Gorica nastavila pobjednički niz – na Drosini pala Istra 1961

Gorica je upisala treću pobjedu u trećoj utakmici otkad ih je preuzeo Dinko Jeličić. Nakon Rudeša i Hajduka u sklopu 9. kola SuperSport HNL-a su na Aldo Drosini rezultatom 0:1 (0:1) upisali i slavlje protiv Istre 1961. Jedini pogodak na utakmici bilo je djelo Valentina Majstorovića koji je glavom zatresao mrežu nakon ubačaja Štigleca.

S 15 osvojenih bodova nakon osam odigranih utakmica Gorica se uz susret više izjednačila s Hajdukom na vrhu ljestvice. Zeleno-žuti su pak drugi put u nizu i četvrti ukupno poraženi. Zamjerke iz njihova tabora će ići i prema sucu Franu Joviću koji pri rezultatu 0:0 nije sudio kazneni udarac iako ga je VAR pozvao na pregled video snimke. Uz to nisu imali ni sreće obzirom da su preko Kadušića i Čuića zatresli prečku.

U idućem kolu Gorica će dočekati Varaždin dok će Istra 1961 biti domaćin Lokomotivi. Prije toga ih očekuju i kup ogledi u kojima će izabranici Dinka Jeličića gostovati kod Zagoreca dok će momčad koju vodi David Catala otputovati u Unešić gdje je čeka ogled sa Zagorom.

Domaćin je blizu vodstva bio već u 5. minuti utakmice kada je Erceg u situaciju 1 na 1 s Banićem izbacio Kadušića, no njegov udarac s desetak metara pogađa gredu.

Valinčić je u 19. minuti pao u kaznenom prostoru Gorice nakon što ga je nogom zahvatio Maloča, no sudac Jović se nije oglasio. Uslijedila je VAR intervencija i pregled video snimke, međutim zagrebački arbitar je ostao kod svoje prvotne odluke da nema kaznenog udarca. Navedena situacija je u poluvremenu izazvala i reakciju sportskog direktora Istre 1961 Saše Bjelanovića koji je, kako prenosi Glas Istre, zbog ove odluke izvrijeđao glavnog suca utakmice.

Dobru akciju Zeleno-žutih smo vidjeli i u 25. minuti kada je Valinčić nakon prodora po lijevoj strani idealno uposlio Kadušića, ali je sa šest metara loše pucao poslavši loptu visoko iznad gola.

Gorica je u šansi bila u 34. minuti kada je nakon ubačaja Raspopovića s osam metara glavom pucao Vujnović, a Majkić se nije dao iznenaditi.

Tri minute kasnije gosti dolaze u vodstvo. S lijeve strane je ubacio Štiglec, a iz drugog plana se ubacio Majstorović te je pored Valinčića s pet metara glavom poslao loptu u mrežu. Bio je to njegov drugi gol u aktualnoj sezoni.

Dvoboj se potom primirio, a prvu ozbiljniju situaciju bilježimo tek u 77. minuti kada je Ekong ubacio za Čuića, a njegov udarac glavom s ruba šesnaesterca sigurno brani Banić.

Lisica je u 83. minuti dobro ubacio s lijeve strane, a Čuić je udarcem glavom sa sedam metara zatresao gredu. Tri minute kasnije isti igrač je dobro pucao sa 17 metara za odličnu obranu Banića, a vratar Gorice zaustavlja i pokušaj Ekonga nakon odbijene lopte nakon čega je označeno njegovo zaleđe.

Čuić je u akciji i u 90. minuti kada je dobro pucao sa 17 metara za još jednu odličnu intervenciju Banića. Nedugo potom je iz nešto veće udaljenosti pucao i Nebyla, ali nije bio dovoljno precizan. Bila je to posljednja šansa da domaćini dođu do boda.

Kolo se nastavlja od 19:15 kada na Poljudu počinje sraz Hajduka i Lokomotive.

U prvoj utakmici subotnjeg programa 9. kola SuperSport HNL-a od 17 sati se na Aldo Drosini u Puli sastaju Istra 1961 i Gorica.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na kartoniranog Blagojevića i Matheusa dok su gosti bez problema s izostancima.

Trener Zeleno-žutih David Catala je u najavi rekao: “Uvijek nakon poraza, cilj nam je vratiti se i pokazati se u boljem svjetlu, postići bolji rezultat. Tim je spreman natjecati se, spremni smo osvojiti prva tri boda na Drosini. Natjecat ćemo se, dati sve od sebe i mogu reći da se radujemo sutrašnjoj utakmici. Gledali smo utakmice Gorice, znamo da je ekipa koja dobro radi, snažan tim i mi ćemo morati dati sve od sebe da imamo loptu u nogama. Imaju novog trenera i trenutno su na dobrom putu, imaju dobre rezultate i sigurno će biti teško protiv njih. Ako smo spremni i natječemo se na 100% i imamo fokus, siguran sam da možemo dobiti utakmicu. Svi igrači su na raspolaganju za utakmicu, osim Slavka Blagojevića koji ima tri žuta kartona. Mislim da zajedno možemo ostvariti odličan rezultat, ne samo sutra nego kroz cijelu sezonu.”

Njegov kolega na klupi Gorice Dinko Jeličić je dodao: “Lijepo je bilo, pobijedili smo Hajduk, ali to je iza nas i ako želimo nastaviti taj pozitivan niz jako je bitno da držimo fokus na onome što je ispred nas. Očekujem čak i težu utakmicu nego protiv Hajduka jer je protiv Istre to utakmica u kojoj je protivnik al pari, imamo možda i neku malu ulogu favorita nakon te dvije pobjede u nizu, iako je i Istra pobijedila Hajduk. U najmanju ruku mislim da možemo ponoviti kvalitetu prošle utakmice, ali i napraviti neke dodatne iskorake.”

Glavni sudac utakmice je Fran Jović iz Zagreba kojem će pomagati sugrađani Luka Pušić i Anto Marić te Šibenčanin Dario Kulušić dok su za VAR zaduženi Ivan Bebek (Rijeka) i Alen Jakšić (Split). Delegat susreta je Ivan Vukojević (Zagreb), a kontrolor suđenja Domagoj Ljubičić (Osijek).