Rijeka svladala Goricu u derbiju začelja (VIDEO)

Rijeka je upisala prvu pobjedu nakon deset prvenstvenih kola. U 12. kolu SuperSport HNL-a u derbiju začelja su slavili kod Gorice rezultatom 0:2 (0:0). Strijelci za prvo slavlje Sersija Cosmija na klupi kluba s Rujevice su bili Prince Ampem i Alen Halilović koji je poentirao iz kazenog udarca.

Gosti su tako došli do devetog boda kojim su posljednjoj Gorici na dnu ljestvice pobjegli na tri boda prednosti. Velikogoričani su pak u posljednjih sedam prvenstvenih utakmica osvojili samo jedan bod, a Igor Angelovski je mandat započeo s četiri poraza i jednim remijem.

Prvu veliku priliku na utakmici vidjeli smo tek u 36. minuti kada je obrani domaćih po lijevoj strani napada pobjegao Hodža, no u situaciji 1 na 1 s Banićem vratar Gorice je obranio njegov udarac sa šest metara iskosa. Da je uspio poentirao VAR bi razmotrio je li veznjak Rijeke tom prigodom bio u zaleđu kako je na koncu ocijenio pomoćni sudac.

Gorica je uzvratila u 43. minuti kada je Ndockyt uposlio Fruka, ali on je u obećavajućoj situaciji bio previše neodlučan pa se ispred njega ubacio Alvarez izbivši loptu u korner.

U 47. minuti s dvadesetak metara iskosa je prizemni udarac uputio Grgić, a Banić je uz manje poteškoće ipak uspio uhvatiti loptu.

Rijeka je do gola napokon došla u 56. minuti kada je Grgić odlično proigrao usamljenog Ampema, a on je snažnim udarcem s desetak metara svladao Banića koji je dirao loptu, ali nije uspio upisati obranu.

Dvije minute kasnije u dobroj šansi se našao Halilović, ali Banić je pravovremeno ušao u njegov udarac te je tako spriječio goste da povećaju prednost.

Ampem je u 64. minuti pobjegao obrani Gorice, no na koncu ga je klizećim startom ipak uspio zaustaviti Ndockyt. Sudac Strukan se tom prigodom nije oglasio iako su gosti tražili kazneni udarac, ali je nakon reakcije VAR sobe pogledao snimku te je na koncu pokazao na bijelu točku. Odgovornost je preuzeo Alen Halilović koji je svojim prvijencem povećao prednost Rijeke.

Dobra akcija Gorice uslijedila je u 75. minuti kada je Vujnović s desne strane u petercu tražio Cruza, no obrana Rijeke na koncu ipak uspijeva izbiti loptu. Minutu kasnije iz daljine je pucao D. Jurić, ali Labrović je paradom upisao obranu.

Rijeka uzvraća nedugo potom preko Ampema koji je s ruba šesnaesterca gađao bliži kut na što je Banić bio spreman.

Blizu pogotka je u 89. minuti bio i Obregon koji je netom prije ušao u igru, ali nakon proigravanja Selahija sa vrha peterca iskosa je loptu poslao pokraj stative.

Gorica je u sudačkoj nadoknadi koja je potrajala pet minuta pokušala doći do počasnog zgoditka, no usprkos inicijativi to im nije pošlo za nogom.

Rijeka – Lokomotiva 16.10. 17:10h

Od 17:10 u Velikoj Gorici počinje derbi začelja i dvoboj 12. kola SuperSport HNL-a u kojem je Gorica domaćin Rijeci. Njihov prvi ovosezonski duel odigran na Rujevici završio je remijem, bilo je 1:1. Obje momčadi se sa po šest osvojenih bodova nalaze na dnu prvenstvene ljestvice.

Domaćini u današnjem ogledu zbog kartona ne mogu računati na Julardžiju, Mitrovića i Pršira dok je Rijeka iz istog razloga bez Krešića i Vrančića.

Strateg Gorice Igor Angelovski je utakmicu najavio sljedećim riječima: “Žao mi je što nismo uzeli tri boda protiv Šibenika jer mislim da smo to zaslužili, međutim upisali smo bod, kojeg moramo potvrditi protiv Rijeke. On nam puno znači za psihološku stabilnost, da igrači znaju da radimo ispravno, idemo dobrim putem i nadam se da ćemo danas konačno osvojiti sva tri boda.”

Trener Rijeke Serse Cosmi je rekao: “Ispred nas je jedna utakmica od velike važnosti. Siguran sam da smo svi svjesni sto moramo napraviti. Igramo protiv ekipe koja je blizu nas na tablici, ali to ne znači da je to jedan lagan protivnik. Nikako! Dapače, sa psihološkog stajališta, to je još kompliciranije. Imamo poštovanja prema protivniku, ali u isto vrijeme znamo koliko nam je važna ova utakmica.”

Glavni sudac utakmice je Duje Strukan iz Splita kojem će pomagati Hrvoje Radić (Split), Goran Perica (Šibenik) i Jakov Titlić (Potravlje) dok će u VAR sobi biti Dario Bel (Osijek) i Marjan Tomas (Vladislavci). Delegat susreta je Ivan Jurina (Zabok), kontrolor suđenja Bruno Marić (Daruvar), a povjerenik za sigurnost HNS-a Jurica Jurjević.