Lokomotiva u drugom poluvremenu slomila otpor Rudeša

Lokomotiva je uspješno nastavila borbu za mjesta koja sljedeće sezone vode u Europu. Momčad s Kajzerice je u 26. kolu SuperSport HNL-a u Kranjčevićevoj nadvisila gradskog suparnika Rudeš rezultatom 3:0 (0:0). Otpor gostiju je srušen u drugom dijelu kada je mrežu Markovića prvo načeo Mateo Marić, a potom se dva puta u strijelce upisao Marin Šotiček.

Izabranici Silvija Čabraje su tako upisali osmu pobjedu u sezoni kojom su se uz odigranu utakmicu više izjednačili s Osijekom na četvrtom mjestu ljestvice. Momčad koju vodi Davor Mladina je pak zabilježila 21. poraz te je zakucana na dno ljestvice. U sljedećem kolu Lokomotiva će gostovati na Poljudu kod Hajduka dok će Rudeš na domaćem terenu odmjeriti snage s Dinamom.

Prvi pogodak na susretu vidjeli smo u 57. minuti kada je Mudražija ubacio iz kornera, a na drugoj stativi je sam ostao Marić te je udarcem glavom sa šest metara pogodio donji desni kut za svoj ovosezonski HNL prvijenac.

Deset minuta kasnije Mudražija je sam zatresao mrežu Rudeša, no pogodak zbog prethodne opasne igre asistenta Šotičeka nije priznat.

Gosti su vodstvo povisili u 71. minuti kada su po lijevoj strani kombinirali Čop i Mudražija da bi nakon povratnog dodavanja iz peterca poentirao Šotiček.

Isti igrač je u 79. minuti drugim pogotkom na utakmici postavio konačan rezultat. Ovaj put je nakon dubinskog proigravanja pobjegao po desnoj strani, driblingom je nadmudrio Mrčelu te je snažnim udarcem s desetak metara poslao loptu pod prečku. Mladi hrvatski reprezentativac je tako došao do brojke od šest zgoditaka u aktualnoj sezoni.

Kolo se nastavlja od 17:10 kada počinje duel Gorice i Hajduka.

Standings provided by Sofascore

U prvoj utakmici subotnjeg programa 26. kola SuperSport HNL-a snage će od 15 sati u Kranjčevićevoj odmjeriti Lokomotiva i Rudeš. U njihova dva prethodna ovosezonska međusobna sraza odigrana u Ulici pjesnika vidjeli smo pobjedu Lokomotive rezultatom 1:0 i remi bez pogodaka.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Bubanju, Krivaka, Kalaicu i Mersinaja dok su gosti bez Grezde.

Trener Lokomotive Silvijo Čabraja je u najavi rekao: “Ove je sezone Rudeš odigrao dosta dobrih utakmica, ali nije bio nagrađen dobrim rezultatom sve do okršaja s Goricom. Doveli su nekoliko kvalitetnih i iskusnih igrača, trener Davor Mladina sve je to posložio i vidi se poboljšanje u njihovoj igri. Sigurno će mnogima do kraja sezone napraviti probleme. Naša je europska ambicija znana i samo nas pobjeda može zadovoljiti.”

Njegov kolega na klupi Rudeša Davor Mladina je izjavio: “Poznamo Lokose. To je mlada, potentna, energetski dobra momčad, s dobrom tranzicijom. Znamo kako bi trebali igrati protiv njih. Spremamo se sa svim raspoloživim snagama koje imamo. I ja se nadam pozitivnom rezultatu. U svakoj utakmici je cilj pobijediti. Vidjet ćemo nakon utakmice koliko smo zaslužili našom prezentacijom.”

Glavni sudac utakmice je Mario Zebec iz Cestice kojem će asistirati Sanja Rođak Karšić (Podravske Sesvete), Nikola Kečkiš (Virovitica) i Igor Pajač (Sv. Ivan Zelina) dok će u VAR sobi biti dvojac iz Rijeke, Ivan Bebek te Luka Pajić. Delegat susreta je Stjepan Žugaj (Velika Gorica), a kontrolor suđenja Ante Vučemilović (Višnjevac).