Hajduk s lakoćom osvojio tri boda u Velikoj Gorici

Hajduk se barem privremeno ponovno vratio na vrh prvenstvene ljestvice. Bili su u 26. kolu SuperSport HNL-a na gostovanju kod Gorice ispred rasprodanih tribina slavili rezultatom 0:3 (0:3). Pitanje pobjednika je bilo riješeno već u prvom poluvremenu kada su se u strijelce upisali Marko Livaja, Yassine Benrahou i Rokas Pukštas.

Izabranici Mislava Karoglana su 17. pobjedom u sezoni i s odigranom utakmicom više na dva boda prednosti ispred Rijeke koja će sutra na Rujevici odmjeriti snage s Osijekom. Gorica je pak nastavila lošu formu upisavši čak osmi poraz u posljednjih deset prvenstvenih susreta. Usprkos tome i dalje se nalaze na šestom mjestu ljestvice. U sljedećem kolu kojim će se zaključiti treći krug prvenstva Hajduk će na Poljudu dočekati Lokomotivu dok će se Gorica na Aldo Drosini sučeliti s Istrom 1961.

Početak utakmice je kasnio deset minuta jer su suci na pregledu tijekom zagrijavanja uočili da gol nije propisanih visinskih dimenzija (244 cm) pa se pristupilo saniranju travnjaka kako bi se uklonile grbe na gol liniji koje su uzrokovale problem.

Prvu konkretniju situaciju na utakmici vidjeli smo u 13. minuti kada je Dajaku s desne strane ubacio za Krovinovića, a njegov atraktivan pokušaj s deset metara odlazi pokraj okvira gola.

Gosti su do zgoditka došli u 22. minuti. Benrahou je ubacio iz kornera, a najviši na vrhu peterca je bio Livaja koji je nadvisio Krizmanića te je pronašao put do gola Gorice za svoj deveti pogodak u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

Hajduk do novog gola dolazi u 31. minuti. Brzim dodavanjima lopta je došla do Mikanovića koji je s desne stran uputio oštar ubačaj u peterac, a od tamo su Banić i Krizmanić odbili loptu ravno do Benrahoua koji je snažnim udarcem sa sedam metara zatresao mrežu. Marokanski ofenzivac je tako upisao drugi ovosezonski zgoditak.

Deset minuta kasnije gosti postižu novi zgoditak. Nakon nesporazuma Pršira i Krizmanića lopta je došla do Livaje koji je odmah potom uposlio Dajakua čiji je udarac s desetak metara blokirao Maloča. Odbijenu lopte je potom iskoristio Pukštas koji je na šest metara nadvisio vratara Banića te je poslao loptu u prazan gol. Mladi američki veznjak se peti put ove sezone upisao u strijelce.

Sigur je u 55. minuti proigrao Pukštasa koji se ubacio iz drugog plana, no ispred njega na šest metara do lopte dolazi Banić nakon čega je veznjak gostiju napravio prekršaj nad golmanom Gorice.

Pet minuta kasnije Livaja je uposlio Krovinovića koji je s desetak metara iskosa prebacio Banića, no nije bio dovoljno precizan tako da je lopta otišla pokraj suprotne stative.

Domaćini su šansu imali u 73. minuti kada je iz slobodnog udarca s desne stative dobro na drugu stativu ubacio Pršir, a tamo je natrčao Leš te je glavom poslao loptu pokraj bliže vratnice. Pet minuta kasnije je s ruba šesnaesterca iskosa šutirao Pršir za laganu obranu Lučića.

U 80. minuti su obje momčadi imale šansu. Prvo je Sahiti s desne strane oštro ubacio u peterac Gorice, a Livaja na drugoj stativi nije uspio ubaciti loptu u gol. Nedugo potom je Mrzljak odlično proigrao Jurića koji se sjurio prema vratima, no u ključnom trenutku si je dao predug for tako da je Lučić stigao reagirati.

Livaja je šest minuta kasnije u priliku izbacio Sahitija čiji pokušaj s desetak metara iskosa brani Banić. Nedugo potom Livaja je u šansu izbacio i Prpića koji je poslao loptu pored vratara Gorice, no ispred gol linije se u posljednji trenutak ukazao Maloča te je izbio loptu. Novi veliki promašaj Hajduka je uslijedio u 88. minuti kada su Sahiti i Sigur pripremili zicer za Kalika, no on je s četiri metra promašio prazna vrata. Livaja je u 90. sam pucao s 15 metara poslavši loptu preko grede. Bila je to posljednja uzbudljivija situacija na travnjaku.

Kolo će biti zaključeno sutra kada se od 15 sati na Rujevici sastaju Rijeka i Osijek dok će u 17:30 Dinamo na Maksimiru odmjeriti snage sa Slaven Belupom.

U sklopu 26. kola SuperSport HNL-a od 17:10 se na rasprodanom stadionu sastaju Gorica i Hajduk. Njihov prvi ovosezonski međusobni duel odigran u Velikoj Gorici završio je dramatičnom pobjedom domaćina rezultatom 2:1 dok su na Poljudu Bili uzvratili slavljem od 3:0.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Ndockyta, Vujnovića i Soldu dok u kadru gostiju nema Melnjaka, Uremovića, Žapera, Brekala, Moufija i Ćubelića.

Trener Gorice Dinko Jeličić je u najavi rekao: “Slijedi nam utakmica protiv protivnika koji je u borbi za prvaka i koji će napuniti stadion s velikim brojem naših navijača i to će za nas biti dodatan motiv da u tom ambijentu usporimo Hajduk, a ubrzamo naš izlazak iz krize. Vjerujem da ćemo ovoj utakmici dati dobar pečat bez obzira na to što u nju ulazimo u negativnom nizu. Iz te utakmice možemo samo jako puno dobiti. Igrači su svjesni svega i nije im lako što se nalazimo u takvoj situaciji, ali oni nisu klonuli, rade svoj posao i vjerujem da će ih to nagraditi protiv Hajduka.”

Njegov kolega na klupi Hajduka Mislav Karoglan je izjavio: “Gorica je šesta momčad lige, u zadnjoj utakmici u Velikoj Gorici smo poraženi, moramo biti na visokom nivou za pobijediti bilo koga na gostovanju. Momci su svjesni toga, nema nikakvog opuštanja. Rekli smo i da će Rudeš prije ili poslije nekoga pobijediti. HNL je ozbiljna liga, igrači koji se vrate izvana jako se iznenade. To je zanimljivo, koliko se nekim igračima teško nametnuti. Iznenade se koliko je tvrdo i taktički kvalitetno.”

Glavni sudac utakmice je Osječanin Dario Bel kojem će pomagati Goran Pataki (Đakovo), Kristijan Novosel (Valpovo) i Antonio Škobić (Osijek) dok su za VAR zaduženi Fran Jović (Zagreb) i Marjan Tomas (Vladislavci). Delegat susreta je Dražen Posavec (Maruševac), kontrolor suđenja Vlado Svilokos (Sisak), a časnik za sigurnost je Marko Svilić.