Slavljem u Erevanu Hrvatska korak bliže Europskom prvenstvu

Vatreni su upisali novu pobjedu u kvalifikacijama za odlazak na Europsko prvenstvo koje će se sljedeće godine održati u Njemačkoj. Hrvatska je u Erevenu bila bolja od Armenije rezultatom 0:1 (0:1), a pogodak odluke je u 13. minuti postigao Andrej Kramarić. Izabranici Zlatka Dalića su najveći dio dvoboja bili znatno bolji takmac, a prema golu Čančarevića su uputili čak 25 udarca, no samo jedan je pronašao put do mreže.

S trećom pobjedom u četiri susreta Hrvatska je uz ukupno 10 osvojenih bodova, ali uz odigranu utakmicu manje te bolju gol razliku i međusobni omjer, preuzela ispred Turske lidersku poziciju u skupini D. Upravo je momčad koju vodi Stefan Kuntz sljedeći suparnik Vatrenih, a utakmica će se odigrati 12. listopada na Opus Areni u Osijeku.

Prvu opasnu akciju odigrala je Hrvatska u 8. minuti kada je Perišić s lijeve strane ubacio za Petkovića, a njegov udarac sa šest metara odlazi malo pokraj stative.

Mreža domaćih se trese u 13. minuti kada se nakon ubačaja uz kornera lopta odbija do Kramarića koji je iz blizine svladao Čančarevića. Prvotno je označeno zaleđe napadača Vatrenih, no VAR provjerom je utvrđeno da se lopta prethodno odbila od Mkrtchyana tako da je Kramarić upisao 26. gol u dresu Vatrenih.

Armenci su bili opasni u 17. minuti preko Spertsyana čiji dobar udarac s dvadesetak metara Livaković odbija u korner.

Perišić je u 28. minuti povratnim dodavanjem uposlio Ivanušeca koji je puca sa 16 metara, no od bloka Haruryunyana lopta odlazi u kornera. Nakon ubačaja iz kuta lopta dolazi do Kramarića koji je snažno pucao s desetak metara iskosa, no ponovno je aktivan blok domaćina za još jedan korner.

Dvoboj je u 35. minuti nakratko prekinut jer je iznad travnjaka letio dron koji je nosio zastavu Nagorno-Karabakha, pokrajine koja je razlog sukoba Armenije i Azerbajdžana.

Dobru akciju gostiju vidjeli smo i u 43. kada je Perišić propustio Stanišićevo dodavanje do Ivanušeca, ali njegov udarac s ruba kaznenog prostora odlazi pokraj suprotne vratnice.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Kramarić je povratnim dodavanjem uposlio Perišića koji je s 15 metara pucao u bliži kut, no golman Armenije uspio je obraniti njegov pokušaj.

Modrić je u 51. minuti nakon odbijene lopte pucao iz prve s dvadesetak metara, a lopta od bloka Mkrtchyana odlazi pokraj suprotne stative.

Četiri minute kasnije su kombinirali Stanišić i Brozović, ali udarac potonjeg s desetak metara nije bio opasan za Čančarevića. Minutu kasnije Perišić je u šesnaestercu ostavio loptu za Kramarića, a njegov udarac s pet metara iskosa potom brani golman Armenije.

Nakon sat vremena igre Kramarić se izborio za prizemni udarac sa 17 metara iskosa koji je prošao malo pored bliže vratnice.

Dvije minute kasnije Modrić je u odličnu šansu izbacio Perišića, a njegov snažan udarac u bliži kut s osam metara iskosa Čančarević brani nogom.

U 65. minuti u šansi je i Ivanušec čiji udarac s ruba šesnaesterca zaustavlja Čančarević. Novi pokušaj Kramarića i novu obranu armenskog čuvara mreže bilježimo i u 67. minuti.

Nova prilika za Hrvatsku uslijedila je u 73. minuti kada se nakon udarca Perišića lopta odbija do Stanišića, a njegov udarac sa sedam metara iskosa odlazi malo pokraj suprotne stative.

Armenija je dobro kombinirala u 76. minuti što je rezultiralo pokušajem Briasca s 15 metara koji ipak odlazi pokraj okvira gola.

Majer je u 79. minuti ubacio za Perišića koji je s pet metara glavom pucao pored stative, no i da je bio precizniji pogodak zbog zaleđa ne bi bio priznat.

Perišić je u 86. minuti s lijeve strane idelano poslužio Musu, a njegov udarac s vrha peterca odlično brani Čančarević. Na odbijenu loptu je reagirao i Brozović, no od bloka lopta odlazi pokraj gola. Bilo je to posljednje veće uzbuđenje na utakmici.