Postonjski iz kaznenog udarca zabio za pobjedu Varaždina nad Goricom

Varaždin je u prvoj utakmici 10. kola SuperSport HNL-a na stadionu Varteksa bio bolji od Gorice rezultatom 1:0 (1:0). Ključni trenutak utakmice dogodio se u 26. minuti kada je Igor Postonjski bio siguran s bijele točke.

Izabranici Marija Kovačevića su tako nastavili pozitivan niz obzirom da su u četiri prethodne prvenstvene utakmice upisali po dvije pobjede i remija, a uz to su izborili plasman u osminu finala kupa. S današnjim trijumfom su se današnjem suparniku približili na samo bod zaostatka.

Gorica je pak upisala prvi poraz pod vodstvo Dinka Jeličića koji je na klupi startao s tri HNL pobjede i jednom u kupu.

Za tjedan dana Varaždin će gostovati kod Slaven Belupa dok će Gorica u Kranjčevićevoj odmjeriti snage s Lokomotivom.

Prvi pokušaj na utakmici bilježimo u 10. minuti kada je udarac Krizmanića nakon ubačaja iz kuta bio neprecizan.

Četiri minute kasnije Vujnović je pobjegao obrani Varaždina, no njegov udarac s desetak metara iskosa nije bio težak zadatak za Zeleniku.

Vujnović je opasan i u 24. kada je nakon povratnog dodavanja sa 17 metara loptu poslao malo pokraj bliže stative.

Domaćini su u vodstvo došli u 26. minuti kada je Postonjski iz kaznenog udarca loptu poslao u jednu, a Banića u drugu stranu. Bio je to njegov četvrti gol u aktualnoj sezoni. Prethodno je sudac Strukan pokazao na bijelu točku nakon što je vratara Gorice u šesnaestercu srušio Drožđeka.

Do nove šanse smo čekali sve do 54. minute kada je Mrzljak s desne strane pronašao Vujnovića, a njegov prizemni udarac s desetak metara Zelenika uspijeva obraniti.

Još bolje prilike gosti su imali u 62. minuti. Prvo je Štiglec ubacio na drugu stativu odakle je glavom pucao Vujnović za odličnu obranu čuvara mreže Varaždina. Potom se lopta odbija do Štigleca čiji udarac iz peterca je s gol linije fantastično uspio blokirati Jelenić, a u nastavku akcije je uslijedio i pokušaj Pršira s desetak metara kojeg je blokirao Mitrovski.

Deset minuta kasnije novi udarac Krizmanića nakon ubačaja iz kuta. Ovaj put je s druge stative pucao malo poviš prečke.

Do same završnice utakmice tempo igre je pao tako da u sudačkoj nadoknadi bilježimo pokušaj Drožđeka s ruba kaznenog prostora kojeg lagano brani Banić te udarac Domjanića pokraj gola nakon prodora i asistencije Škaričića.

Kolo se nastavlja od 19:15 kada na stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici počinje utakmica Slaven Belupa i Osijeka.

Standings provided by Sofascore

U prvoj utakmici drugog kruga prvenstva odnosno 10. kola SuperSport HNL-a snage će od 17 sati na stadionu Varteksa odmjeriti Varaždin i Gorica. Njihov prvi ovosezonski međusobni sraz odigran u Velikoj Gorici završio je bez pobjednika, bilo je 1:1.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Laminea, Šegu i Vukušića dok su gosti bez problema s izostancima.

Trener Varaždina Mario Kovačević je u najavi izjavio: “Gorica je odlična ekipa, možda u najboljem trenutku u najboljoj formi. Odlazak trenera Sopića nije se osjetio, u posljednje četiri utakmice imaju četiri pobjede, tri u prvenstvu i jednu u Kupu. Dobro su posložena ekipa, imaju širinu i to se vidi po rezultatima. Igramo kod kuće i gledamo sebe. Posljednje međusobne utakmice bile su zanimljive, u prvom kolu ove sezone svakoj je momčadi pripalo po jedno poluvrijeme. Očekuje nas teška utakmica. Treniramo u dobrom raspoloženju, u posljednja tri susreta primili smo samo jedan gol, a čvrsti moramo biti i protiv Gorice. Opet želim da budemo ofenzivni i kombinatorni u fazi napada. Imamo kvalitetne napadače za koje vjerujem da će u subotu biti raspoloženi i da ćemo se na kraju mi veseliti.”

Njegov kolega na klupi Gorice Dinko Jeličić je rekao: “Očekujem sličnu, ako ne i težu utakmicu od one protiv Istre. Varaždin izgleda jako dobro kao momčad, teže igri, što je također i moja filozofija. Apsolutno smatram da je njihov najveći plus taj momčadski aspekt u koji vrlo dobro uklapaju individualnu kvalitetu.”

Glavni sudac utakmice je Duje Strukan iz Splita kojem će pomagati Alen Jakšić (Solin), Dario Kolarević (Zagreb) i Jakov Titlić (Potravlje) dok će u VAR sobi biti Ante Čuljak (Zagreb) i Hrvoje Radić (Split). Delegat susreta je Zlatko Stanković (Zagreb), a kontrolor suđenja Ante Vučemilović (Višnjevac.