Dinamo uz dva gola Petkovića slavio protiv PAOK-a!

Dinamo je u prvoj utakmici osmine finala UEFA Konferencijske lige pred 18.562 gledatelja na Maksimiru slavio protiv PAOK-a rezultatom 2:0 (1:0). Junak slavlja Modrih bio je Bruno Petković koji se u dva navrata upisao u strijelce osiguravši svojoj momčadi značajnu prednost pred uzvrat koji će se za tjedan dana odigrati u Solunu.

Izabranici Sergeja Jakirovića su odigrali zrelu utakmicu u kojoj su suparnika limitirali na malen broj konkretnih akcija, dok su s druge strane iskoristili šanse koje su imali nakon pogreške Otta odnosno lucidnog dodavanja Baturine.

Prvu konkretniju situaciju na utakmici vidjeli smo u 4. minuti kada se nakon brze akcije u obećavajućoj situaciji našao Hoxha, ali se u ključnom momentu poskliznuo tako da je pucao daleko od gola. Gosti su uzvratili u 27. kada je nakon ubačaja s lijeve strane s desetak metara glavom pucao Živković, no nije bio dovoljno precizan.

Dobru šansu Modri su imali u 36. minuti kada je Petković proigrao Baturinu, a njegov prizemni pokušaj s ruba šesnaesterca Kotarski je uspio odbiti. Minutu kasnije domaćin je došao u vodstvo.

Nakon lošeg povratnog dodavanja Otta loptu je presjekao Petković čiji prvi udarac u situaciji 1 na 1 brani Kotarski, ali novu priliku nakon odbijene lopte kapetan Dinama nije propustio iskoristiti.

Do šanse u drugom dijelu smo čekali 67. minuti kada je nakon ubačaja s lijeve strane glavom pucao Špikić za sigurnu obranu gostujućeg golmana.

Dinamo je prednost povećao u 71. minuti kada Baturina lucidno proigrao Petkovića koji je sa sedam metara gurnuo loptu pred Kotarskog za svoj sedmi pogodak u aktualnoj sezoni Konferencijske lige čime s Izraelcem Zahavijem dijeli prvo mjesto ljestvice strijelaca.

U 75. minuti je sa 17 metara nezgodan prizemni udarac uputio Vidović, a Kotarski je uz male poteškoće ipak uspio uspostaviti kontrolu nad loptom. Tri minute kasnije Baturina je izravno iz kornera pokušao postići pogodak, a golman gostiju je uspio boksati loptu.

PAOK je dobru šansu imao u 84. minuti kada je s 15 metara šutirao Murg, a lopta je proletjela malo iznad grede. Gosti su do gola mogli doći i u petoj minuti sudačke nadoknade kada je nakon ubačaja s desne strane s prve stative nezgodno šutirao Despodov, no Nevistić je odličnom rekakcijom uspio odbiti loptu.

Servette – Viktoria Plzen 0:0

U prvoj utakmici osmine finala UEFA Konferencijske lige Dinamo će od 21 sat na Maksimiru odmjeriti snage s PAOK-om. Grčki klub je vodeća momčad tamošnje lige, a plasman među 16 najboljih je izborila osvojivši prvo mjesto u skupini s Eintracht Frankfurtom, Aberdeenom i HJK Helsinkijem. U kvalifikacija su pak između ostaloga eliminirali Hajduk.

Modri u današnjem ogledu ne mogu računati na Stojkovića, Kačavendu, Roga, Moharramija, Perića, Emrelija, Bulata, Ogiwaru, Ademija, Brodića i Pierrea dok su gosti bez Ekonga, Michailidisa, Samatte i Ž. Živkovića.

Trener Dinama Sergej Jakirović je u najavi rekao: “Očekujemo zahtjevnu utakmicu, morat ćemo biti maksimalno pragmatični, koncentrirani, morat ćemo biti dobri na lopti… PAOK je čvrsta, tvrda, prekaljena, iskusna momčad s nekoliko sjajnih igrača. To pokazuje i grčko prvenstvo gdje je PAOK preuzeo prvo mjesto. Imali su malu krizu sredinom veljače, ali brzo su je prebrodili što pokazuje njihovu mentalnu snagu. Imaju dobar balans, jaki su s loptom u nogama, opasni su u polukontri i kontri, morat ćemo sve napraviti da to preveniramo. Naravno, težit ćemo tome da imamo loptu u posjedu, da budemo konkretni, bez neforsiranih pogrešaka. Moramo napraviti sve da u Solun odemo bar s jednim golom prednosti.”

Njegov kolega na klupi PAOK-a Razvan Lucescu je dodao: “Dinamo ima veliko europsko iskustvo, to je momčad koja možda nema intenzitet, ali znaju čitati manjkavosti svojeg suparnika. Jako dobro organizirana ekipa koja ima zanimljive igrače. Smatram da je Mišić njihov najbolji pojedinac, ne samo zbog načina igre, već i zbog stava i osobnosti, te načina na koji predvodi momčad. Mi smo momčad koja se poboljšala od prvog dana priprema, izbalansirani smo i kvalitetni. Znamo da je ispred nas iskusan suparnik, ali ove sezone smo dobili mnogo iskustva, imamo dobre rezultate i motivaciju.”

Glavni sudac utakmice je Alijar Agajev iz Azerbajdžana kojem će asistirati Zejnal Zejnalov, Akif Amirali i Elčin Masijev dok će u VAR sobi sjediti dva njemačka suca, Sascha Stegemann i Pascal Müller. Kontrolor suđenja je Norvežanin Terje Hauge, a delegat je Oljas Abraev iz Kazahstana.