Varteks preokretom svladao Jalžabet

Fantastičnu utakmicu odigrali su ove subote Varteks i Jalžabet na terenu u Sračincu, gdje su odmjerili snage u sklopu 14. kola MŽNL Čakovec-Varaždin. Varteks je dočekao Jalžabet u slavljeničkom ozračju, jer suvereno drže vrh ljestvice dva kola prije zimske stanke, kao i dobar pobjednički niz, koji su zadržali i danas te slavili s 5:2, iako su čak dva puta bili u rezultatskom zaostatku.

Unatoč odličnom raspoloženju i velikom broju navijača i simpatizera Bumbara, nije počelo dobro za Varteks. Gosti su se bolje snašli nakon uvodnog perioda utakmice, a dokaz tome je i “hladan tuš” za Bumbare, kad je u 26. minuti loptu u mrežu Varteksa pospremio Janušić.

Novi šok za domaću momčad dolazi u 39. minuti, kad gosti iz Jalžabeta povisuju na 0:2 preko Bručića. Taman kad su pomislili kako će mirno otići na predah i kasnije pokušati obraniti vodstvo iz prvog dijela, na scenu stupa ubojiti dvojac MŽNL Čakovec-Varaždin i napadački tandem Bumbara – Tihomir Šoštarić i Veldin Karić. Kažu da se na muci poznaju junaci, a junaci Varteksa i danas su bili na visini zadatka.

U zadnjih 5 minuta kreirali su pravo čudo, jer do kraja regularnog vremena prvog dijela utakmice svojim su golovima uspjeli vratiti Varteks u bitku za bodove, a goste bacili u očaj. Na predah se tako otišlo s 2:2, a tako je i bilo većinu nastavka utakmice.

Varteks je napadao i tražio svoja tri boda i nastavak pobjedničkog niza, no bezuspješno. Sve do 87. minute. A zatim je krenula još jedna munjevita serija Varteksa. Za prvo vodstvo na današnjoj utakmici i 3:2 zabija za Bumbare Šenkiš, kojemu je ovo bio prvijenac u dresu Bumbara, a čijim je ulaskom u igru momčad postala puno opasnija za goste uz nekoliko njegovih odličnih pokušaja.

U 89. na 4:2 povisuje Šoštarić, koji u sudačkoj nadoknadi upisuje svoj treći pogodak i novi hat-trick u dresu Varteksa, te ujedno postavlja konačan rezultat utakmice: 5:2 za Bumbare.

S nova tri gola došao je do 17 prvenstvenih pogodaka te drži sam vrh ljestvice najboljih strijelaca lige, dok ga kolega Karić prati na drugom mjestu sa svojih 13 pogodaka.

Sve to s uzbuđenjem, nevjericom i pjesmom od prve do posljednje minute pratili su i brojni navijači i simpatizeri oba kluba, a posebno su se još jednom istaknuli vjerni navijači Varteksa White Stonesi, koji su iskoristili ovu visoku pobjedu kako bi ne samo pozdravili jesenske prvake i svoje miljenike, već i obilježili sjećanje na dan pada Vukovara, grada heroja. Prekrasan dekor stvorile su brojne zastave Republike Hrvatske koje su rastegnuli tom prigodom uzduž travnjaka.

Ovo je ujedno i bila zadnja domaća utakmica Varteksa, jer u posljednjem, 15. kolu prije zimske pauze, gostuju kod NK Međimurec, koji se nalazi na sredini tablice, te ne bi trebao predstavljati priliku za ugroziti završetak jesenskog dijela prvenstva bez poraza.

Spomenimo kako je sličan scenarij proživio i futsal klub Dinamo, čija je priča u puno točaka slična kao i ona NK Varteks, a koji je pobijedio Square s 4:3, u utakmici gdje su se izvlačili iz ponora u posljednjim minutama i preokrenuli nevjerojatnih 0:3 u najvažniju pobjedu sezone protiv favorita prvenstva.

Utakmica je na rasporedu u nedjelju, 25. studenog na terenu u Dunjkovcu s početkom u 13:30 sati, a iz Varteksa pozivaju sve vjerne navijače i simpatizere Bumbara da ih prate i na posljednjem gostovanju ove godine u velikom broju, kao što je to bilo i cijele godine, te zajedno zaključe uspješan prvi dio sezone u kojem su ostvareni svi ciljevi.