Lokomotiva zaustavila pobjednički niz Hajduka

U prvoj utakmici 18. kola SuperSport HNL-a Lokomotiva i Hajduk su pred rekordnih 4.829 gledatelja na rasprodanoj Kranjčevićevoj odigrali bez pobjednika, bilo je 1:1 (1:0). Domaćin je vodio zgoditkom Silvija Goričana, a prvi remi u sezoni Bilima donosi Yassine Benrahou.

Izabranici Silvija Čabraje su tako prekinuli pobjednički niz Hajduka koji je zaustavljen na šest HNL pobjeda u nizu. Mislav Karoglan je pak računajući oba njegova mandata na klupi splitskog kluba došao do petog neriješenog ishoda, a uz njih ima i 15 pobjeda.

U posljednjem ovogodišnjem kolu Hajduk će sljedećeg vikenda u sklopu 19. prvenstvene dionice gostovati kod Dinama dok Lokomotivu očekuje domaći sraz s Istrom 1961.

Prvu veliku priliku na utakmici vidjeli smo u 5. minuti kada je Mudražija u situaciju 1 na 1 s Lučićem izbacio Goričana, no čuvar mreže Hajduka fenomenalno brani njegov snažan udarac sa sedam metara. U nastavku akcije lopta se odbija do Šotičeka koji je pokušao s desetak metara iskosa za još jednu obranu Lučića.

Pet minuta kasnije na suprotnoj strani travnjaka je s dvadesetak metara dobro šutirao Krovinović, a lopta je otišla malo pokraj suprotne stative.

Lokomotiva uzvraća u 13. minuti preko Tucija, ali i njegov pokušaj brani Lučić.

Gosti su do vodstva mogli doći u 19. minuti kada je Dajaku oštro ubacio s lijeve strane, a Pukštas je pored Mersinaja uspio pucati s vrha peterca, no Čavlina odlično nogom odbija loptu.

Samo minutu kasnije i Lokomotiva je bila blizu pogotka. S lijeve strane je nezgodno ubacio Leovac, a Žaper je zamalo zatresao vlastitu mrežu. U 22. minuti nakon ubačaja iz kuta na drugoj stativi je sam ostao Tuci koji je s desetak metara iskosa zatresao vratnicu.

Lokomotiva vodi od 25. minute kada je Mudražija ubacio s desne strane, a Goričan se ubacio iz drugog plana te je pored Sigura sa sedam metara glavom matirao Lučića za svoj prvi prvenstveni gol u sezoni.

U 27. minuti se kraj Bubanje za udarac s ruba šesnaesterca izborio Pukštas, no lopta odlazi malo pokraj stative. Minutu kasnije Sahiti je idealno s desne strane uposlio Livaju, a njegov udarac s vrha peterca odlično zaustavlja Čavlina.

Na startu drugog poluvremena Krovinović nakon kombinacije s Livajom i duela s Mersinajom pada u kaznenom prostoru, ali sudac Bel nije smatrao da se radi o prekršaju.

Nakon pogreške Šarlije u 50. minuti bljesnula je kontra domaćih koju je nepreciznim udarcem s dvadesetak metara okončao Šotiček.

Nakon proigravanja Kalika u 65. minuti Dajaku je lobom svladao Čavlinu, ali zbog zaleđa gol opravdano nije priznat.

Četiri minute kasnije Kalik nakon duela s Krivakom pada na ulasku u šesnaesterac, ali Bel se nije oglasio. Lopta potom dolazi do Pukštasa čiji je pokušaj blokiran.

Hajduk do izjednačenja dolazi u 75. minuti. Uremović je dijagonalnim dodavanjem ubacio za Livaju koji je pored dva igrača uz pomoć Živkovića uspio spustiti loptu za Benrahoua, a on je s desetak metara pogodio donji desni kut Lokomotivina gola. I njemu je to bio prvijenac u aktualnoj sezoni HNL-a.

U 79. minuti je sudac Bel pokazao drugi žuti karton pomoćnom treneru Bilih Goranu Karoglanu.

Veliku šansu je u 91. minuti imao Benrahou koji je nakon odbijene lopte snažno pucao s desetak metara, a vratar Lokomotive paradom zaustavlja njegov udarac.

U četvrtoj minuti nadoknade šansa i za domaćine, no Lučić brani udarac Živkovića s desetak metara nakon čega je na njemu napravljen prekršaj.

Posljednju priliku na utakmici imao je Hajduk u 96. minuti kada je Moufi s desne strane uposlio Pukštasa, a njegov udarac sa šest metara je uspio blokirati Kalaica.

Kolo se nastavlja sutra kad se od 14:50 sastaju Gorica i Istra 1961 dok u 17 sati na Maksimiru počinje sraz Dinama i Rudeša.

Standings provided by Sofascore

U prvoj utakmici 18. kola SuperSport HNL-a od 17:30 na rasprodanom stadionu u Kranjčevićevoj sastaju se Lokomotiva i Hajduk. Njihov prvi ovosezonski međusobni ogled odigran na Poljudu završio je pobjedom Bilih koji su slavili golom Sahitija.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Smakaja, Kanižaja i Bulatovića dok su gosti bez Kalinića, Trajkovskog, Ferra i Melnjaka.

Trener Lokomotive Silvijo Čabraja je u najavi istaknuo: “Naravno da će biti prava nogometna priča i atmosfera, vjerojatno će 70% navijača biti za Hajduk. Ali bez obzira na to sve, biti će to veliki poticaj našim igračima. Igramo trenutno protiv lidera prvenstva i dati ćemo sve od sebe da utakmicu odvedemo na svoj mlin.”

Njegov kolega na klupi Hajduka Mislav Karoglan je rekao: “Narod slavi, to je legitimno. Mislim da se previše piše o tablici. Igrače u ovom trenutku ne zanima slavlje. Gdje god idemo punimo stadione, na poziciji smo gdje nismo bili zadnjih godina. Ali, punili smo mi i Kranjčevićevu prije. Zadnjih mjeseci nismo puno razočarali, nadam se da nećemo ni sada. Po pitanju stava i mentaliteta, a na rezultat ne možeš utjecati.”

Glavni sudac utakmice je Osječanin Dario Bel kojem će pomagati Kruno Šarić (Županja), Kristijan Novosel (Valpovo) i Zdenko Lovrić (Đakovo) dok su za VAR zaduženi Patrik Kolarić (Čakovec) i Marjan Tomas (Vladislavci). Delegat susreta je Ivan Smokrović (Rijeka), suce će kontrolirati njegov sugrađanin Šime Vukić dok će za sigurnost ispred HNS-a brinuti Jurica Jurjević.