok će u VAR sobi biti Ante Čuljak i Luka Pušić iz Zagreba. Delegat susreta je Mladen Jurišić (Osijek), suce će kontrolirati Draženko Kovačić (Križevci), a za sigurnost će ispred Saveza brinuti Vlado Dominić.