Osijek i Gorica odigrali bez golova u Gradskom vrtu

U posljednjem susretu 27. kola HT Prve lige Osijek i Gorica su u Gradskom vrtu odigrali bez golova. Bio je to već deveti ovosezonski remi Bijelo-plavih kojim su se uz odigranu utakmicu više na vrhu ljestvice bodovno izjednačili s Dinamom.

Prva prilika na susretu pripala je Osijeku. Nakon kombinacije s Kleinheislerom u 7. minuti s desetak metara iskosa pucao je Lovrić, ali je poslao loptu iznad gola Gorice.

Nakon velike pogreške Kotarskog u 19. minuti odličnu priliku da dođe do prvijenca u bijelo-plavom dresu imao je Lovrić, ali sa 17 metara je pucao malo pored suprotne stative.

Nova dobra prilika za domaćine uslijedila je u 22. minuti kada je Čeberko uposlio Miereza, a on je pucao s desetak metara, no odličnim blokom u posljednji trenutak je u korner loptu odbio Jovičić. Nakon ubačaja iz kuta glavom je sa šest metara pucao Lončar, a lopta je otišla iznad grede.

Gosti su uzvratili preko Atiemwena u 24. minuti čiji udarac iz daljine brani Ivušić. Minutu kasnije odbijena lopta dolazi do Babeca koji je sa 17 metara zatresao stativu, a nakon toga je sa slične udaljenosti pucao i Keita, no golman Osijeka uz male poteškoće hvata loptu.

Sudac Čuljak je u 30. minuti pokazao na bijelu točku u korist gostiju nakon što je poslije ubačaja Mitrovića lopta u ruku u kaznenom prostoru pogodila Čeberka. Međutim nakon intervencije VAR-a ustanovljeno je zaleđe u ranijoj fazi napada tako da od kaznenog udarca nije bilo ništa.

U 35. minuti Ivušić spašava svoja vrata nakon što je izašao kao pobjednik situacije 1 na 1 s Atiemwenom. Nigerijac je nakon proigravanja Golubickasa pobjegao obrani domaćih, ali je u izglednoj situaciji loše pucao. U istoj minuti nova prilika za goste nakon što je Keita ubačajem uposlio Mitrovića, a njegov udarac glavom paradom brani Ivušić.

Lončar je u 39. minuti u posljednji trenutak izbio loptu ispred Golubickasa kojeg je spuštanjem lopte tražio Keita.

Atiemwen je dobro pucao s dvadesetak metara i u 42. minuti kada ga je povratnim dodavanjem pronašao Cruz, ali lopta je prošla malo pokraj suprotne stative.

Domaćini su u 43. minuti tražili kazneni udarac nakon što je lopta u šesnaestercu u ruku pogodila Keitu poslije ubačaja Kleinheislera, no Čuljak i VAR nisu se oglasili.

Tempo igre je početkom drugog poluvremena znatno oslabio, a onda je u 62. minuti s oko 30 metara odlično pucao Kleinhesiler, a Kotarski je odličnom paradom odbio loptu preko gola.

Već u sljedećoj minuti zaiskrilo je i između igrača nakon što je Cruz grubo startao nad Lovrićem zbog čega je zaradio žuti karton. Iz slobodnog udarca je potom ubacio Lovrić, a Nejašmić je sa sedam metara glavom poslao loptu preko grede.

U 67. minuti nove opasnosti pred golom gostiju. U prilici su bili Kleinheisler i Nejašmić čiji udarci su blokirano odnosno nisu išli u okvir gola.

Odličan udarac Lovrića s dvadesetak metara u 84. minuti Kotarski odbija do Topčagića, a potom fantastičnom reakcijom brani i njegov pokušaj te tako spašava svoju mrežu. Nakon ubačaja iz kuta uslijedila je gužva u petercu Gorice, ali nitko nije uspio ugurati loptu u gol.

Sudac Čuljak je u 86. minuti pokazao žuti karton Ivušiću koji je van šesnaesterca nespretno igrao rukom.

U sudačkoj nadoknadi nakon ubačaja s lijeve strane glavom je s druge stative pucao Fućak, ali nije bio dovoljno precizan. Bila je to posljednja šansa da domaćini dođu do pobjede.

Šibenik – Osijek 20.3. 17:05h

U posljednjem dvoboju 27. kola HT Prve lige od 17:05 u Gradskom vrtu sastaju se Osijek i Gorica. U njihova dva prethodna ovosezonska susreta vidjeli smo pobjedu Bijelo-plavih od 3:2 na domaćem terenu te 1:1 remi u Velikoj Gorici. Na današnjem susretu zbog odrađivanja disciplinske kazne bit će zatvorena istočna tribina stadiona.

Domaćini u današnjem srazu ne mogu računati na kartoniranog kapetana Škorića te Ivušića, Bartoleca, Miloša, Ercega, Bohara Mancea i Petkovića koji imaju zdravstvenih problema dok su gosti iz istog razloga bez Šimunovića, a Kalik odrađuje suspenziju.

Trener Osijeka Nenad Bjelica je uoči utakmice poručio: “Nakon poraza u polufinalu kupa bitno je fizički rekuperirati ekipu, ali i psihološki je podići, vratiti je na staze uspjeha. Puno puta smo govorili da imamo široki kadar, puno igrača, sigurno će biti nekih promjena, a neposredno prije utakmice ćemo odlučiti u kojem broju. Imamo igrače koji su spremni, željni igre i vjerujem da će opravdati naša očekivanja. Kao puno puta u životu nakon pada treba ustati, život nije bajka pa tako i u sportu imate pobjede i poraze, treba izvlačiti pouke, ne ponavljati pogreške koje si napravio u određenom trenutku. Fokus je na prvoj sljedećoj utakmici, pred nama je puno posla, sezona je duga i deset preostalih utakmica želimo maksimalno kvalitetno apsolvirati.”

Strateg Gorice Samir Toplak je dodao: “Vrijeme nam je u ovom trenutku najbitnije jer imamo puno toga za raditi i ispravljati. Vjerujem da ćemo svakim danom biti sve bolji, kompaktniji i da će igrači polako hvatati neke moje ideje. Pomak na tom planu očekujem već u Osijeku. Čeka nas jako teška utakmica i protivnik, koji je s pravom pretendent za naslov i koji ima odličnog trenera.”

Glavni sudac utakmice je Ante Čuljak iz Zagreba kojem će asistirati sugrađani Luka Pušić, Dejan Vuković i Ante Čulina dok će u VAR sobi biti Fran Jović i Igor Krmar. Delegat susreta je Ivan Jurina (Zabok), kontolor suđenja Draženko Kovačić (Križevci), a za sigurnost je ispred HNS-a zadužen Miroslav Marković.