Rijeka i Dinamo u ratobornom derbiju na Rujevici odigrali bez pobjednika

Remijem Rijeke i Dinama okončano je 15. kolo SuperSport HNL-a. Pred 8.108 gledatelja završilo je 2:2 (0:1). Plavi su u dva navrata preko Špikića i Perića bili u vodstvu, no bod Bijelima su na koncu donijeli Selahi i Mitrović.

Izabranici Željka Sopića su tako ostali neporaženi na domaćem terenu te su upisali četvrti remi u sezoni. S druge strane momčad koju vodi Sergej Jakirović je odigrala treći neriješeni ishod u aktualnoj sezoni HNL-a. Rijeka sad uz odigranu utakmicu manje za vodećim Hajdukom zaostaje pet bodova dok Plavi imaju devet bodova manje i dvije utakmice manje.

Rijeka će za dva tjedna prvenstvenu sezonu nastaviti gostovanjem kod Varaždina dok će Dinamu u novom derbiju na Maksimiru odmjeriti snage s Osijekom.

Prvu priliku na utakmici kreirao je Dinamo u 9. minuti kada je Baturina ubacio iz slobodnog udarca s desne strane, a na drugoj stativi je najviši bio Perković koji je glavom pucao pored bliže stative.

Četiri minute kasnije s dvadesetak metara je snažno pucao Kulenović, a Labrović je ipak uspio odbiti loptu. Nedugo potom Mišić je ubacio s lijeve strane, a Goda je nespretno zahvatio loptu tako da je Labrović paradom spasio svoja vrata.

Pritisak gostiju nastavio se i u 14. minuti kada su kombinirali iz kornera nakon čega je Perković petom uposlio Ademija, a njegova dva udarca s vrha peterca fantastično brani golman Rijeke.

Rijeka se javila u 20. minuti preko Pašalića čiji prizemni udarac s dvadesetak metara lovi Zagorac. Isti igrač je odlično zapucao i dvije minute kasnije sa 17 metara iskosa, a lopta je prohujala malo iznad grede.

Dinamo je u vodstvu od 41. minute. U strijelce se upisao Špikić koji je pobjegao po lijevoj strani napada, potom je pokušao uposliti Kaneka, no ispred njega do lopte dolazi Goda koji je nespretno vratio loptu do Špikića, a njemu nije bilo teško zatresti mrežu za svoj prvi gol u aktualnoj sezoni HNL-a. Domaćini su tom prigodom tražili zaleđe, ali njega nije bilo jer je igrač Rijeke bio nesretni asistent.

U 44. minuti je zaiskrilo na travnjaku nakon prekršaja Kulenovića na Mitroviću pa su na koncu uz Kulenovića žuti karton dobili i Mišić te Pašalić. Sudačka nadoknada je ponudila grub start Ivanovića na Perkoviću nakon čega je Ristovski krenuo u obračun s napadačem Rijeke zbog čega je dobio žuti karton.

Kulenović se u 48. minuti izborio za posjed pored Mitrovića nakon čega je krenuo u prodor koji je rezultirao snažnim udarcem s ruba šesnaesterca te sigurnom obranom Labrovića.

Minutu kasnije velika šansa za Rijeku. Fruk je s desne strane pronašao Jankovića čiji udarac s osam metara odlično brani Zagorac. Lopta se potom odbija do Pjace, a on je iz peterca glavom pucao pored stative.

U 52. minuti je prekršaj na lijevoj strani iznudio Goda nakon čega je uslijedio ubačaj Fruka iz slobodnog udarca, lopta se potom od živog zida odbija do Selahija, a on je glavom sa šest metara zakucao lopta iza leđa Zagorca za također svoj prvi gol u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

Goda je nedugo potom igru morao napustiti zbog ozljede, a priliku je dobio Čabraja koji je u 58. minuti odmah okušao udarac iz daljine, no Zagorac je sigurno ulovio loptu.

Odličnu priliku je u 60. minuti imao Pjaca koji je snažno pucao sa sedam metara iskosa, a golman Dinama je obranom sačuvao svoju mrežu.

Na suprotnoj strani travnjaka je dvije minute kasnije s ruba šesnaesterca pucao Ademo te je poslao loptu visoko iznad gola.

Nedugo potom nova akcija Rijeke, ovaj put je u glavnoj ulozi bio Pašalić koji se namjestio za udarac sa 16 metara, no na koncu je samo uspio pogoditi vlastitog suigrača Ivanovića koji je blokom nehotično pomogao Dinamu.

Iz velike daljine je u 77. minuti pucao Pašalić, a Zagorac je atraktivno paradom upisao obranu.

Dinamo je ponovno u vodstvu od 81. minute. Nakon ubačaja iz kornera Bulata za udarac se izborio Kulenović čiji pokušaj Labrović odbija do Perića, a on je iz peterca usmjerio loptu u gol. Stoper Plavih je tako došao do prvog gola u aktualnoj sezoni HNL-a.

Konačan rezultat utakmice postavljen je u 88. minuti kada je s lijeve strane ubacio Čabraja, a na šest metara je natrčao Mitrović te je nogom matirao Zagorca. To mu je bio prvi gol u aktualnoj sezoni.

Gorica – Rudeš 26.11. 17:10h

Petnaestu dionicu SuperSport HNL-a će od 19 sati na rasprodanoj Rujevici zaključiti derbi Rijeke i Dinama. Bit će to povratak Sergeja Jakirovića na stadion kojeg je naprasno napustio koncem kolovoza ove godine nakon poziva iz Maksimira zbog čega ga očekuje vruća dobrodošlica. Njihov prvi ovosezonski međusobni sraz odigran u Zagrebu završio je pobjedom Plavih rezultatom 2:1.

Domaćin u današnjem ogledu nema problema s izostancima dok su gosti bez Petkovića, Stojkovića i Kačavende koji su odsutni već duže vrijeme.

Trener Rijeke Željko Sopić je u najavi istaknuo: “Očekuje nas zahtjevna utakmica protiv najbolje hrvatske momčadi, bez obzira što netko misli. Vjerujem u moje dečke i dat ćemo sve da tri boda ostanu na Rujevici. Predano i jako treniramo i kad vjeruješ u sebe i rad onda nema pritiska. Bez obzira na bodovni saldo i situaciju Dinamo je i dalje najbolja ekipa. Kod nas je svaki dan novo dokazivanje i siguran sam da će ovi dečki biti spremni osvojiti tri boda.”

Njegov kolega na klupi Dinama Sergej Jakirović je izjavio: “Naravno da nas očekuje jako zahtjevna i iznimno važna utakmica u Rijeci, znamo kakvo je stanje na ljestvici, isto tako znamo što nam je činiti. Moramo biti maksimalni u svim segmentima nogometne igre, moramo konačno spojiti 90 minuta bez “crnih rupa” i “blackouta” što je bio dosad slučaj u skoro svakoj utakmici. Nadam se da ćemo znati odgovoriti svim tim zahtjevima i, naravno, atmosferi koja će biti “nabrijana”. Ali, ne igramo ni moj kolega Željko Sopić niti ja nego njih 11 protiv 11 na terenu pa ćemo vidjeti na kraju tko će biti bolji.”

Glavni sudac utakmice je Dario Bel iz Osijeka kojem će asistirati Marjan Tomas (Vladislavci), Kristijan Tomas (Valpovo) i Domagoj Kurtović (Osijek) dok će u VAR sobi biti Marin Vidulin (Kanfanar) i Kruno Šarić (Županja). Delegat susreta je Ante Vučemilović (Osijek), kontrolor suđenja Bruno Marić (Daruvar), a časnik za sigurnost Miroslav Marković