Bišćan na klupi Dinama debitirao pobjedom kod Lokomotive

Igor Bišćan je uspješno debitirao na klupi Dinama. Plavi su u okviru 28. dionice SuperSport HNL-a nakon preokreta u Kranjčevićevoj bili bolji od Lokomotive rezultatom 1:2 (1:0). Domaćini su poveli preko Ibrahima Aliyu, a tri boda gostima donose Luka Ivanušec i Luka Menalo.

Lider ljestvice je tako iskoristio jučerašnji neriješeni rezultat Hajduka te je prednost na vrhu povećao na velikih devet bodova razlike. Izabranici Silvija Čabraje su pak upisali 13. poraz u sezoni kojim su ostali na osmom mjestu, a za trećeplasiranim Osijekom zaostaju samo pet bodova.

Dinamo je dobru akciju odigrao u 2. minuti kada je Perković probio po lijevoj strani nakon čega je uputio oštar prizemni ubačaj u peterac, a tamo je Milićević u posljednji trenutak izbio loptu ispred Špikića.

U 17. minuti Ivanušec je gurnuo loptu za Špikića, no Milićević se opet iskazao dobrom obrambenom rekacijom. Uslijedio je ubačaj iz kuta nakon kojeg je glavom poviš gola s desetak metara loptu poslao Perić.

Drmić je u 29. minuti zaprijetio s desetak metara iskosa, no njegov pokušaj je duelom usporio Mersinaj tako da je Čavlina lako pokupio loptu.

Iako je Dinamo bio aktivniji do gola prva dolazi Lokomotiva. Marić je u 35. minuti ubacio s lijeve strane, a Aliyu je skočio ispred Šutala te je glavom spretno poslao loptu u mrežu gostiju za svoj peti gol u aktualnoj sezoni.

Samo minutu kasnije Perković je pokušao ubaciti s lijeve strane, ali lopta mu je prešla preko noge te je završila na gredi Lokomotivina gola.

U 37. minuti je iz slobodnog udarca s oko 30 metara živi zid prebacio Ivanušec, a lopta je otišla pokraj stative.

Gosti su u 39. minuti tražili kazneni udarac nakon duela Kalaice i Špikića u kojem je ofenzivac Plavih završio na travnjaku, ali sudac Pajač nije se oglasio.

Baturina je tri minute kasnije dobro ubacio iz kornera, no udarac glavom Perića s vrha peterca odlazi pokraj suprotne vratnice.

Plavi do izjednačenja dolaze u 50. minuti kada je Drmić asistirao za Ivanušeca, a on je prevario Mersinaja te je s vrha peterca zakucao loptu pod gredu. Hrvatski reprezentativac je tako došao do sedmog gola u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

Ivanušec je u 53. minuti ubacio s lijeve strane, a udarac Šutala glavom sa šest metara odlično brani Čavlina. Stoper Dinama nije uspio iskoristiti ni odbijenu loptu te je šutirao preko gola.

Veliku šansu domaćin je propustio u 64. minuti kada je Kačavenda nakon ubačaja Marića s lijeve strane sa šest metara pucao pored stative.

Dinamo do preokreta dolazi u 79. minuti. Bulat je dobro pucao iz slobodnog udarca s oko 30 metara nakon čega je Čavlina odbio loptu, a na nju je natrčao Menalo te ju je uz pomoć grede poslao u gol Lokomotive. Ofenzivac Plavih je tako došao do svog drugog gola u sezoni, a i prvi je zabio momčadi s Kajzerice.

Kačavenda je u 86. minuti pobjegao po desnoj strani, no njegov udarac s desetak metara iskosa odlazi iznad grede.

U prvoj minuti nadoknade Tuci je glavom spustio loptu za Šotičeka, a njegov udarac s desetak metara koji je išao u donji desni kut odlično brani Livaković. Odbijenu loptu je potom preko gola poslao Tuci.

Domaćini su u četvrtoj minuti nadoknade zatresli mrežu Dinama, no pogodak zbog zaleđa nije priznat. Pivarić je ubacio iz kuta, Mersinaj i Kalaica su prenijeli loptu na drugu stativu odakle ju je iz blizine u gol poslao Marić, ali uzalud je bilo njihovo veselje.

Dvadeset i osmo kolo će od 19:10 na Rujevici zaključiti Rijeka i Šibenik.

Stadion u Kranjčevićevoj je od 17:05 u sklopu 28. dionice SuperSport HNL-a domaćin gradskog duela Lokomotive i Dinama u kojem će debi na klupi gostiju imati novi trener Igor Bišćan. Njihov prvi ovosezonski međusobni sraz na istom mjestu završio je pobjedom Plavih 1:2 dok je ista momčad ove sezone tri puta slavila na Maksimiru. U prvenstvu je bilo 3:2 i 2:1 dok su u četvrtfinalu kupa prošli s 3:1 nakon produžetaka.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na Santinija, Boškovića, Vasilja i Bubanje dok su gosti bez B. Šutala i Petkovića.

Trener Lokomotive Silvijo Čabraja je u najavi rekao: “Prije svega, nadamo se dobroj utakmici i naravno našem dobrom rezultatu. Dinamo ima novog trenera, kako ide izreka; nova metla uvijek novo mete, tako da vjerojatno će donijeti psihološki puls na uzdrmanu momčad Dinama. Tako da vrlo teško i neizvjesna utakmica je pred nama. Manje više kada se mijenja trener bude pozitivan šok za ekipu, teško da on može u taktičkom i fizičkom smislu promijeniti ekipu u jednom danu, ali u svakom slučaju u psihološkom pristupu sigurno može. Možemo li se vratiti na pobjedničke staze nakon dva remija? Pokušavamo svaku utakmicu pobijediti, kao i sve ekipe. Da li ćemo uspjeti u tome ovisi o nama, hoćemo li biti pravi te hoćemo li biti u ritmu kao protiv Varaždina, naravno uz uvjet da barem pedeset posto svojim prilika i realiziramo, onda možemo pobijediti ovu utakmicu.”

Novi trener Plavih Igor Bišćan je izjavio: “Čeka nas jako zahtjevna utakmica protiv nezgodnog suparnika. Dolazi u ne baš sjajno vrijeme, momčad nam nije u idelanom stanju, zadnji rezultati nisu na razini koju smo očekivali. Jednostavno, to je razdoblje koje trebamo proći, a nadam se od će od ove utakmice krenuti pozitivan trend. Tek nas čekaju prvi treninzi pa je teško govoriti o nekim ozbiljnim promjenama, ali nadam se da ćemo prouzročiti pozitivnu reakciju. Kroz razgovor ćemo se probati što bolje pripremiti. Lokomotiva ima mladu momčad, punu energije, njezine su utakmice zanimljive, pune prilika. Kažem, znamo koliko smo dobri kad smo na svojoj pravoj razini.”

Glavni sudac utakmice je Igor Pajač iz Sv. Ivana Zeline kojem će tom prigodom pomagati Ivan Mihalj (Velika Gorica), Jerko Crnčić (Vrbovec) i Ante Terzić (Podstrana) dok će u VAR sobi biti Splićani Duje Strukan i Alen Jakšić. Delegat sraza je Željko Podrug iz Zagreba, a kontrolor suđenja njegov sugrađanin Ivica Modrić dok će za sigurnost u ime Saveza brinuti Miroslav Marković.