3. HNL Jug – Val i Neretvanac na vrhu, remi u derbiju u Hrvacama

Odigrane su sve utakmice drugog kola u III HNL jug, a uzbuđenja po običaju nije nedostajalo. I dok su većini oči bile prikovane uz TV ekrane u isčekivanju rezultata kvalifikacija za Euro 2016, lokalno stanovništvo pratilo je svoje heroje.

Rezultati drugog kola

Drugo kolo počelo je sa utakmicom u Ivabegovini u petak gdje je domaći Kamen nakon poraza u Opuzenu dočekao Omiš te ga svladao sa minimalnim rezultatom od 1:0.Brkan je za Kamen definitivno pojačanje, već se istakao i na otvaranju sezone u Opuzenu postigavši prvijenac, a isto bi se moglo reći i za Mirka Majića, kojeg smo u petak napokon vidjeli na poziciji lijevog beka. Sve do 11. minute bilo je monotonoa, a onda Žužul u akciji na drugoj strani pronalazi Brkana, koji puca u desnu stranu, golman Škorić je nemoćan i to je -1:0. Početkom drugog dijela Ćosić je požutio, a u 55.minuti sudac iz njemu znanih razloga svira penal za Omiš. To je minuta u kojoj se proslavio domaći vratar Ljubičić, Koštičev udarac je vrhunski obranio i bodovi ostaju u Ivanbegovini.

U derbiju kola u Hrvacama, domaćinHrvace i Solinpodijelili subodove. Uvod je pripao Solinu, dobrih pola sata obrana domaćih bila je na kušnji, ali svejedno nije dozvolila gostima da dođu do izgledne prilike. Jedinu pravu priliku u tom periodu imao je Pezo, nakon ubačaja Kordića, međutim, njegov udarac otišao je preko gola.Čim su se Hrvace oslobodile pritiska, došle su i do vodstva. Slobodni udarac u 34. minuti s lijeve strane izveo je Marunica, a kada se činilo da će vratar gostiju to lakoćom pokupiti (loptu je već uhvatio) ona mu ispada, dolazi do Zorice koji zabija za 1:0.Sporni trenutak utakmice dogodio se u 68. minuti, kada je sudac pokazao na bijelu točku, uz velike prosvjede domaćih. Naime, Borozan je prilikom čišćenja jedne situacije pred svojim golom izbio loptu, nakon čega se preko njega sapleo Hajder, a sudac pokazao na bijelu točku s koje je siguran bio Vučemilović-Grgić.Veliki prosvjedi domaće momčadi rezultirali su drugim žutim kartonom za Ajdukovića, ali na kraju su Hrvace ipak uspjele sačuvati bod, uz dosta povika prema sucu Dariju Kulušiću.

Dva nastupa, dva gostovanja, dva remija – rezime je to početka trećeligaškog natjecanja za sinjski Junak koji je tituliran kao favorit natjecanja. No, čini se kako stvari baš i neće ići tako jednostavno i da će taj epitet Sinjani morati zaslužiti na travnjaku.Utakmica protiv Mosora bila je jako slična onoj protiv Zagore u prošlom kolu. Plavi su bili bolji suparnik, imali više od igre, ali ni Klarica, ni Hrgović, ni Božinović iz dobrih situacija nisu uspjeli zatresti mrežu domaćih u prvom dijelu.Ipak Junak je do zaslužene prednosti došao u 75. minuti golom Mirka Hrgovića, ali vodstvo je bilo kratkog daha, jer nakon samo četiri minute igre stvari je na početak vratio Vrgoč, koji je ušao nastavku.Jednako je Junak ostao i bez pobjede u Unešiću, također nakon gola igrača koji je tek ušao u igru.

Na Korčuli ulogu favorita je opravdao domaći BŠK Zmaj koji je pred 400 gledatelja na trajekt otpratio Jadrana sa četiri pogotka u mreži Čaglja,Čubrilo Ercegović Cicelj i Perica su tresli mrežu na radost domaćih Red Dragonsa.

U Zmijavcima je Croatia ugostila drugu momčad Hajduka te zasluženo bodovi ostaju na domaćem travnjaku, krajnji rezultat 3:1(Ćapin, M.Šuto, Karoglan 11m / Mujan 11m). Trener Splićana Mario Osibov morati ćeitekako azdrmati mlade Hajdukovce, koji mlako kreću u sezonu, a pristalice bijelog kluba opet sa zebnjom gledaju na njihova izdanja.U sljedećem ispitu na Poljud dolazi Primorac 1929.

Upravo u Stobreču sastala su se dva Primorca,a novajlija u ligi je uzeo bod,tako da momčad Dragana Blatnjaka zasluženo nakon dva kola još ne zna za poraz. To sada žele potvrditi i u subotu kada dočekuju Kamena.

Neretva je na krilima Dragana Brečića svladala RNK Zmaj iz Makarske. Uz “Breju” u strijelce su se upisali Jerković i Domagoj Kuran. Istaknimo i to da je domaćin igrao sa dva igrača manje, ranije pod tuš sudac Zdrilić je poslao Kaleba i Kapovića, na koje trener Gujnović neće moći računati u Neretvanskom el clasicu u nedjelju u Opuzenu. Makarani su podbacili i razočarali nastupom u Metkoviću, dok Metkovci puni samopouzdanja čekaju nedjelju.

Ljestivca 3. HNL Jug

Val je nakon pobjede u Pločama dočekao Zagoru te pogocima Ljubasa i dva puta Šime Pedišića došao do druge pobjede. Pleština i Miklulić su tresli mrežu za goste.Val je nakon dva kola na prvom mjestu zahvaljujući boljoj gol razlici od opuzenskog Neretvanca, koji nije bio dobar gost u Otoku. U povijesnome nastupu za OSK-ovce u III. ligi Plava Makinja savladala je domaćina. Nakon prvog poluvremena mreže su mirovale da bi Matijašević donio odmah u nastavku prednost Osku. U posljednjih deset minuta,Mihaljević i Juričić donose pobjedu momčadi Gorana Prolete.

U idućem kolu vodeći Val putuje u goste Junaku u Sinj, a u Opuzenu se igra i “Clasico del Narenta” između domaćina Neretvanca i Neretve iz Metkovića. Rezulatat će se sa zebnjom pratiti uzduž svih 225 kilometara obale rijeke koja ističe u Jadransko more…