Mreže mirovale u srazu Varaždina i Istre 1961

Drugi put u sezoni Varaždin i Istra 1961 su na stadionu Varteksa odigrali bez pobjednika. Ovaj put u sklopu 29. kola SuperSport HNL-a sraz je pred 1.494 gledatelja završio bez pogodaka. Nešto aktivniji su tijekom susreta bili domaćini kojima nije pomogla činjenica ni da su posljednjih dvadesetak minuta imali igrača više nakon što je isključen stoper Zeleno-žutih Iure Iovu.

Izabranici Marija Kovačevića su tako na koncu upisali deveti, a momčad Gonzala Garcije deseti neriješeni ishod u aktualnoj prvenstvenoj sezoni. Varaždin s 39 osvojenih bodova trenutno dijeli treće mjesto na ljestvici s Osijekom do Istra 1961 s dva boda manje na šestoj poziciji.

Gosti su do vodstva mogli doći već u 5. minuti susreta kada je Marin s lijeve strane uposlio Bakrara, a on je sa četiri metra iz odlične pozicije loše zahvatio loptu tako da ju je poslao pokraj okvira gola.

Varaždin uzvraća u 11. minuti kada je Drožđek ubacio iz kornera, a udarac Elezija ispred gol linije izbija Marin. U nastavku akcije nakon prodora Puclina lopta dolazi do Stanića, a na njemu je prekršaj u šesnaestercu napravio Boultam tako da je sudac Bebek pokazao na bijelu točku. Međutim od udarca s 11 metara na koncu nije bilo ništa jer je VAR presudio da se u začetku akcije igrač Varaždina nalazio u minimalnom zaleđu.

U 18. minuti Boultam je uposlio Kadušića koji se odlučio na udarac sa 16 metara s kojim Zelenika nije imao problema.

Zeleno-žuti su u 27. minuti odigrali uigranu akciju iz kornera u kojoj je Petrusenko asistirao za Boultama, a on je s desetak metara snažno pucao te je loptu poslao preko grede.

Bakrar se u 33. minuti nakon prodora s lijeve strane pored dva igrača Varaždina izborio za udarac s desetak metara iskosa kojeg golman domaćih sigurno brani. Šest minuta kasnije Mlinar je uposlio Bakrara ispred kojeg je u posljednji trenutak uspio reagirati Jelenić. Iz kornera je potom Petrusenko ubacio za Iovua, ali njegov udarac glavom ne pronalazi metu.

U trećoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela Šego je s desne strana uputio prizemni ubačaj na drugu stativu, a tamo je Hujber u posljednji trenutak uspio doći do lopte prije Drožđeka.

Teklić je u 51. minuti gurnuo loptu u prostor za Drožđeka, no ispred njega do lopte dolazi Majkić nakon čega je došlo do sudara zbog čega se vrataru Istre morala ukazati pomoć.

Nakon sat vremena igre Hujber je nakon dodavanja Kadušića snažno pucao s ruba kaznenog prostora iskosa, a Zelenika je nogom upisao obranu.

Domaćin uzvraća u 62. kada je Teklić iz kornera pronašao Brodića, a on je s vrha peterca glavom pucao malo pored vratnice. Lukavo je pet minuta kasnije direktno iz kornera probao Drožđek, a lopta je odsjela na prečki. U 67. je pak u prilici Brodić koji je sa 17 metara pucao malo pored suprotne stative.

Jelenić je u 70. minuti loše reagirao nakon čega je laktom usporio Bakrara, ali sudac Bebek nije se oglasio. Minutu kasnije na suprotnoj strani travnjaka Teklić je ubacio za Mitrovskog, a on je s pet metara poslao loptu iznad gola.

Istra je u 76. minuti ostala s igračem manje nakon što je drugi žuti karton poslije prekršaja nad Piljem na 17 metara dobio Iovu. Tako je na neslavan način okončao svoj debi u zeleno-žutom dresu. Upravo je Pilj potom pucao iz slobodnog udarca, a lopta je otišla pored suprotne vratnice.

Domaćin je imao terenski inicijativu u posljednjoj dionici utakmice, no istu nisu uspjeli iskoristiti kako bi kreirali veću opasnost po gol Istre 1961.

Kolo će od 18 sati na Rujevici zaključiti Rijeka i Hajduk.

Nedjeljni program 29. dionice SuperSport HNL-a od 15 sati otvaraju Varaždin i Istra 1961. Njihov prvi ovosezonski međusobni ogled na istom stadionu završio je 1:1 dok su u Puli obje momčadi upisale po jednu pobjedu istovjetnim rezultatom 2:1.

Domaćini u današnjem ogledu ne mogu računati na Postonjskog, Kolarića, Vuka i Perića dok su gosti lišeni usluga Marešića, Majstorovića i Ercega.

Trener Varaždina Mario Kovačević je u najavi rekao: “Ove su godine naši međusobni susreti jako dobri, a oni su kvalitetna momčad koja igra jako lijepo i dobro se otvara. Znamo kako igrati s njima, samo to trebamo pokazati na terenu i morat ćemo biti na maksimumu. Ponekad nije lako, vidim da su navijači nezadovoljni, ali moramo cijeniti i poštivati kvalitete suparnika. Volio bih kod kuće napraviti visoki pritisak, morat ćemo kombinirati i napasti ih visoko te odigrati napadački.”

Strateg Zeleno-žutih Gonzalo Garcia je izjavio: “Igrali smo dobre utakmice s njima, ali smo onda imali trenutke pada. U tim trenucima kad nismo imali kontrolu igre, imali smo velikih problema jer oni imaju igrače koji te mogu “uništiti” u svakom trenutku. Moramo konstantno kontrolirati igru da bi bili bolji od suparnika. Sve utakmice s njima su bile slične. Ukoliko ćemo igrati svoju igru, bit ćemo komforni, ali bit će i trenutaka u kojima ćemo se braniti i patiti. Mi moramo relaksirani ući u svaki susret znajući da možemo svakoga pobijediti. Isto tako, ako ne odigramo na pravi način, možemo izgubiti.”

Glavni sudac utakmice je Ivan Bebek iz Rijeke kojem će pomagati Jerko Crnčić (Vrbovec), Željko Bučar (Duga Resa), Goran Pečarić (Zagreb) dok će u VAR sobi biti Ante Čulina (Zagreb) i Dario Kolarević (Zagreb). Delegat susreta je Dario Mrzljak (Karlovac), kontrolor suđenja Igor Pristovnik (Zagreb) i časnik za sigurnost Vlado Dominić.