Treći put u nizu međusobni dvoboj Osijeka i Hajduka završio bez pobjednika (VIDEO)

Derbi susret 29. kola HT Prve lige između Osijeka i Hajduka na Gradskom vrtu završio je bez golova. Treći je to put u nizu da utakmica ova dva suparnika završava bez pobjednika, a rezultatom najviše zadovoljan može biti lider na ljestvici Dinamo koji pred obje momčadi povećao prednost na vrhu ljestvice.

Sraz u Gradskom vrtu ostat će upamćen i po lošem izdanju suca Jovića koji je u prvom poluvremenu u dva navrata nakon pregleda video snimke mijenjao svoje odluke, a najbolju šansu da se upiše u strijelce imao je napadač Osijeka Mijo Caktaš koji je propustio realizirati kazneni udarac.

Otvaranje susreta pripalo je domaćinu. Već u 3. minuti Čeberko je ubačajem s lijeve strane na drugoj stativi pronašao Miereza koji je pored Melnjaka pucao s vrha peterca, no odličnom obranom Kalinić je sačuvao svoja vrata.

Nova prilika je uslijedila u 7. minuti kada je udarac s ruba kaznenog prostora okušao Kleinheisler, a golman Hajduka je odbio loptu koja je išla pod samu gredu. Uslijedio je ubačaj iz kuta u kojem je Lovrić pronašao mađarskog veznjaka, a njegov udarac glavom nije bio dovoljno precizan.

Hajduk je uzvratio u 16. minuti kada je nakon solo prodora zaprijetio Sahiti, a njegov udarac je u posljednji trenutak blokirao Lončar.

U 17. minuti sudac Jović je pokazao na bijelu točku u korist gostiju nakon što je Korovinović na rubu kaznenog prostora pao nakon duela sa Žaperom. VAR soba ga je potom nakon duže analize pozvala na pregled video snimke nakon čega je zagrebački sudac promijenio svoju odluku.

U 23. minuti Fossati je dubinskim proigravanjem uposlio Livaju, ali on nije uspio dobro zahvatiti loptu glavom tako da je Ivušić lagano došao do posjeda.

Na drugoj strani travnjaka tri minute kasnije Caktaš je glavom spustio loptu za Kleinheislera, a njegov udarac s desetak metara iskosa odlazi daleko od gola. Minutu kasnije s dvadesetak metara je pucao Lovrić, no od bloka Eleza lopta odlazi u korner.

U 29. minuti Lovrić pada u kaznenom prostoru nakon duela s Ferrom, a sudac Jović je smatrao da se radi o simuliranju te mu je pokazao drugi žuti karton. Međutim, ponovno se aktivirao VAR te je zagrebački sudac ponovno promijenio svoju prvotnu odluku. Poništio je isključujući karton Lovriću te je pokazao na bijelu točku u korist Osijeka.

Odgovornost s 11 metara je preuzeo Caktaš te se odlučio na panenku, ali lopta je liznula prečku i završila u gol-autu.

Igra je ponovno na duže razdoblje prekinuta i u 41. minuti nakon što je sudac Jović imao problema s komunikacijskom opremom.

Zbog mnogobrojnih prekida tijekom prvog dijela poluvrijeme je produženo za čak osam minuta. U drugoj od njih Lončar je pravovremenim uklizavanjem zaustavio opasan prodor Livaje. U šestoj je pak Livaja dobio žuti karton jer je u izglednoj situaciji loptu rukom pokušao usmjeriti u gol Osijeka.

U 55. minuti Caktaš je pucao s dvadesetak metara, a lopta je prohujala malo iznad grede. Šest minuta kasnije na suprotnoj strani travnjaka uzvratio je Krovinović, ali ni on nije bio dovoljno precizan.

Kalinić je u 68. minuti ispustio ubačaj Lovrića, ali Mierez ometen Melnjakom nije uspio iskoristiti tu situaciji i poslati loptu u mrežu. Golman Bilih je tom prilikom tražio prekršaj, ali sudac Jović nije se oglasio.

Nakon kombinacije Biuka i Livaje u 84. mintui dobra pozicija za udarac otvorila se Melnjaku, ali njegov udarac sa 16 metara odlazi malo pokraj gola. Osijek nedugo potom uzvraća preko Bohara koji s desetak metara šalje loptu pokraj bliže stative.

Gosti su zaprijetili i u 89. minuti kada je Livaja pucao s ruba kaznenog prostora, no loše je zahvatio loptu koja odlazi pokraj vratnice. Minutu kasnije s dvadesetak metara šutirao je Grgić, ali Ivušić uz pomoć bloka hvata loptu što je bila posljednja situacija vrijedna pažnje na utakmici.

Dvadeset i deveto kolo bit će zaključeno sutra kada je na rasporedu okršaj Lokomotive i Slaven Belupa.

U sklopu 29. kola HT Prve lige u Gradskom vrtu od 19:30 počinje derbi između Osijeka i Hajduka. Sve raspoložive ulaznice za ovaj dvoboj, a riječ je o 50% kapaciteta stadiona odnosno nešto više od osam i pol tisuća karata, rasprodane su još u petak. U prethodna tri ovosezonska susreta ove dvije momčadi vidjeli smo jednu pobjedu Bijelo-plavih na Poljudu rezultatom 1:2 te dva remija (1:1 i 0:0).

Domaćini u današnjoj utakmici ne mogu računati na kartoniranog Leovca te ozlijeđenog kapetana Škorića, a pod upitikom su i rekonvalescenti Bartolec, Brlek i Mance. Gosti su pak bez Lovrencsicsa koji ima žute kartone, ozlijeđenog Eduoka i bolesnog Ljubičića.

Trener Osijeka Nenad Bjelica je u najavi derbija izjavio: “Kada igrate s direktnim konkurentom u borbi za vrh pobjeda puno donosi, sve ćemo učiniti da dođemo do nje. Pritisak pokušavamo skinuti, atmosfera na treningu je dobra. O utakmici nismo posebno razgovarali, pripremamo se kao i za svaku drugu, ne dajemo njoj veću važnost u odnosu na utakmicu protiv Gorice ili Hrvatskog dragovoljca.”

Njegov kolega Valdas Dambrauskas je dodao: “Od studenog igramo najvažnije utakmice. Ne mogu reći da ova utakmica nije važna, ali bit će i iduća, pa ona sljedeća. Kada se boriš za nešto svaka utakmica ima značaj. Imamo dobru atmosferu. Trenirali smo naporno tijekom ove stanke. Moramo izaći na teren i odigrati kako treba. Siguran sam da smo sposobni uzeti tri boda.”

Glavni sudac utakmice je Fran Jović iz Zagreba kojem će asistirati Bojan Zobenica (Velika Gorica), Luka Pušić (Zagreb) i Mario Zebec (Cestica) dok će u VAR sobi biti Igor Pajač (Sv. Ivan Zelina) i Borut Križarić (Čakovec). Za delegata je postavljen Damir Stipković (Zagreb), suce će kontrolirati Šime Vukić (Rijeka), a ispred HNS-a za sigurnost će brinuti Miroslav Marković.