Lokomotiva pobijedila nakon osam kola – žrtva je ponovno bila Istra 1961

Lokomotiva je prekinula negativni niz od osam prvenstvenih utakmica bez pobjede. U 19. kolu SuperSport HNL-a u Kranjčevićevoj su golovima Silvija Goričana, Frana Žilinskog i Roberta Mudražije bili bolji od Istre 1961 rezultatom 3:0 (1:0). Upravo su Zeleno-žuti bili njihova posljednja žrtva nakon čega je uslijedilo razdoblje u kojem su u HNL-u upisali šest remija i dva poraza.

Izabranici Silvija Čabraje su četvrtim prvenstvenim trijumfom skočili na šest mjesto ljestvice te sad imaju isti broj bodova kao Varaždin. Zeleno-žuti su pak deveti put u sezoni travnjak napustili pognute glave te za današnjim suparnikom zaostaju tri boda.

Lokomotiva će 23. siječnja u Kranjčevićevoj igrati zaostali susret 4. kola protiv Dinama, a potom će u sklopu 20. kola koncem istog mjeseca gostovati kod Gorice dok će Istra 1961 istovremeno na Aldo Drosini odmjeriti snage s Dinamom.

Prvo zanimljiviju situaciju na utakmici vidjeli smo u 12. minuti kada je s dvadesetak metara, nakon pogreške Marića, priliku uputiti udarac dobio Erceg, no njegov prizemni pokušaj brani Čavlina.

Šest minuta kasnije na suprotnoj strani travnjaka je iz daljine zaprijetio Bubanja, a Majkić je boksao loptu. U 22. minuti se za udarac s desetak metara iskosa izborio Goričan, ali vratar Istre je dobrom intervencijom uspio odbiti loptu u korner.

Zeleno-žuti su u šansi u 31. minuti kada je Erceg s desne strane pronašao Vuka koji se na sedam metara dobro oslobodio dvojice igrača, no u ključnom trenutku nije uspio šutirati jer je zapeo na lošem travnjaku.

Krivak je u 35. minuti sa 17 metara dobro pucao pod samu gredu, a Majkić je paradom uspio prebaciti loptu preko gola. Tri minute kasnije vidjeli smo i udarac Ercega s ruba šesnaesterca kojeg golman Lokomotive uspješno zaustavlja.

Izvrsnu šansu je u 42. minuti imala Istra. Marešić je odlično uposlio Ćalušića koji se ubacio iz drugog plana, no njegov udarac s osam metara fantastično brani Čavlina.

Samo minutu kasnije Lokomotiva dolazi u vodstvo. Tuci je izbjegavši zaleđe zbog lošeg postavlja Valinčića pobjegao po desnoj strani nakon čega je nesebično uposlio Goričana kojem nije bilo teško drugo kolo u nizu upisati se u strijelce.

Opasno je pred golom Lokomotive bilo u 50. minuti kada je s lijeve strane oštro u peterac ubacio Erceg, a Valinčić ipak nije stigao uputiti kvalitetan udarac pa je Čavlina odbio loptu.

Gosti su tri minute kasnije tražili drugi žuti karton za Krivaka nakon prekršaja nad Devetakom, ali sudac Strukan nakon konzultacija s pomoćnikom nije udovoljio njihovom zahtjevu. Nedugo potom je s dvadesetak metara lob udarac uputio Erceg, no nije bio precizan.

Nakon proigravanja Žilinskog s dvadesetak metara iskosa je u 59. minuti pucao Bubanja, a Majkić je upisao još jednu obranu.

Lokomotiva do novog gola dolazi u 61. minuti kada je Marić asistirao za Žilinskog koji je u situaciji 1 na 1 s golmanom gostiju s ruba šesnaesterca pronašao put do mreže za svoj prvijenac u dresu domaćih.

Mreža Istre se trese i u 63. minuti kada je nakon proigravanja Milićevića nakon zaobilaženja golmana iz peterca zabio Tuci, ali zbog zaleđa pogodak nije priznat.

Tri minute kasnije s dvadesetak metara je dobro pucao Erceg, a Čavlina lovi loptu koja je išla u njegov donji lijevi kut.

Milićević je u 80. minuti dobro ubacio s lijeve strane, a nakon pogreške Marešića priliku je dobio Žilinski koji iz blizine nije uspio svladati Majkića. Dvije minute kasnije nakon ubačaja iz kuta s druge stative je glavom pucao Erceg za još jednu obranu Čavline.

Čuić je u 85. minuti dobro uposlio Fileta čiji udarac sa sedam metara iskosa zaustavlja vratar Lokomotive. Nedugo potom Petrusenko je presjekao dodavanje Milićevića nakon čega je s desetak metara iskosa uzdrmao gredu.

Konačan rezultat utakmice postavljen je u drugoj minuti sudačke nadoknade kada je Majstorović odbio loptu do Mudražije, a on je s 12 metara matirao Majkića za svoj drugi gol u sezoni.

Kolo se nastavlja od 17 sati kada se na Rujevici sastaju Rijeka i Rudeš.

U prvoj utakmici subotnjeg programa 19. dionice SuperSport HNL-a od 14:50 u Kranjčevićevoj počinje duel Lokomotive i Istre 1961. Njihov prvi ovosezonski ogled odigran na istom stadionu završio je remijem (1:1) dok su na Drosini gosti uvjerljivo slavili s 0:4.

Domaćin i današnjem srazu ne može računati na Smakaja, Kanižaja, Boškovića i Bulatovića dok su gosti bez Kadušića i Josipovića.

Treneri Silvijo Čabraja i David Catala su na travnjak od prve minute odlučili poslati sljedeće igrače: