Kulenović u 96. minuti donio remi Lokomotivi protiv Osijeka

Dramatičnu završnicu donio je dvoboj Lokomotive i Osijeka koji je u sklopu 6. kolu SuperSport HNL-a odigran u Kranjčevićevoj i koji je na koncu završio rezultatom 2:2 (0:1).

Bijelo-plavi su golom Vedrana Jugovića u 93. minuti bili nadomak tri boda, no za remi je tri minute kasnije pogodio Sandro Kulenović. Prethodno su se u strijelce upisali Mijo Caktaš i Vladan Bubanja.

Lokomotiva je tako i dalje bez pobjede, ali je došla do trećeg remija u pet odigranih susreta. Gosti su pak upisali drugi neriješeni rezultat kojim im je zaostatak za vodećim Hajdukom povećan na četiri boda.

Za tjedan dana Osijek u derbiju dočekuje Dinama dok će izabranici Silvija Čabraje gostovati kod Slaven Belupa.

Prvi su zaprijetili gosti i to u 9. minuti preko Caktaša koji je dobro pucao sa 17 metara, a Čavlina je uspio odbiti loptu koja je išla u njegov donji lijevi kut.

Lokomotiva je uzvratila u 18. kada je Vranjković s desne strane ubacio za Kulenovića koji je na prvoj stativi loše zahvatio loptu glavom tako da je pucao poviš gola.

Nova šansa za domaćine uslijedila je dvije minute kasnije kada je nakon ubačaja iz kuta Milićevića s pet metara nogom pucao Kalaica, no lopta odlazi malo pored stative.

U 27. minuti je s dvadesetak metara šutirao Lovrić, a od bloka Marića lopta odsjeda na gredi.

Gosti su u vodstvu od 31. minute. Bila je to akcija u tri poteza u kojoj je Bukvić proigrao Gržana koji je s desne strane idealno u petercu poslužio Caktaša za njegov već sedmi gol u aktualnoj sezoni odnosno 101. u HNL-u.

Lovrić je u akciji i u 45. kada je dobro pucao s ruba kaznenog prostora, a Čavlina odlično brani loptu koja je išla i njegov donji desni kut.

Drugo poluvrijeme je otvoreno odličnom šansom za Osijek. Bukvić je s desne strane ubacio na deset metara, a tamo se Mierez ubacio ispred Mersinaja te je glavom pucao za odličnu obranu Čavline.

Kombinacija između Bukvića i Miereza je aktivna i u 53. minuti, no ponovno se iskazao vratar Lokomotive koji brani udarac s vrha peterca.

Šest minuta kasnije Caktaš je povratnim dodavanjem uposlio Brleka čiji snažan udarac sa 16 metara uspijeva blokirati Kalaica. U 59. je iz slične udaljenosti, ali iskosa, zaprijetio Bukvić za još jednu obranu Čavline.

U jeku napada gostiju do gola dolazi Lokomotiva. Nakon ubačaja iz auta u 62. minuti Tuci je proslijedio loptu u peterac gdje se najbolje snašao Bubanja te je iz blizine svladao Malenicu za svoj treći gol u sezoni.

Kulenović i Bubanja su kombinirali u 65., no udarac crnogorskog veznjaka s desetak metara završava u bloku. Tri minute kasnije je s dvadesetak metara pucao Tuci, a lopta je otišla pokraj bliže stative.

U 71. minuti je zaiskrilo na terenu i među klupama nakon grubih prekršaja na Šotičeku i Caktašu.

Šotiček je u 75. ukrao loptu Gržanu nakon čega je s lijeve strane oštro ubacio u peterac, a Malenica je u posljednji trenutak presjekao dodavanje prema Bulatoviću.

Dvije minute kasnije Kulenović je na desnoj strani napada ukrao loptu Drambaevu nakon čega je na prvoj stativi asistirao za Tucija, no golman Osijeka odlično brani.

Milićević je u 81. minuti s lijeve strane ubacio na drugu stativu odakle je Tuci glavom pucao pored bliže stative, ali i da je bio precizniji gol zbog prethodnog prekršaja u napadu ne bi bio priznat.

Dvije minute kasnije je s desne strane prizemno ubacio Bulatović, a Kulenović je petom poslao loptu pokraj stative.

Osijek se javio u 88. minuti kada su udarci Omerovića i Pušića nakon povratnog dodavanje Brleka završili u bloku, a potom je nakon ubačaja iz kuta usamljeni Jugović iz dobre situacije pucao pored gola.

U prvoj minuti sudačke nadoknade je s ruba kaznenog prostora iskosa dobro pucao Pušić, ali Čavlina se nije dao svladati.

Do novog vodstva Osijek dolazi u 93. minuti. Iz slobodnog udarca s lijeve strane ubacio je Pušić, a loptu je u mrežu glavom sa šest metara proslijedio Jugović.

Ipak to nije bio kraj drame. U šestoj minuti sudačke nadoknade Kalaica je asistirao za Kulenovića čiji prvi pokušaj završava u bloku, no iz drugog je s desetak metara pogodio suprotne rašlje za bod svoje momčadi.

Domaćin je na koncu susret završio s deset igrača nakon što je zbog grubog prekršaja nad Jugovićem na sredini travnja izravni crveni karton dobio Mateo Marić.

Kolo će biti zaključeno sutra kada su na rasporedi dueli Istre 1961 i Rudeša te Dinama i Rijeke.

U sklopu 6. dionice SuperSport HNL od 21:05 u Kranjčevićevoj počinje sraz Lokomotive i Osijeka. Momčad s Kajzerice je u dosadašnjem tijeku sezone remizirala s Istrom 1961 i Varaždin dok je poražena od Gorice i Rijeke. S druge strane Bijelo-plavi su bili bolji od Slaven Belupa, Rudeša i Gorica, a neriješeno su odigrali s Istrom 1961.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Šubarića, Mudražiju i Matića, a Stojković i Kačavedna su prešli u Dinamo. Gosti su pak bez Evangeloua, Žapera i Fiolića.

Trener Lokomotive Silvijo Čabraja je u najavi rekao: “Ostali smo bez dva vrlo bitna igrača za našu ekipu. Mladi su, nadareni su, potentni su i nama su iznimno puno značili i biti će puno problema na koji način ih nadomjestiti. Osijek je jedna ozbiljna i iskusna ekipa koja zna što hoće I što radi. Završili su s europskim dvobojima te se mogu fokusirati u potpunosti na hrvatsko prvenstvo. Očekuje nas jedna vrlo teška utakmica.”

Strateg Osijeka Stjepan Tomas je izjavio: “Imali smo šest dana vremena za pripremu utakmice, imali smo dovoljno vremena za regeneraciju i rekuperaciju od igranja u ritmu četvrtak – nedjelja. Imali smo više vremena, sigurno smo svježi, ali znamo da nas čeka teška i zahtjevna utakmica protiv suparnika koji teži igri, koji želi igrati nogomet… Morat ćemo biti pravi, pokazati da možemo igrati fazu obrane kao što smo igrali protiv Gorice, da ne primimo pogodak pa da ga na kraju zabijemo i uzmemo tri boda. Najvažniji nam je rezultat, odnosno pobjeda i da ne primimo pogodak.”

Glavni sudac utakmice je Duje Strukan iz Splita kojem će asistirati Alen Jakšić (Split), Vice Vidović (Solin) i Marino Majstrović (Split) dok su za VAR zaduženi Igor Pajač i Vedran Đurak iz Sv. Ivana Zeline. Delegat susreta je Ivan Bračko (Đelekovac), suce će kontrolirati Draženko Kovačić (Križevci), a za sigurnost će ispred HNS-a brinuti Miroslav Cindrić.