Domjanić u 96. minuti zabio za bod Varaždina u Koprivnici

U prvom susretu 28. kola SuperSport HNL-a Slaven Belupo i Varaždin su u Koprivnici odigrali bez pobjednika, bilo je 1:1 (1:0).

Farmaceuti su u vodstvu bili od 12. minute kada je poentirao Crnac, a bod gostima u šestoj minuti sudačke nadoknade donosi Niko Domjanić.

Izabranici Marija Kovačevića su tako na ljestvici ostali na četvrtom mjestu te su sačuvali jedan bod razlike ispred današnjeg suparnika.

Već u 2. minuti susreta Crnac je pobjegao po desnoj strane te se pored Jelenića izborio za snažan udarac sa šest metara iskosa kojeg Zelenika uspijeva obraniti.

Gosti su uzvratili u 8. minuti kada je Stanić ubačajem s desne strane pronašao Šegu, a njegov udarac glavom sa sedam metara sigurno brani Čović.

Farmaceuti u vodstvo dolaze u 12. minuti. Zelenika je uspio odbiti loptu nakon prizemnog udarca Hlevnjaka s ruba kaznenog prostora, no na nju je natrčao Crnac te je zatresao mrežu za svoj šesti gol u aktualnoj sezoni.

Teklić je u 23. minuti ubacio iz kornera, a za udarac glavom sa četiri metra se izborio Lamine te je loptu poslao malo pored suprotne stative. Varaždin je iz kornera opasan i četiri minute kasnije kada je ponovno Teklić bio izvođač, a ovaj put je s druge stative malo neprecizan bio Jelenić.

U 32. minuti na suprotnoj strani travnjaka lopta se odbija do Mioča koji je sa šest metara iskosa pogodio vanjski dio mreže. Pet minuta kasnije dobro je sa 17 metara iz prve potegnuo Teklić, ali i njemu je nedostajalo malo više preciznosti.

Hoxhe je u 41. minuti s lijeve strane asistirao za Boseca, a njegov udarac iz peterca je u posljednji trenutak uspio blokirati Elezi. Varaždin uzvraća u 43. kada je Brodić odlično gurnuo loptu za Drožđeka, a njegov prizemni udarac s 13 metara brani Čović.

Lamine je u 52. minuti s lijeve strane prizemno ubacio u peterac, ali obrana Slavena čisti ispred Šege.

Slaven je pak napao šest minuta kasnije kada je s desne strane pred gol Varaždina ubacio Crnac, a Lamine je prvi došao do lopta. Domaćini su tom prilikom tražili i kazneni udarac smatrajući da je stoper gostiju igrao rukom, no sudac Titlić nije se oglasio.

U 72. minuti iz slobodnog udarca s oko 25 metara pucao je Drožđek, a Čović je lagano uhvatio loptu.

Blizu novog gola domaćin je bio u 76. minuti kada je nakon ubačaja iz kornera s druge stative glavom pucao Krstanović, a Zelenika odlično brani. U nastavku akcije iskusni napadač je nakon odbijene lopte zaprijetio i nogom, no loptu je poslao poviš grede.

U prvim sekundama sudačke nadoknade udarac s desetak metara je uputio Brodić, ali lopta odlazi daleko od okvira gola.

Gosti su do izjednačenja došli u 96. minuti kada je nakon ubačaja s desne strane Banovec uposlio Domjanića koji je iz blizine matirao Čovića.

Kolo se nastavlja od 18:10 kada na Poljudu počinje utakmica Hajduka i Istre 1961.

Susjedskim okršajem Slaven Belupa i Varaždina koji na stadionu Ivan Kušek Apaš počinje u 16 sati otvorit će se 28. kolo SuperSport HNL-a odnosno posljednja četvrtina prvenstva. U njihovom prvom ovosezonskom srazu odigranom u Koprivnici Farmaceuti su slavili s 1:0 dok je u Varaždinu svakom pripala po jedna pobjeda, a rezultat je također bio 0:1 odnosno 1:0.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na Žuljevića dok su gosti bez Kolarića, Postonjskog, Vugrineca i Perića.

Trener Slavena Zoran Zekić je u najavi rekao: “Nama je to jako bitna utakmica, druga u nizu doma, i nadam se da ćemo ponoviti energiju, ozbiljnost i disciplinu te da ćemo biti još bolji prema naprijed. Nadam se da ćemo biti koncentrirani i da ćemo pokazati još bolju partiju nego protiv Istre. Varaždin je dobar, cijele sezone igraju svoj prepoznatljiv nogomet, za što velike zasluge ima trener Kovačević. Posložio je zaista dobru momčad, koja je sad već izbacila par jako dobrih i prepoznatljivih pojedinaca, tako da imamo o čemu razmišljati. Isto tako, nadam se da ćemo se uspjeti nametnuti i da će naša momčad izbaciti poneku individualnu kvalitetu te da ćemo nastaviti u dobrom ritmu. Dugo smo tražili taj ritam, dužni smo sami sebi to ponoviti i danas.”

Strateg Varaždina Mario Kovačević je dodao: “Pravi je to susjedski derbi i vjerujem da će nas naši navijači doći bodriti u velikom broju. Bit će to tvrdo, kao što je bilo i u prošla tri susreta ove sezone. Iskusna su momčad s kvalitetnim trenerom Zoranom Zekićem koji igra na rezultat. Moramo izgledati mnogo bolje nego protiv Lokomotive, ako želimo do bodova.”

Glavni sudac utakmice je Jakov Titlić iz Potravlja kojem će pomagati Goran Perica (Šibenik), Vice Vidović (Solin) i Goran Pečarić (Zagreb) dok će u VAR sobi biti Ivan Bebel i Luka Pajić iz Rijeke. Delegat susreta je Jakov Juretić (Split), a kontrolor suđenja Ante Vučemilović (Višnjevac).