Samir Toplak uvjerljivom pobjedom debitirao na klupi Gorice (VIDEO)

U 26. kolu HT Prve lige Gorica je na domaćem terenu bila bolja od Hrvatskog dragovoljca rezultatom 4:0 (1:0). Za pobjedu domaćih zabili su Atiemwen, Musa, Cruz i Kalik. Gosti su od posljednje minute prvog dijela imali igrača manje obzirom da je izravni crveni karton zaradio vratar Šubarić koji je u ranijoj fazi susreta obranio udarac Kalika s bijele točke.

Velikogorički prvoligaš je tako prekinuo negativni niz od sedam uzastopnih poraza, od kojih je šest bilo u prvenstvu, te je novi trener Samir Toplak na najbolji mogući način debitirao na klupi nove momčadi.

Crni su pak zabilježili jubilarni 20. poraz u aktualnoj sezoni Prve HNL te su sa samo deset osvojenih bodova zacementirani na posljednjem mjestu ljestvice.

U 9. minuti susreta Kukoč je na rubu kaznenog prostora napravio prekršaj nad Mitrovićem, a sudac Bebek je opravdano pokazao na bijelu točku u korist Gorice.

Odgovornost s 11 metara preuzeo je Kalik, no Šubarić je pročitao njegov pokušaj te je upisao vrijednu obranu.

Crni uzvraćaju u 15. minuti kada je Frigan u šansu gurnuo Majstorovića, a njegov dobar udarac sa sedam metara iskosa odličnom reakcijom brani Kotarski.

Tri minute kasnije na suprotnoj strani travnjaka Keita je ubačajem s lijeve strane pronašao Cruza, a njegov udarac glavom odlazi iznad gola Dragovoljca.

Minutu kasnije ponovno prijete Crni i to preko Kukoča koji je odlično pucao iz okreta sa 17 metara, a Kotarski paradom spašava svoja vrata.

U 21. minuti Kukoč je još jednom skrivio kazneni udarac. Ovaj put je na rubu kaznenog prostora nespretno igrao rukom.

Novi izvođač u redovima Gorice bio je Atiemwen, a on je za svoj povratnički pogodak Šubarića poslao u jednu, a loptu u drugu stranu.

Mitrović je u 33. minuti snažno pucao s dvadesetak metara iskosa, a lopta je zatresala bližu stativu gola gostiju.

Dragovoljac ponovno prijeti u 44. minuti kada je Bristrić oduzeo loptu Jovičiću nakon čega je dobro pucao s desetak metara, a Kotarski spretno odbija loptu u korner.

U posljednjoj minuti prvog dijela gosti su ostali s igračem manje nakon što je Šubarić van kaznenog prostora napravio prekršaj nad Atiemwenom. Sudac Bebek je smatrao da se ofenzivac domaćih tom prilikom nalazio u izglednoj situaciji za postizanje pogotka.

Treća minuta sudačke nadoknade prvog poluvremena donijela je novu priliku za Goricu. Kalik je s lijeve strane ubacio za Cruza, a njegov novi pokušaj glavom ponovno nije bio uspješan.

Na samom početku drugog poluvremena Gorica je povećala prednost. U strijelce se u 47. minuti upisao Musa koji je sa šest metara matirao Marića nakon što mu je loptu nespretno poslužio Smolčić.

Pet minuta kasnije novi pogodak u mreži Dragovoljca. S tridesetak metara je snažno pucao Babec, a vratar Marić je loptu odbio do Cruza koji je s vrha peterca poentirao za svoj prvijenac u Prvoj HNL.

Cruz je u akciji i u 56. minuti kada je pripremio priliku za Delfija, no on je loše zahvatio loptu te nije pogodio okvir gola.

Domaćini su za 4:0 zabili u 59. minuti kada je Kalik iskoristio neodlučnost Smolčića te je sa 17 metara pogodio suprotnu malu mrežicu.

Blizu novog gola Gorica je bila u 74. minuti kada je Marić odlično obranio pokušaj Jovičića iz peterca. U 77. minuti Crni za zaprijetili preko Majstorovića koji je pucao s dvadesetak metara, a Kotarski je obranio njegov pokušaj. Bila je to posljednja ozbiljna šansa na susretu.

Dvadeset šesto kolo će od 17:05 na stadionu Aldo Drosina u Puli zaključiti ogled Istre 1961 i Hajduka.

U prvom susretu nedjeljnog programa 26. kola HT Prve lige Gorica će od 15 sati pod vodstvom novog trenera Samira Toplaka odmjeriti snage s Hrvatskim dragovoljcem. U njihova dva prethodna ovosezonska međusobna dvoboja vidjeli smo 1:1 remi u Velikoj Gorici i slavlje Gorice u Zagrebu rezultatom 0:1.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na ozlijeđenog Šimunovića dok su gosti iz istog razloga bez Veljače, a Jurišić i Karrica su kartonirani.

Trener Gorice Samir Toplak je rekao: “Sedam poraza u nizu je veliki niz. Trebamo znati zaustaviti kola koja jure nizbrdo. Mislim da ćemo uspjeti u tome i mislim da imam recept za takve stresne situacije. Jako je bitno kakva će biti povratna reakcije od igrača. Ako oni prepoznaju moju energiju i ako onu budu vjerovali meni, kao što ja vjerujem njima, onda će sve biti OK.”

Glavni sudac utakmice je Ivan Bebek iz Rijeke kojem će asistirati Sanja Rođak-Karšić (Podravske Sesvete), Nikola Kečkiš (Virovitica) i Jakov Titlić (Split) dok će u VAR sobi biti Marin Vidulin (Kanfanar) i Luka Pajić (Rijeka). Delegat susreta je Dalibor Kajinić (Požega), a kontrolor suđenja Tomislav Šetka (Đakovo).