Fantastičnim golom Galešića Rijeka izborila polufinale kupa

Lokomotivi i Hajduku u polufinalu SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa pridružila se i Rijeka. Momčad koju vodi Željko Sopić je u četvrtfinalu na gostovanju kod Rudeša slavila rezultatom 0:1 (0:0).

Ključni trenutak utakmice dogodio se u 79. minuti kada je iz slobodnog udarca s više od trideset metara udaljenosti fantastično pucao Niko Galešića te je uz pomoć grede svladao Mateja Markovića.

Čuvar mreže domaćih je prethodno na početku drugog poluvremena uz pomoć prečke odlično obranio udarac Ivanovića te pokušaj Petroviča koji je uslijedio nakon odbijene lopte, a u 56. minuti se iskazao nakon udarca Fruka koji je išao pod samu gredu.

Posljednji sudionik polufinale bit će poznat nakon duela Dinama i Gorice koji na Maksimiru počinje od 18 sati.

Četvrtfinale kupa:

Lokomotiva – Osijek 1:0
Hajduk – Varaždin 5:0
Rudeš – Rijeka 0:1
Dinamo – Gorica 28.2 18h

Polufinalni dvoboji se također igraju na jedan susret, a predviđeni datum odigravanja je 3. travnja.

Rudeš će od 14 sati u četvrtfinalu SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa dočekati Rijeku. Utakmica se igra u športskom centru domaćina, a ne u Kranjčevićevoj gdje su domaćini u HNL ogledima. U njihova tri ovosezonska međusobna ogleda bolja je bila Rijeka koja je na Rujevici slavila s 4:0 i 3:0 dok je u Zagrebu bilo 1:2. Rudeš je među osam najboljih došao preko Croatije Zmijavci (0:1) i Slaven Belupa (3:1) dok je Rijeka bila bolja od Libertasa (0:9) te Cibalije (1:3).

Domaćin u današnjem ogledu nema problema s izostancima dok su gosti bez Jankovića.

Trener Rudeša Davor Mladina je u najavi rekao: “Nadam se da će moji momci pružiti maksimum. Motivirani će biti sigurno jer je Rijeka možda i najkvalitetnija momčad HNL-a. Idemo pokušati napraviti iznenađenje.”

Njegov kolega na klupi Rijeke Željko Sopić je izjavio: “Teška nas utakmica očekuje protiv Rudeša, moramo se što prije oporaviti. Neki igrači će dobiti priliku koji nisu tu igrali.”

Glavni sudac utakmice je Duje Strukan iz Splita kojem će asistirati Bojan Zobenica (Velika Gorica), Alen Jakšić (Split) i Jakov Titlić (Potravlje) dok zbog tehničkih nedostataka VAR nije dostupan. Delegat susreta je Damir Bogdanović (Vukovar), suce će kontrolirati Tomislav Šetka (Đakovo), a časnik za sigurnost je Vlado Dominić.