Uremović i Mierez zaslužni za remi na Opus Areni

Osijek i Hajduk su pred rasprodanom Opus Arenom u 21. kolu SuperSport HNL-a odigrali bez pobjednika. Bilo je 1:1 (0:0), a u strijelce su se upisali Filip Uremović koji je prvo doveo goste u vodstvo te najbolji strijelac lige Ramon Mierez.

Bijelo-plavima je to bio sedmi remi u sezoni dok su Bili došli do trećeg kojim su barem privremeno preuzeli vrh ljestvice. Ispred Rijeke imaju bod prednosti, ali i odigranu utakmicu više dok Dinamo zaostaje pet bodova s dva odigrana susreta manje.

Hajduk u nastavku sezone sljedećeg vikenda na Poljudu dočekuje Slaven Belupo dok će Osijek gostovati u Puli kod Istre 1961.

Nakon početnog ispitivanja snaga Cokaj je nakon prodora u 12. minuti ubacio s desne strane, a udarac glavom Prekodravca lagano brani Lučić.

Hajduk je prvi put zaprijetio u 32. minuti. Brekalo i Kalinić su brzim dodavanjima u kontri otvorili šansu za Moufija koji je pucao s desetak metara iskosa te je pogodio vanjski dio stative.

Dvije minute kasnije Bukvić je u kaznenom prostoru gostiju proigrao Miereza koji se pored četiri igrača Hajduka izborio za udarac sa šest metara te je poslao loptu iza leđa Lučića, no pogodak na koncu nije priznat jer se aktivirao VAR koji je upozorio suca Pajača da se u začetku akcije Nejašmić poslužio rukom.

Kalik je u 40. minuti uputio udarac s desetak metara iskosa koji je na putu prema golu skrenuo Bralić, no Malenica se nije dao iznenaditi.

Sudačka nadoknada prvog dijela ponudila je u gužvu u šesnaestercu Osijeka iz koje je sa sedam metara pucao Šarlija, ali Duarte se iskazao blokiranim udarcem. U nastavku akcije lopta se odbija do Kleinheislera koji je s ruba šesnaesterca pucao iz prve poslavši loptu pokraj stative.

Hajduk je u vodstvo došao u 57. minuti. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca Brekala lopta dolazi do Šarlije koji ju je spustio do Krovinovića, a on je s lijeve strane vraća u peterac gdje je glavom pucao Kalinić no ispred gol linije je sustiže Nejašmić, ali iz njegovih leđa se našao Uremović koji ju je zakucao u gol za svoj prvijenac u dresu gostiju.

Lovrić je u 65. minuti iz slobodnog udarca ubacio za Miereza koji je iz peterca loše pucao, no i da je pogodio bolje pogodak zbog zaleđa ne bi bio priznat.

Nakon ubačaja iz auta u 71. minuti Kalinić je ostavio loptu za Pukštasa koji je pucao s ruba šesnaesterca, a lopta je otišla malo pokraj bliže vratnice.

Minutu kasnije Bijelo-plavi su izjednačili. Omerović je proigrao Lovrića koji je pucao sa 17 metara, Lučić je uspio odbiti loptu, ali samo do Miereza koji je ostao zaboravljen od strane Mikanovića te je prizemnim udarcem poslao loptu u mrežu. Argentinski napadač je tako došao do devetog gola u sezoni kojim se osamio na vrhu ljestvice strijelaca.

Pušić je u 83. minuti ubacio iz kornera, a Duarte je spustio loptu za Bralića koji u petercu nije stigao dobro reagirat. Tri minute kasnije Gudese s desne strane pronalazi Miereza koji je glavom pucao pored gola.

U četvrtoj minuti sudačke nadoknade lopta je šetala u šesnaestercu Hajduka nakon čega se odbila do Mieraza, no njegov snažan udarac završava ravno u rukama Lučića.

Kolo će biti zaključeno sutra kada se od 15 sati na Rujevici sastaju Rijeka i Istra 1961 dok u 17:15 na Maksimiru kreće sraz Dinama i Gorice.

Standings provided by Sofascore

Rasprodana Opus Arena je od 17:30 domaćin derbi susreta 21. kola SuperSport HNL-a u kojem će snage odmjeriti Osijek i Hajduk. Njihova dva prethodna ovosezonska međusobna sraza pripala su gostima. Prvo su Bijelo-plavi na Poljudu slavili s 0:2, a potom su Bili u Osijeku uzvratili s 0:1.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Fućka, Branštetera i Zahirovića dok su gosti bez Ferra, Melnjaka, Dialla, Sigura, Sahitija, Dajakua, Žapera, Perišića i Livaje.

Trener Osijeka Zoran Zekić je u najavi istaknuo: “Kako do sada nismo dobili nijedan derbi na Opus Areni, to nam je svakako motiv više. Zaista se nadam da ćemo biti hrabri i poletni, spremni za pobjedu. Ne smijemo „izgorjeti“ od želje, moramo biti pametni, isto tako energični i hrabri i da se pokažemo u najboljem svjetlu. Dosta toga radimo na treninzima, nadam se da će se to u što većoj mjeri osjetiti na terenu.”

Njegov kolega na klupi Hajduka Mislav Karoglan je dodao: “Momčad je izuzetno iskusna, to su prekaljeni internacionalci. Mi smo tu, i dalje dijelimo prvo mjesto. Sve je to u bod. Gubit će se bodovi, najbitniji je finiš. Liga će se lomiti u nekim drugim razdobljima. Moramo vratiti duh koji nas je krasio i vodio. Ovdje je prirodno da bude šušur i euforija. Ovo je maraton i troboj, bitno je tko će imati veću konstantu na tom putu. Mi smo tu, prolazimo kroz teže razdoblje, ali Hajduk je tu i bit će samo jači.”

Glavni sudac utakmice je Igor Pajač iz Sv. Ivana Zeline kojem će asistirati Bojan Zobenica (Velika Gorica), Ivan Mihalj (Velika Gorica) i Toni Dadić (Zagreb) dok su za VAR zaduženi Fran Jović (Zagreb) i Ivan Vučković (Zagreb). Delegat susreta je Davor Ivić (Sisak), kontrolor suđenja Šime Vukić (Rijeka) dok će za sigurnost ispred HNS-a brinuti Jurica Jurjević.