Šibenik ponovno slavio na gostovanju

Šibenik je upisao drugu uzastopnu pobjedu na gostovanju. Nakon Gorice u sklopu 22. kola SuperSport HNL-a u Koprivnici je pao Slaven Belupo. Jedini pogodak na utakmici vidjeli smo u 19. minuti kada je prvijenac u narančastom dresu postigao Stefan Perić.

S trećom ovosezonskom prvenstvenom pobjedom izabranici Damira Čanadija su pobjegli posljednjoj Gorici na velikih deset bodova prednost.

Faramceuti su pak nastavili negativan niz pa sad za pobjedu u prvenstvenu ne znaju već osam uzastopnih kola. Usprskos tome još uvijek su u borbi za europske pozicije te se nalaze na četvrtom mjestu ljestvice.

U 3. minuti Martinaga je izvrsno centrirao iz kornera, Manaj nije uspio skrenuti loptu na prvoj stativi, a ona je potom prošla kroz peterac te je udarila u vratnicu od koje se odbila u gol aut.

Isti igrač je u 10. minuti ubacio iz slobodnog udarca, a Rogić je boksao loptu ispred Manaja nakon čega je došlo do njihova sudara zbog čega je igra morala biti prekinuta.

Četiri minute kasnije vratar Šibenika je obranio pokušaj Crnca s prve stative. Njega je tom prilikom s desne strane nakon duplog pasa uposlio Manaj.

Iako su Farmaceuti imali inicijativu od početka utakmice prvi do gola dolaze gosti. Hiroš je u 19. minuti dobro ubacio na prvu stativu, a tamo je natrčao Perić te je pored Marine glavom zakucao loptu iza leđa Čovića. Bio je to njegov prvijenac u narančastom dresu.

Četiri minute kasnije na suprotnoj strani travnjaka bilježimo još jedan dobar ubačaj Martinage iz slobodnog udarca te pokušaj Marine glavom kojeg je Rogić uspio odbiti.

U 30. minuti Hiroš nije dobro reagirao nakon što je u opasnoj zoni pogrešku napravio Tepšić tako da je obećavajuća situacija za goste otišla u nepovrat.

Hoxha je upisao dobar pokušaj u 37. minuti, ali njegov udarac s dvadesetak metara odlazi malo pokraj vratnice.

Već u prvoj minuti drugog dijela Crnac je spustio loptu do Manaja, a njegov snažan udarac sa 16 metara paradom brani Rogić.

Šibenik uzvraća u 50. minuti preko Dolčeka čiji snažan udarac ipak uspijeva obraniti Čović. Uslijedio je protunapad Slavena te odlična reakcija Đire kojom je u šesnaestercu odnio loptu ispred Mudražije.

Mreža Šibenika se zatresla u 64. minuti i to nakon udarca Manaja, ali pogodak zbog zaleđa nije priznat.

Hoxha je u 70. minuti ubacio na drugu stativu odakle je Crnac spustio loptu prema Manaju, no prije njega do lopta dolazi Rogića. Nedugo potom Manaj je pucao glavom pored gola nakon ubačaja Martinage iz slobodnog udarca.

Dvije minute kasnije na suprotnoj strani travnjaka je šansi bio Špeljak, no intervencijom se iskazao Čović. Drugi pokušaj mladog ofenzivca gostiju nije bio precizan. Bijeg Dolčeka u 85. minuti je pak dobrim blokom zaustavio Martinaga.

Posljednju priliku za pogodak domaćin je imao i u 89. minuti, no Perošević nije bio precizan te je s desetak metara pucao visoko iznad gola.

Kolo se nastavlja sutra kada se od 15 sati sastaju Istra 1961 i Osijek dok od 17:10 slijedi okršaj Lokomotive i Rijeke.

Od 17 sati na stadionu Ivan Kušek Apaš počinje prvi susret 22. kola SuperSport HNL-a u kojem se sastaju Slaven Belupo i Šibenik. Njihov prvi ovosezonski sraz u Koprivnici završio je bez golova dok su na Šubićevcu Farmaceuti slavili s 0:2.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na Božića i Kocijana dok su gosti bez Vidovića.

Trener Slavena Zoran Zekić je u najavi izjavio: “Pokazali smo dosad da se s takvom vrstom protivnika najteže borimo, što je meni i razumljivo jer nas muči realizacija. Šibenik je doveo nekoliko pravih pojačanja i bitno je drugačiji nego jesenas. Protiv Gorice su bili fantastični, protiv Lokomotive užasno izgleda njihov poraz, ali igra nije bila takva. Dok se utakmica lomila, oni nisu zabili, a Lokomotiva je i to je tako. Kažem, dosta teška utakmica za pripremu jer nemaju definiran sustav, igrali su s tri iza, sad s četvoricom i vidjet ćemo kako će izaći ovdje.”

Strateg Narančastih Damir Čanadi je rekao: “Pred nama je opet važna utakmica. Zadnjom izvedbom s Lokomotivom smo razočarani, naročito zbog načina na koji smo se postavili. Dosta smo razgovarali o tome i zaključili da tako više ne smijemo. Želimo da nam putokaz bude ono što smo radili u Velikoj Gorici. Tako želimo igrati i u Koprivnici i ostvariti pozitivan rezultat. Nije toliko važno igramo li lijepo za oko, ili manje lijepo, važno je da osvajamo bodove jer smo još uvijek u borbi za ostanak.”

Glavni sudac utakmice je Igor Pajač iz Sv. Ivana Zeline kojem će pomagati Dario Kolarević (Zagreb), Mile Varivoda (Zagreb) i Toni Dadić (Zagreb) dok će u VAR sobi biti Mario Zebec (Cestica) i Jerko Crnčić (Vrbovec). Delegat susreta je Krešimir Glavina (Prelog), a kontrolor suđenja Tomislav Petrović (Osijek) dok će za sigurnost brinuti Vlado Dominić.