Marković i Zelenika sačuvali mreže u okršaju Rudeša i Varaždina

Vratari Matej Marković i Oliver Zelenika bili su na visini zadatka u 13. kolu SuperSport HNL-a u kojem su Rudeš i Varaždin pred 364 gledatelja u Kranjčevićevoj odigrali bez pogodaka.

Oba golmana su u nekoliko situacija fantastičnim reakcijama sačuvali svoje mreže netaknutima. Marković se posebno istaknuo obranom udarca Mitrovskog dok je Zelenika svoje vještine pokazao kada je zaustavio pokušaj Petkovića.

Rudeš je tako došao do trećeg, a Varaždin do čak sedmog neriješenog rezultata u aktualnoj prvenstvenoj sezoni. Sljedećeg tjedna Rudeš prvo očekuje kup ogled sa Slaven Belupom, a potom i gostovanje kod Hajduka dok će Varaždin za tjedan dana dočekati Dinamo.

Iako je utakmica otvorena s dva kornera gostiju do prve šanse dolazi Rudeš i to u 5. minuti kada je Zelenika obranio udarac Špeljaka s desetak metara iskosa, a na odbijenu loptu je reagirao Pasariček te je s ruba šesnaesterca poslao loptu pokraj stative.

Gosti su nakon akcije u tri poteza u 18. minuti preko Domjanića zatresli mrežu Rudeša, no nakon intervencije VAR-a zgoditak zbog zaleđa nije priznat.

Tri minute kasnije Vukčević je snažno pucao s dvadesetak metara iskosa, a lopta je prošla malo pokraj bliže vratnice.

U 33. minuti domaćin je napravio prvu zamjenu. Umjesto Špeljaka u igru je ušao iskusni Tomečak.

Makedonski veznjak Agon Elezi snažno je pucao s dvadesetak metara u 35. minuti, no lopta je proletjela iznad grede.

Pet minuta kasnije na suprotnoj strani travnjaka Pešić je proigrao Pavleka koji je snažno šutirao s desetak metara iskosa poslavši loptu pokraj suprotne stative.

Na samom startu drugog poluvremena Varaždin je mogao doći u vodstvo. Mitrovski je povratnom loptom pronašao Elezija koji je pucao s desetak metara, a lopta na putu prema golu pogađa Matića te od njegova bloka završava na stativi. Uslijedio je ubačaj iz kornera nakon kojega je s vrha peterca glavom pucao Marina poslavši loptu iznad grede.

Rudeš uzvraća u 48. kada je pokušaj Topića završio u bloku, a Srbljinović je potom s desetak metara iskosa pucao pored suprotne vratnice.

Veliku šansu domaćin je propustio u 53. minuti kada je Šimović uposlio Latkovića, a njegov udarac u situaciji 1 na 1 brani Zelenika. Dvije minute kasnije Jelenić je u posljednji trenutak blokirao pokušaj Pešića s desetak metara iskosa.

Fantastičnom reakcijom nogom u 62. minuti Marković je obranio udarac Mitrovskog s vrha peterca kojeg je prethodno oštrim ubačajem s desne strane pronašao Vukčević.

Dvije minute kasnije Mitrovski je podvalio loptu za Šegu čiji prizemni udarac s 12 metara odlično brani Marković nakon čega je pomoćni sudac označio da se radilo o zaleđu. Belcar je u 72. minuti šutirao s dvadesetak metara, a lopta je prošla pokraj stative.

Dobru šansu Rudeš je imao u 76. minuti kada je Topić iz slobodnog udarca pronašao Pavlovića, no njegov pokušaj iz peterca od bloka odlazi pored gola. Nedugo potom s vrha peterca je pucao Petković, za fantastičnu obranu Zelenike. Vratar Varaždina i u 79. minuti brani pokušaj istog igrača, ovaj put s desetak metara iskosa. Bila je to posljednja velika prilika da na utakmici dođe do promjene početnog rezultata.

Kolo se nastavlja od 18:10 kada se na Opus Areni susreću Osijek i Istra 1961.

U prvoj utakmici subotnjeg programa 13. kola SuperSport HNL-a od 16 sati Rudeš će u Kranjčevićevoj odmjeriti snage s Varaždinom. Njihov prvi ovosezonski ogled odigran na stadionu Varteksa pripao je domaćinu koji je slavio rezultatom 2:0.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Oddeija, Lazarova, Aboubacara i Šehića dok su gosti bez Brodića, Vukušića, Belcara i Postonjskog.

Trener Rudeša Toni Golem je u najavi rekao: “U prošloj utakmici napokon smo uspjeli sačuvati mrežu, uzeli smo bod protiv Slaven Belupa. Dolazi nam u goste momčad Varaždina, koja je jako dobra, posebice u fazi napada, s puno kvalitete i školovanih nogometaša. Nama trebaju bodovi, bez obzira na to tko dolazi. Imamo imperativ pobjede, moramo hvatati priključak prema Istri i sredini tablice.”

Njegov kolega na klupi Varaždina Mario Kovačević je izjavio: “Utakmica kao i svaka druga. Rudeš je prvoligaš, koji je zasluženo ušao u prvu ligu. Nisu dobro ušli u sezonu pa onda svi protiv njih očekuju bodove, pa tako i mi.  ali svjesni smo da moramo odigrati ozbiljnu utakmicu. Rudeš se još traži, mijenjali su trenera, ali ima tamo dobrih, kvalitetnih igrača i toga smo svjesni, ja i moji igrači. Pripremamo se kao da je finale Lige prvaka. Jedino tako možemo do slavlja, jer ako ćemo ući podcjenjivački i mislili da će pobjeda doći sama od sebe onda nemamo što tražiti. Stvarno cijenim Rudeš, igrali smo s njima u drugoj ligi i do posljednjeg je kola bila borba za prvu ligu.”

Glavni sudac utakmice je Dario Bel iz Osijeka kojem će asistirati Kristijan Novosel (Valpovo), Kruno Šarić (Županja) i Antonio Škobić (Osijek) dok će u VAR sobi biti Ivan Bebek (Rijeka) i Goran Pataki (Đakovo). Delegat susreta je Tihomir Čalić (Marčana), a suce će kontrolirati Vlado Svilokos (Sisak).