Izvrsnim golom Sahitija Hajduk svladao Lokomotivu

Hajduk se vratio pobjedama. U 9. kolu SuperSport HNL-a Bili su pred 12.404 gledatelja na Poljudu bili bolji od Lokomotive rezultatom 1:0 (0:0). Jedini pogodak na susretu bilo je djelo Emira Sahitija koji je u 76. minuti izvrsno pogodio s dvadesetak metara.

Izabranici Ivana Leke su tako šesti put ove sezone upisali trijumf kojim su osigurali da sljedećeg tjedna u Splitu najvećeg rivala Dinama dočekaju kao lider prvenstva.

Lokomotiva je pak upisala treći poraz u sezoni, a sad joj preostaju kup gostovanje kod Dugog Sela te okršaj s Istrom 1961 u Puli.

Prvo veće uzbuđenje na utakmici vidjeli smo u 18. minuti kada je Milićević oštro ubacio iz kornera na prvu stativu, a lopta od Melnjaka odlazi u novi korner.

Minutu kasnije na suprotnoj strani travnjaka Benrahou je pronašao Livaju koji je oštro centrirao u peterac, no nitko od njegovih suigrača nije stigao reagirat.

Nakon ubačaja s desne strane u 26. minuti lopta dolazi do Tucija koji je šutirao s druge stative, ali njegov udarac je završio u bloku.

Mudražija je u 31. minuti nakon prolaska kraj Melnjaka pao u kaznenom prostoru Hajduka, a sudac Kolarić ga je zbog simuliranja nagradio sa žutim kartonom. VAR je potvrdio njegovu odluku.

Hajduk je dobru šansu imao u 35. kada je iz voleja sa 17 metara odlično pucao Sahiti, a Čavlina je paradom odbio loptu. Minutu kasnije je s dvadesetak metara udarac uputio i Sigura, a lopte je prohujala malo iznad grede.

U posljednjoj minuti prvog dijela bljesnula je kontra gostiju u kojoj je Uremović u pravi trenutak blokirao dodavanje Šotičeka prema Goričanu.

Na startu drugog poluvremena Hajduk trese mrežu Lokomotive. Nakon pogreške Bubanje Livaja i Benrahou su pripremili šansu za Krovinovića koji je s desetak metara prizemnim udarcem svladao Čavlinu, no pogodak nakon VAR intervencije zbog zaleđa nije priznat.

Gosti uzvraćaju u 51. minuti kada se Bartolec prošetao obranom Hajduka nakon čega je s desetak metara loptu poslao pokraj suprotne stative. Tri minute kasnije Lučić dobrim reakcijama zaustavlja udarce Goričana i Šotičeka.

U 57. minuti je s dvadesetak metara snažno pucao Sahiti, a lopta je prošla malo pokraj bliže stative.

Dvije minute kasnije brza akcija Hajduka rezultirala je ubačajem Moufija na drugu stativu odakle je glavom pucao Livaja te je zatresao stativu. Međutim i da je postigao gol on zbog zaleđa ne bi bio priznat.

Livaja je u akciji i u 60. kada s ruba kaznenog prostora puca malo pored stative, ali i ovaj put je pomoćni sudac podigao zastavicu.

Odličnu akciju domaćin je odigrao i četiri minute kasnije kada su brzim dodavanjima Benrahou i Trajkovski u šansu izbacili Livaju čiji udarac s desetak metara odlično brani Čavlina. Nedugo potom nakon povratnog dodavanja Trajkovskog s lijeve strane u šansi je i Krovinović, no njegov udarac je u posljednji trenutak blokirao Kalaica.

Benrahou je u 67. minuti proigrao Sahitija čiji udarac s 15-ak metara iskosa nije bio težak zadatak za čuvara mreže Lokomotive.

Devet minuta kasnije Hajduk dolazi u vodstvo. Odlično je s dvadesetak metara iskosa suprotnu malu mrežicu pogodio Sahiti za svoj prvi gol u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

Gosti su u 85. minuti ostali s igračem manje nakon što je zbog prekršaja nad Žaperom drugi žuti karton dobio Mersinaj.

Lokomotiva je šansu imala u 88. minuti kada je sa 16 metara pucao Tuci te je loptu poslao iznad prečke.

Minutu kasnije Benrahou je pobjegao obrani Lokomotive, no u situaciji 1 na 1 njegov udarac brani Čavlina. Nedugo potom Livaja je ostavio loptu za Žapera čiji udarac sa 16 metara završava u bloku Marića.

U četvrtoj minuti sudačke nadoknade nakon ubačaja iz auta lopta se odbija do Kalaica, a njegov udarac iz okreta sa sedam metara odlazi iznad grede. Bila je to posljednja konkretna situacija na utakmici.

Deveto kolo će biti zaključeno sutra kada se sastaju Slaven Belupo i Rijeke te Rudeš i Dinamo.

U sklopu 9. kola SuperSport HNL-a snage će od 19:15 na Poljudu u Splitu odmjeriti Hajduk i Lokomotiva.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na Šarliju, Vuškovića, Dialla i Pukštasa dok su gosti bez problema s izostancima.

Trener Bilih Ivan Leko je u najavi rekao: “U mojoj svlačionici se ne događa ništa što se ne događa u nekim drugim svlačionicama. Ništa. U mojoj svlačionici su iskreni odnosi i meni je i dalje gušt ući u nju. Kaže se svašta kad se izgubi, isto kao i nakon termina kad igrač u pivo i pizzu, ali onda sutra ideš dalje. Veseli me što je utakmica , da svi zajedno pokažemo u nezgodnom trenutku kakva je zapravo atmosfera.”

Strateg Lokomotive Silvijo Čabraja je izjavio: “Naravno da je puno ljepše kad ekipa pobjeđuje. Ostvarili smo dvije pobjede, krenuli smo prema sredini tablice, tako da je ljepše ozračje u svlačionici. Što se tiče kadra, nema ozljeđenih, tako da nam se značajno raširio roster i svi igrači su spremni za Split. Pred nama je iznimno teška i zahtjevna utakmica. Hajduk je dvije zadnje utakmice izgubio i sigurno da će se napeti i probati ovu utakmicu dobiti, makar i u te dvije utakmice po igri je rezultat mogao otići na njihovu stranu. Tako da sigurno je jako teško gostovanje pred nama.”

Glavni sudac utakmice je Patrik Kolarić iz Čakovca kojem će asistirati Kruno Šarić (Županja), Deni Grofelnik (Valpovo) i Mateo Erceg (Benkovac) dok će u VAR sobi biti Marin Vidulin (Kanfanar) i Luka Pajić (Rijeka). Delegat utakmice je Dražen Posavec (Maruševac), a suce će kontrolirati Draženko Kovačić (Križevci).