OTVARANJE ZA POŽELJETI Prekrasnim golom Brajkovića mladi Vatreni svladali Elf

Screenshot: MAX Sport

ila nastup u elitnom krugu kvalifikacija za odlazak na Europsko prvenstvo. Izabranici Siniše Oreščanina su bili bolji od Njemačke rezultatom 2:1 (2:1).

Mladi Vatreni su poveli već u 7. minuti kada je sav posao obavio Branko Pavić. Prvo je oduzeo loptu suparničkom igraču, a onda je preciznim udarcem s dvadesetak metara pogodio donji lijevi kut Seimenova gola.

Elf je izjednačio u 32. minuti. Nakon ubačaja s desne strane Pejčinović je prenio loptu do Ibrahima Maze koji je s deset metara iz voleja smjestio loptu u suprotnu malu mrežicu.

Najljepši potez na dvoboju vidjeli smo u 41. minuti. Nakon ubačaja iz kornera lopta se odbija do Roka Brajkovića koji ju je na dvadesetak metara primirio prsima, a onda je šutirao iz voleja pogodivši gornji desni kut njemačkog gola.

Njemačka je do remija mogla doći u 89. minuti, no Borna Buljan je uz pomoć stative obranio udarac s 11 metara kojeg je uputio Dženan Pejčinović. Prethodno je Pavić u kaznenom prostoru gurnuo Komura, a talijanski sudac Colombo je pokazao na bijelu točku.

U drugom susretu u grupi Turska je u Vrbovcu pogocima u završnoj fazi utakmice bila bolja od Rumunjske rezultatom 2:0. Plasman na kontinentalnu smotru koja se od 15. do 28. srpnja ove godine održava u Sjevernoj Irskoj ostvarit će samo pobjednik svake od sedam grupa koje se igraju u elitnom kolu kvalifikacija.