Mreže mirovale u dvoboju Varaždina i Lokomotive

I druga utakmica 12. kola SuperSport HNL-a završila je bez pogodaka. Nakon duela Rudeša i Slaven Belupa mreže se nisu tresle ni u dvoboju Varaždina i Lokomotive koji je odigran na stadionu Varteksa. Obje momčadi su imale nekoliko vrijednih pokušaja, no dobrim intervencijama su se iskazali vratari Oliver Zelenika i Nikola Čavlina.

Domaćin je tako došao do šestog, a gost do petog remija u aktualnoj prvenstvenoj sezoni kojima su izabranici Marija Kovačevića na šestom mjestu ljestvice zadržali bod prednosti pred današnjim suparnikom. Za tjedan dana Varaždin će gostovati kod Rudeša dok Lokomotivu očekuje okršaj s Dinamom na Maksimiru.

Prvu konkretnu situaciju na utakmici kreirali su domaćini u 3. minuti kada je Elezi ostavio loptu za Pilja, a njegov udarac s ruba kaznenog prostora je u posljednji trenutak uspio blokirati Marić.

Lokomotiva je pak bila opasna u 13. kada je s nakon dodavanja Goričana desetak metara iskosa prizemni udarac uputio Tuci, a Zelenika je odbio loptu u korner. Deset minuta kasnije s 18 metara je šutirao Marić za još jednu sigurnu obranu vratara domaćih. Marić je u akciji i u 26. kada je nakon ubačaja iz kornera glavom pucao s vrha peterca, a lopta je otišla iznad grede.

Napadi gostiju su nastavljeni i u 29. minuti kada je s ruba šesnaesterca iskosa pucao Goričan, a Zelenika se dobro ispružio te je uspio odbiti loptu koja je išla u njegov donji desni kut.

Dvije minute kasnije na suprotnoj strani travnjaka je sa 17 metara iskosa oštro pucao Mitrovski, a Čavlina je odbio loptu u korner. Samo minutu kasnije čuvar mreže Lokomotive je odlično reagirao kada je s desetak metara pod samu gredu s desetak metara gađao Pilj. Isti igrač je u 33. oštro ubacio s lijeve strane, ali Čavlina se nije dao iznenaditi.

Do nove situacije vrijedne pažnje smo čekali 69. minuti kada su kombinirale mlade snage Lokomotive. Šotiček je s lijeve strane ubacio za Krivaka koji je s osam metara loše pucao glavom poslavši loptu pokraj gola.

U 81. minuti su do vodstva mogli doći Varaždinci. Šego je s lijeve strane uposlio Postonjskog koji je pucao iz voleja s 12 metara, a Čavlina je upisao još jednu vrijednu obranu. U nastavku akcije pred golom je u šansi bio i Drožđek, a njegov mlak udarac je ispred gol linije dočekao Živković.

Lokomotiva uzvraća dvije minute kasnije kada je sa 16 metara snažno pucao Tuci, a lopta je od bloka Pellumbija okrznula vanjski dio mreže. Bila je to posljednja konkretna situacija na utakmici.

Kolo se nastavlja od 18:10 kada se sastaju Gorica i Dinamo.

Od 16 sati na stadionu Varteksa počinje prvi susret subotnjeg programa 12. dionice SuperSport HNL-a u kojem će snage odmjeriti Varaždin i Lokomotiva. Njihov prvi ovosezonski duel odigran u Zagrebu završio je bez pobjednika, bilo je efikasnih 3:3.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Jelenića, Škaričića i Brodića dok su gosti bez Mudražije i Čopa.

Strateg Varaždina Mario Kovačević je u najavi rekao: “Lokomotiva uvijek igra nogomet, ove godine su se pojačali, spoj su mladosti i iskustva i imaju dobro balansiranu momčad. Međutim, gledamo sebe i siguran sam da ćemo dati sve od sebe pred našom publikom i tražiti pobjedu.”

Njegov kolega na klupi Lokomotive Silvijo Čabraja je kratko dodao: “Varaždin je jako dobra ekipa satkana od iskusnijih i mlađih igrača. Igraju moderan nogomet i sigurno da je pred nama vrlo teška i zahtjevna utakmica.”

Glavni sudac utakmice je Đakovčanin Zdenko Lovrić kojem će pomagati Kristijan Novosel (Vladislavci), Ivan Janić (Ilok) i Antonio Škobić (Osijek) dok će u VAR sobi biti Ivan Bebek (Rijeka) i Vedran Đurak (Sv. Ivan Zelina). Delegat susreta je Mladen Jurišić (Osijek), a kontrolor suđenja Domagoj Vučkov (Rijeka).