Rijeka se uvjerljivom predstavom protiv Rudeša vratila na pobjedničke staze

Rijeka se nakon poraza od Slaven Belupa vratila u pobjednički ritam te je u 19. kolu SuperSport HNL-a pred 4.054 gledatelja na Rujevici rezultatom 3:0 (1:0) bila bolja od fenjeraša Rudeša. Za slavlje domaćih zaslužan je mladi napadač Franjo Ivanović koji se u dva navrata upisao u strijelce, a pogodak je dodao i Marko Pjaca.

Izabranici Željka Sopića su tako upisali desetu prvenstvenu pobjedu u sezoni kojom su barem privremeno skočili na drugu poziciju. Dinamu uz dvije odigrane utakmice više bježe dva boda dok za vodećim Hajdukom zaostaju pet bodova. Momčad koju vodi Davor Mladina je pak ubilježila 15. poraz te na odmor odlazi sa samo četiri osvojena boda odnosno s čak 14 bodova zaostatka za pretposljednjom Istrom 1961.

Rijeka će iduću utakmicu igrati 24. siječnja 2024. godine kada će u sklopu zaostalog susreta 4. kola gostovati kod Gorice nakon čega joj slijedi i Jadranski derbi na Poljudu. Rudeš pak u 20. kolu dočekuje Osijeka u Zagrebu.

Prvu priliku na utakmici vidjeli smo u 10. minuti kada je Pavlović odbio loptu do Fruka koji je snažnim udarcem sa 17 metara iskosa zatresao gredu.

Rijeka do gola dolazi četiri minute kasnije. Fruk je ubacivši s desne strane upisao još jednu asistenciju, a Ivanović je pobjegao Srbljinović te je s vrha peterca matirao Markovića za svoj treći HNL pogodak.

Ivanović je bio u šansi i u 16. minuti kada ga je ubačajem s lijeve strane uposlio Pjaca, a njegov udarac glavom s pet metara odlično zaustavlja golman Rudeša.

Pet minuta kasnije Pašalić je uposlio Ivanovića koji je sa 17 metara iskosa pokušao lobom svladati Markovića, no ispred gol linije je do lopte došao Pavlović. Vratar Rudeša je prilikom intervencije pao na Ivanovića, no sudac Erceg nije se oglasio. U nastavku akcije je s ruba šesnaesterca dobro pucao Janković, a golman gostiju je paradom uspio odbiti loptu u stativu. Uslijedio je u pokušaj Fruka iz kaznenog prostora koji odlazi visoko iznad gola.

Nakon proigravanja Pjace u 27. minuti u situaciji 1 na 1 s Markovićem je bio Bogojević, no vratar Rudeša brani njegov udarac upućen sa sedam metara iskosa. Dvije minute kasnije Janković je okušao udarac s dvadesetak metara iskosa, a lopta je otišla pokraj suprotne stative.

Smolčić je u 31. minuti uposlio Ivanovića koji je šutirao s desetak metara iskosa, a Marković se nije dao iznenaditi.

Dobru šansu Rudeš je imao u 38. minuti kada je Srbljinović dodao za Topića, a on je odnio loptu ispred Dilavera te je s osam metara uputio prizemni udarac kojeg Labrović brani.

Dvije minute kasnije nakon lošeg dodavanja Krušlina loptu je presjekao Fruk nakon čega je uposlio Pjaca, no njegov pokušaj ispred gol linije u posljednji trenutak izbija Pavlović. Nakon toga dolazi do sudara između Pjace i vratara Markovića zbog čega je potonji morao napustiti igru, a priliku je dobio Kralj.

Prva šansa u drugom poluvremenu pripada gostima. Pasariček je u 57. minuti ubacio iz kornera, a Pavlović je pucao glavom nakon čega je ispred gol linije loptu izbio Janković.

Rijeka je prednost povećala u 63. minuti novim zgoditkom Franje Ivanovića. Oštro je s lijeve strane u peterac ubacio Janković, a mladi reprezentativac je bio na pravom mjestu te je s lakoćom matirao Kralja.

Konačni rezultat je postavljen u 74. minuti kada je 11. asistencijom u sezoni Fruk pronašao Pjacu koji je preciznim i odmjerenim udarcem s desetak metara iskosa pogodio gornji lijevi kut Rudešova gola. Bio je to njegov treći prvenstveni pogoda u aktualnoj sezoni.

Pet minuta kasnije Veiga je s pucao iz teške pozicije s desetak metara posve iskosa, a lopta je odsjela na prečki. U 85. minuti je sa 17 metara iskosa pucao Pašalić za sigurnu intervenciju Kralja. Grgić je tri minuta kasnije povratnim dodavanjem pronašao Ilinkovića koji je u posljednjoj šansi na susretu s 15 metara pucao daleko od gola.

Posljednje ovogodišnje kolo će biti zaključeno sutra kada se od 14:30 na Opus Areni sastaju Osijek i Slaven Belupo dok u 17:15 u Zagrebu počinje najveći derbi hrvatskog sporta, sraz Dinama i Hajduka.

U sklopu 19. kola SuperSport HNL-a od 17 sati na Rujevici se sastaju Rijeka i Rudeš. Njihov prvi ovosezonski međusobni ogled odigran na istom igralištu završio je pobjedom domaćih rezultatom 4:0, a isti pobjednik je bio i u Kranjčevićevoj kada je završilo 1:2.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Godu, Čabraju i Selahija, a gosti su bez Lazarova i Tomečaka.

Trener domaćih Željko Sopić je u najavi istaknuo: “Rudeš se nalazi na dnu ljestvice, ali s igrama koje su pokazali, posebno protiv Dinama i Hajduka u gostima, treba ih ozbiljno shvatiti i pokazati respekt. Bez obzira na tablicu, mogli bismo imati problema ako ne budemo pravi. Vjerujem da ćemo biti kompaktni i homogeni i ostvariti dobar rezultat, a to je osvajanje tri boda.”

Njegov kolega na klupi Rudeša Davor Mladina je dodao: “U nogometu rezultat nekad ne prati igru i prezentaciju. Zato sport i je zanimljiv, jer nekad bolja ekipa izgubi, odnosno lošija pobijedi. Nama treba taj rezultat, ali treba i Rijeci. I zato očekujem dobru utakmicu, neizvjesnu do samog kraja i neka pobijedi bolji.”

Glavni sudac utakmice je Mateo Erceg iz Benkovca kojem će asistirati Goran Perica (Šibenik), Dominik Benković (Zaprešić) i Ante Terzić (Podstrana) dok će u VAR sobi biti Dario Bel (Osijek) i Kruno Šarić (Županja). Delegat susreta je Krešimir Glavina (Prelog), kontrolor suđenja Ante Vučemilović (Višnjevac), a časnik za sigurnost Zlatko Čipčić.