Jurić nakon Hajduka golom u sudačkoj nadoknadi srušio i Dinamo

Prvi put u povijesti HNL-a Gorica je uspjela pobijediti Dinamo. U 12. kolu SuperSport HNL-a domaćin je do 2:1 (0:0) slavlja došao pogotkom Ante Mateja Jurića u 92. minuti susreta. Isti igrač je ove sezone Gorici u sudačkoj nadoknadi donio pobjedu i nad Hajdukom. Prethodno su Plavi poveli preko kapetana Arijana Ademija u 63. minuti da bi u 70. za izjednačenje zabio Nikola Vujnović.

Izabranici Dinka Jeličića su tako došli do pete pobjede u sezoni kojom su se uz odigranu utakmicu više s ukupno 19 osvojenih bodova na trećem mjestu ljestvice izjednačili s današnjim suparnikom. Momčad Sergeja Jakirovića je pak treći put u sezoni teren napustila pognute glave. Za tjedan dana Gorica putuje u Rijeku dok će Dinamo na Maksimiru dočekati Lokomotivu.

Prvo uzbuđenje na utakmici vidjeli smo u 8. minuti kada je udarac Ademija s osam metara iskosa blokirao Maloča, uslijedili su potom pokušaji Ljubičića i ponovno Ademija koje je uspio obraniti Banić.

Nakon udarca Baturine u 15. minuti s ruba kaznenog prostora došlo je do kontakta između veznjaka Plavih i Raspopovića, a sudac Kolarić nije smatrao da se radi o situaciji vrijednoj pokazivanja na bijelu točku.

Bulat je u 20. minuti pucao s dvadesetak metara iskosa, no nije bio dovoljno precizan tako da vratar Gorice nije imao potrebu intervenirati. Isti igrač je iz nešto bliže udaljenosti šutirao i tri minute kasnije za sigurnu obranu Banića.

Nedugo potom na suprotnoj strani travnjaka Mišić je blokirao pokušaj Mitrovića s 15 metara, a mlak udarac Blummela potom brani Nevistić.

Dobra akcija Plavih uslijedila je u 32. minuti kada su Ademi i Ljubičić kombinirali po lijevoj strani nakon čega je potonji gurnuo loptu prema Drmiću, a on na vrhu peterca nije uspio dobro zahvatiti loptu. Minutu kasnije udarac je s desetak metara iskosa iskušao i Mišić, no nije bilo opasnosti po gol Gorice.

Na isteku 34. minuti Baturina je pokušao pobjeći obrani domaćih, ali odličnom obrambenom reakcijom njegov prodor je na dvadesetak metara od gola zaustavio Ndockyt.

U posljednjoj minuti prvog dijela Ademi je spustio loptu za Vidovića koji je sa 17 metara iskosa gađao suprotni kut, a lopta je prošla pokraj stative.

Na samom startu drugog dijela Špikić je snažno zapucao s 18 metara, a Banić je uspio odbiti loptu.

Gorica je pak napala u 50. i to preko lijeve strane odakle je ubacio Štiglec, a Ljubičić je prebacio loptu preko vlastitog gol.

Dinamo je zaprijetio u 57. kada je Špikić proigrao Bulata koji je pucao s ruba šasnaesterca za sigurnu obranu Banića. Minutu kasnije Baturina se u prodoru prema golu Gorice oslobodio dva suparnička igrača nakon čega je sa 16 metara pucao malo pored vratnice. Isti igrač je snažno pucao s dvadesetak metara u 60. minuti za još jednu dobru intervenciju domaćeg čuvara mreže.

Dinamo do zaslužene prednosti dolazi u 63. minuti. Bulat je bio u ulozi asistenta, a Ademi je s 15 metara odlično pogodio gornji lijevi kut Banićeva gola. Bio je to njegov prvi pogodak nakon nedavnog povratka iz Kine.

Sedam minuta kasnije domaćin se vraća u rezultatski egal. Nakon ubačaja s desne strane Jurić je spustio loptu za Vujnovića, a on je snažnim udarcem sa sedam metara iskosa matirao Nevistića. Izjednačenje su tako donijeli igrači koji su nedugo prije ušli u igru, a crnogorski napadač je došao do svog drugog gola u sezoni.

Špikić je u 73. minuti sa šest metara iskosa zatresao stativu, no i da je bio precizniji pogodak zbog zaleđa ne bi bio priznat. Pet minuta kasnije Baturina se izborio za udarac s 18 metara te je loptu poslao malo iznad prečke.

Mišićev solo prodor u 82. minuti rezultirao je udarcem sa sedam metara iskosa kojeg je u posljednji trenutak uspio blokirati Munksgaard.

Nakon ubačaja Marina u 91. minuti iz slobodnog udarca s desne strane glavom je s 12 metara pucao Kulenović, a lopta je otišla pored stative.

Gorica do gola vrijednog tri boda dolazi u 92. minuti. Soldo je odlično podvalio loptu za Jurića koji je prizemim udarcem sa sedam metara iskosa poslao loptu pokraj Nevistića. I njemu je to bio drugi gol u sezoni.

Posljednju šansu na utakmici imao je Dinamo. Ristovski je u 95. minuti dočekao odbijenu loptu, no s ruba šesnaesterca je pucao pored stative.

dvanaesto kolo će biti kompletirano sutra kada se od 15 sati na Aldo Drosini sastaju Istra 1961 i Rijeka dok u 18 sati na Poljudu Hajduk dočekuje Osijeka.

U sklopu 12. dionice SuperSport HNL-a od 18:10 počinje sraz Gorice i Dinama. Njihov prvi ovosezonski međusobni duel odigran u Maksimiru završio je bez golova.

Domaćin u današnjem ogledu nemaju problema s izostancima dok su gosti bez Stojkovića, Kačavende, Petkovića, Rukavine i Theophilea.

Trener Gorice Dinko Jeličić je u najavi rekao: “Svi znamo kvalitetu Dinama, da su zadnjih deset, 15 godina najbolja momčad Hrvatske i ove sezone su legitiman kandidat za naslov prvaka. Već sam i prije govorio da su ovo utakmice u kojima je najlakše pripremati momčad jer se u takvim utakmicama može puno dobiti. Vjerujem da ćemo dobro reagirati i da ćemo namučiti Dinamo i dati sve od sebe da dođemo do kojeg boda.”

Njegov kolega na klupi Plavih Sergej Jakirović je izjavio: “Igramo protiv homogene i kompaktne momčadi koja je u dosadašnjem dijelu prvenstva pokazala da svakome može napraviti ozbiljne probleme. Dolaskom trenera Dinka Jeličića nadogradili su se u svim segmentima nogometne igre, izgledaju dobro, jako su blizu na ljestvici, čak i u konkurenciji za mjesta koja vode u Europu. Sigurno traže svoju šansu, i to bez nekog velikog pritiska jer sve što napraviš protiv Dinama je plus. Mi moramo napraviti sve da odigramo dobru utakmicu i pobijedimo. U zadnja četiri međusobna dvoboja Dinamo je Goricu pobijedio jednom. Jasno je koliko je to postala zahtjevna utakmica. Maksimalno ozbiljno smo se pripremali cijelo vrijeme kako bismo potpuno spremni dočekali ovaj dvoboj.”

Glavni sudac utakmice je Patrik Kolarić iz Čakovca kojem će asistirati Luka Pajić (Rijeka), Ivan Starčević (Bjelovar) i Dario Kulušić (Šibenik) dok će u VAR sobi biti Ivan Matić (Osijek) i Goran Pataki (Đakovo). Delegat susreta je Marko Ilijašev (Beli Manastir), kontrolor suđenja Tomislav Šetka (Đakovo), a časnik za sigurnost Vlado Dominić