Fućak s dva gola srušio Osijek

Pogocima Kristijana Fućka u drugom poluvremenu Gorica je u 28. kolu SuperSport HNL-a pred 1.349 gledatelja bila bolja od Osijeka rezultatom 2:0 (0:0). Zanimljivo da je Bijelo-plave srušio njihov igrač koji je ove zime stigao na posudbu u Veliku Goricu.

Domaćin je tako došao do četvrte pobjede u sezoni kojom se uz odigranu utakmicu više pretposljednjem Šibeniku približio na četiri boda zaostatka. Gosti su pak u HNL-u već devetu utakmicu u nizu ostali bez tri boda, ali su usprkos tome još uvijek na trećem mjestu ljestvice.

U 2. minuti susreta Caktaš je proigrao Lovrića koji se pored Tomečaka izborio za udarac sa šest metara iskosa kojeg Banić brani.

Gosti su u 15. minuti tražili kazneni udarac nakon što je Steenvoordena lopta pogodila u ruku nakon udarca Jugovića, ali sudac Patrik Kolarić nije smatrao da se radi o kažnjivoj situaciji, a VAR je potvrdio njegovo mišljenje.

Već u 18. minuti domaćini su morali napraviti prvu zamjenu. Zbog ozljede je izašao kapetan Mrzljak, a priliku je dobio Raspopović.

Odličnu šansu gosti su propustili u 34. minuti. Omerović je s desne strane ubacio na drugu stativu odakle je Lovrić spustio loptu do Caktaša, a njegov udarac odlično blokira Bralić. Stoper Gorice je potom još jednom izvrsno reagirao, ovaj put nakon pokušaja Miereza.

Domaćin je zaprijetio u 57. minuti kada je nakon ubačaj Pršira iz kornera Steenvoorden s vrha peterca glavom pucao iznad grede.

Tri minute kasnije na suprotnoj strani travnjaka Fiolić je spustio loptu za Miereza koji je snažno pucao sa 17 metara, ali ravno u Banića. Minutu kasnije Lovrić je probao iz slobodnog udarca s više od 30 metara udaljenosti, a lopta je otišla pored gola. U 63. je pak iz daljine udarac okušao i Pršir, ali i on je bio neprecizan. Lovrić se u 70. minuti izborio za udarac s 15 metara, ali je lopta otišla iznad grede.

Gorica je u vodstvo došla u 73. minuti kada se Fućak odlučio na udarac s dvadesetak metara koji je od bloka Žapera završio iza leđa Malenice. Za posuđenog igrača Osijeka to je bio treći gol u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

Pitanje pobjednika je riješeno deset minuta kasnije kada je drugi pogodak na susretu postigao Fućak. Ovaj put je najbolje reagirao na odbijenu loptu nakon što je Malenica obranio snažan pokušaj Pršira s dvadesetak metara.

Kolo se nastavlja od 17:05 kada u Kranjčevićevoj počinje gradski duel Lokomotive i Dinama.

U prvoj utakmici subotnjeg programa 28. kola SuperSport HNL-a snage će od 15 sati odmjeriti Gorica i Osijek. Njihov prvi ovosezonski međusobni sraz odigran u Velikoj Gorici pripao je Bijelo-plavima koji su slavili s 0:1, a ista momčad je upisala i dvije pobjede u Gradskom vrtu i to rezultatima 2:1 i 2:0.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na Jurića dok su gosti bez Čeberka, Brleka i Gržana.

Trener Gorice Željko Sopić je u najavi rekao: “Naša posljednja međusobna utakmica je bila naša najslabija, a oni su s druge strane odigrali jako dobro i zasluženo pobijedili. Nadam se da ćemo se ove subote pokazati u boljem svijetlu. Nema tu puno kalkulacija, nama treba pobjeda, njima treba pobjeda… Očekujem jednu otvorenu utakmicu za gol više i nadam se da ćemo popraviti realizaciju u odnosu na utakmicu s Dinamom.”

Strateg Osijeka Borimir Perković je izjavio: “Imam poštovanje i respekt prema Gorici kao i prema svim drugim klubovima, ali od prvog dana ponavljam da su mi u fokus moji igrači. Želim da igramo nogomet kakav smo igrali na Rujevici, sada moramo ići samo iznad te razine i moja koncentracija je isključivo vezana na moje igrače.”

Glavni sudac utakmice je Patrik Kolarić iz Čakovca kojem će asistirati Sanja Rođak Karšić (Podravske Sesvete), Nikola Kečkiš (Virovitica) i Martin Turčin (Trsteno) dok su za VAR zaduženi Ivan Bebek i Luka Pajić iz Rijeke. Delegat susreta je Dražen Posavec (Maruševac), suce će kontrolirati Šime Vukić (Rijeka) dok će se za sigurnost ispred HNS-a brinuti Vlado Dominić.