Marković obranama izludio Farmaceute i osigurao Rudešu tek drugi bod

Rudeš i Slaven Belupo su u Kranjčevićevoj u prvoj utakmici 12. kola SuperSport HNL-a odigrali bez golova. Najbolji igrač utakmice bio je vratar domaćih Matej Markovića koji je s četiri odlične obrane svojoj momčadi donio tek drugi prvenstveni bod u aktualnoj sezoni. Prethodni su osvojili na gostovanju kod Istre 1961 koncem kolovoza kada također nije bilo zgoditaka.

Farmaceuti su pak nakon dvije uzastopne pobjede došli do četvrtog remija u sezoni. U sljedećem kolu Rudeš će ponovno biti domaćin. Ovaj put u Ulicu pjesnika stiže Varaždin dok će Slaven u Koprivnici ugostiti Hajduk.

Prvu veliku šansu na utakmici vidjeli smo u 21. minuti kada je Šakota ubačajem s desne strane pronašao u šesnaestercu zaboravljenog Mioča koji je pucao iz odlične pozicije, no još boljom reakcijom Marković je uspio sačuvati svoj gol.

Sedam minuta kasnije Lepinjica je proigrao Hoxhu koji se sjurio s lijeve strane nakon čega je pucao s 15-ak metara iskosa, ali Marković još jednom vrijednom intervencijom izlazi kao pobjednik te situacije.

Gosti su prvi konkretan udarac uputili u 38. minuti kada je s dvadesetak metara iskosa šutirao Topić, a Sušak je upisao sigurnu obranu.

Posljednja priliku u prvom dijelu pripala je gostima. Bila je to akcija u 43. minuti kada je Hoxha s lijeve strane pronašao Štrkalja, a njegov udarac glavom koji je išao pod prečku golman Rudeša paradom odbija preko grede.

Slaven prijeti i na startu drugog poluvremena i to preko Mioča čiji udarac s osam metara iskosa Marković odbija u korner.

Marković je odličnu formu iskazao i u 57. minuti kada je Mioč u priliku 1 na 1 proigrao Štrkalja, ali čuvar mreže Rudeša brani njegov udarac s desetak metara iskosa.

Napadi gostiju nastavljeni su i u 65. kada je Bosec s desne strane tražio Mioča, no u posljednji trenutak je loptu ispred njega odbio Pavlović.

Deset minuta kasnije na suprotnoj strani travnjaka Pešić je dodao do Pasaričeka koji je uputio prizemni udarac s dvadesetak metara za sigurnu intervenciju Sušaka.

Dobra situacija za domaćina dogodila se u 86. minuti kada je Pešić ubacio s desne strane, a Bosec je na vrhu peterca nespretno reagirao te je zamalo zatresao vlastitu mrežu. Uslijedio je ubačaj iz kuta Pasaričeka nakon čega je spretno s pet metara pucao Pavlek, ali ravno u golmana Slavena. Bila je to posljednja zanimljiva situacija na susretu.

Kolo se nastavlja sutra kada se od 16 sati sastaju Varaždin i Lokomotiva dok u 18:10 starta duel Gorice i Dinama.

Od 18 sati u Kranjčevićevoj počinje prva utakmica 12. kola SuperSport HNL-a u kojem će snage odmjeriti Rudeš i Slaven Belupo. Njihov prvi ovosezonski međusobni sraz odigran u Koprivnici pripao je Farmaceutima koji su slavili rezultatom 3:2.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Oddeija i Šehića dok su gosti bez Pllane, Libera i Caimacova.

Trener zagrebačkog kluba Toni Golem je u najavi rekao: “Imamo plan kako igrati protiv Slavena, gledali smo ih dosta, dignuli su se s dvije domaće pobjede, uzeli su šest bodova i sigurno dolaze sa željom bodove uzeti i kod nas. No, mi ćemo napraviti sve da napokon bodovi sjednu na naš konto.”

Njegov kolega na klupi Slavena Roy Ferenčina je izjavio: “Maksimalno respektiramo Rudeš. Upoznati smo s njihovim dobrim i lošim stranama, pojačali su se na kraju prijelaznog roka i znamo da nas čeka teška utakmica. Ako želimo do bodova moramo biti pravi i na razini iz prethodne dvije utakmice, a uvjereni smo da će tako i biti.”

Glavni sudac utakmice je Duje Strukan iz Splita kojem će asistirati Bojan Zobenica (Velika Gorica), Alen Jakšić (Solin) i Marino Majstrović (Split) dok su za VAR zaduženi Mario Zebec (Cestica) i Ante Terzić (Podstrana). Delegat susreta je Stjepan Žugaj (Velika Gorica), a kontrolor suđenja Tomislav Petrović (Osijek).