Osijek se slavljem protiv Rudeša vratio na pobjednički kolosijek

Nakon pet prvenstvenih utakmica bez slavlja Osijek se vratio na pobjednički kolosijek. U 11. kolu SuperSport HNL-a pred 4.222 gledatelja na Opus Areni pogocima Ramona Miereza, Ivana Fiolića i Darka Nejašmića svladali su Rudeš rezultatom 3:0 (1:0).

Bijelo-plavi su tako pod vodstvom privremenog trenera Ive Smoje upisali četvrtu pobjedu te su se s ukupno 15 osvojenih bodova poravnali s četvrtom Goricom na prvenstvenoj ljestvici. Gosti su pak nastavili svoj negativan niz te su nakon jedanaest utakmica na samo jednom osvojenom bodu.

Nakon stanke zbog reprezentativnih obveza Osijek će gostovati na Poljudu kod Hajduka dok će Rudeš bodove tražiti u domaćem srazu sa Slaven Belupom.

Prvu šansu na utakmici vidjeli smo u 6. minuti kada je Pušić ubacio s lijeve strane, a Mierez je pucao glavom sa šest metara te je loptu poslao malo pored stative.

Četiri minute kasnije Bukvić uputio prizemni udarac sa 16 metara, ali Marković je uspio upisati obranu.

Veliku šansu Bijelo-plavi su propustili u 24. minuti kada je Pušić s lijeve strane idealno uposlio Gržana, a njegov udarac sa sedam metara fantastično brani vratar Rudeša.

Iduću šansu smo vidjeli u 42. minuti kada je s desetak metara iskosa pucao Pušić, a Marković je odbio loptu koja je išla u bliži kut. Suci to nisu vidjeli pa su umjesto kornera pokazali da je lopta za goste.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Osijek je došao u vodstvo. Aktivni Pušić je još jednom ubacio s lijeve strane, a Mierez je na šest metara nadvisio Tomečaka te je glavom poslao loptu u donji desni kut Markovićeva gola. Bio je to njegov peti prvenstveni pogodak u aktualnoj sezoni.

Osijek je zaprijetio i u 50. minuti kada je Omerović povratnim dodavanjem pronašao Caktaša, a njegov snažni udarac s desetak metara odlazi pored gola. Sedam minuta kasnije Bukvić je s desne strane povratnim dodavanjem uposlio Pušića, a učinak je bio isti kao u prethodnom slučaju.

Pitanje pobjednika je riješeno u 80. minuti kada se u prvi put ove sezone u strijelce upisao Fiolić. Nakon proigravanja Jugovića petom njegov prvi udarac sa sedam metara je obranio Marković, no lopta se ponovno odbija do veznjaka Osijeka koji ju je snažnim udarcem zakucao pod prečku.

U 87. minuti je iz daljine pucao Gržan, a Marković nije imao težak zadatak upisati novu obranu.

Konačni rezultat dvoboja postavljen je u 95. minuti kada je Fiolić ubacio iz slobodnog udarca, a Bralić je s druge stative uputio loptu u peterac odakle ju je u mrežu glavom poslao Nejašmić. Bio je to njegov treći gol u aktualnoj sezoni HNL-a.

Kolo se nastavlja od 18:30 kada na Rujevici počinje Jadranski derbi.

U prvoj utakmici subotnjeg programa 11. dionice SuperSport HNL-a snage će od 16 sati na Opus Areni odmjeriti Osijek i Rudeš. Njihov prvi ovosezonski susret odigran u Zagrebu pripao je Bijelo-plavima koji su zaostatak od 3:0 pretvorili u pobjedu 3:4. Na klupi Osijeka više nema trenera Stjepana Tomasa koji je ovog tjedna dobio otkaz, a privremeno ga mijenja Ivo Smoje.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na Maneva, Guedesa, Fućka i Lovrića dok su gosti bez Šehića, Lazarova i Oddeija.

Strateg Osijeka Ivo Smoje je u najavi rekao: “Dobro smo analizirali Rudeš, poštujemo ih i respektiramo. U toj momčadi postoje iznimno opasni pojedinci, postoje neke naznake da će igrati neki novi igrači i moramo se kvalitetno pripremiti. Imaju tri, četiri brza igrača koji će biti glavna opasnost ako stanu u čvrsti blok. Mi smo ozbiljni, ne možemo drugačiji ni biti u ovom trenutku. Na žalost, u zadnje vrijeme nismo pružali igre koje bi nas mogle ohrabrivati da će protiv ikoga biti lako, ali mislim da su igrači svjesni ozbiljnosti situacije i da to neće doći u pitanje.”

Njegov kolega na klupi Rudeša Toni Golem je dodao: “Analizirali smo Osijek kroz zadnjih par utakmica što su igrali, došlo je do smjene trenera, došlo je do smjene sportskog direktora. To svakoj ekipi ipak daje jedan pozitivan impuls, barem na početku. Pripremamo se za Osijek kao i za svaku drugu utakmicu. Gledamo detalje gdje oni ne funkcioniraju baš najbolje. Pokušat ćemo to iskoristiti i ostvariti pozitivan rezultat.”

Glavni sudac utakmice je Ante Terzić iz Podstrane kojem će asistirati Goran Perica (Šibenik), Nikola Kečkiš (Virovitica) i Dario Kulušić (Šibenik) dok će u VAR sobi biti Marin Vidulin (Kanfanar) i Luka Pajić (Rijeka). Delegat susreta je Ivan Bračko (Đelekovac), kontrolor suđenja Šime Vukić (Rijeka), a za sigurnost će ispred Saveza brinuti Miroslav Marković.