Uz dva gola Lovrića Osijek slavio protiv Slaven Belupa

Osijek je u 19. dionici SuperSport HNL-a pred 3.939 gledatelja na Opus Areni bio bolji od Slaven Belupa rezultatom 4:1 (2:0). Za pobjedu Bijelo-plavih je dvostruki strijelac bio Kristijan Lovrić, a golove su dodali i Nail Omerović te Ramon Mierez dok je za goste poentirao Matej Šakota.

Izabranici Zorana Zekića su tako prekinuli negativni niz od šest utakmica bez pobjede u kojima su zabilježili po tri remija i poraza te su se s nova tri boda uz odigrani susret više bodovno poravnali s Goricom na četvrtom mjestu ljestvice. Farmaceuti na stanku odlaze nakon devetog poraza u sezoni kojim zauzimaju osmu poziciju.

Bijelo-plavi će koncem siječnja sljedeće godine prvenstveno nastaviti gostovanjem kod Rudeša dok će Slaven Belupo u baroknom gradu odmjeriti snage s Varaždinom.

Osijek u vodstvo dolazi u 17. minuti iz prve prave prilike na utakmici. Mierez je idealno uposlio Lovrića koji je sa sedam metara poslao loptu pored nemoćnog Čovića. Bio je to njegov treći zgoditak u aktualnoj sezoni HNL-a.

Omerović je u 23. minuti dobro kombinirao s Mierezom nakon čega je s desetak metara iskosa uputio prizemni pokušaj koji odlazi pokraj suprotne stative.

Tri minute kasnije na suprotnoj strani travnjaka Hoxha je s lijeve strane oštro ubacio u peterac, a Malenica je uspio odbiti loptu.

Bijelo-plavi do novog gola dolaze u 32. minuti. Pušić je odnio loptu ispred neopreznog Caimacova te se ona odbija do Miereza koji je odmah uposlio Lovrića, a on je prizemnim udarcem sa šest metara iskosa još jednom pronašao put do mreže.

Lovrić je u 38. minuti dodao za Omerovića koji je s ruba kaznenog prostora pucao nakon okreta, a lopta je otišla pokraj stative.

Na početku drugog dijela Osijek je još jednom pronašao put do mreže Slavena. Mierez je odlično uposlio Prekodravca koji se ubacio iz drugog plana nakon čega njegov udarac brani Čović, no lopta se odbija do Omerovića koji je s devet metara preciznim udarcem pronašao put do gola. Bio je to njegov prvi gol u dresu Bijelo-plavih.

Sudac Čulina je u 62. minuti Šakotu kaznio žutim kartonom jer je u duelu s Malenicom simuliranjem pokušao iznuditi kazneni udarac.

Dvije minute kasnije smo vidjeli još jedno dobro proigravanja Miereze, ali Omerovića s pet metara iskosa nije uspio pronaći put do mreže.

Gosti se u igru vraćaju u 66. minuti kada je fantastično poentirao Šakota. On se nakon proigravanja ortiza oslobodio Bralića, a potom i Duartea te je s desetak metara poslao loptu kroz noge Malenice. Bio je to njegov drugi pogodak u sezoni.

Blizu gola Farmaceuti su bili i u 72. minuti kada je Caimacov ubacio iz skraćenog korenera te je na prvoj stativi pronašao Ortiza čiji pokušaj glavom završava na gredi. Napadač Slavena je potom zaprijetio i u 79. nakon ubačaja iz kuta, ali ovaj put ga je zaustavio Malenica. Ortiz je u akciji i u 85. kada je snažno pucao s ruba šesnaesterca, no nije bio dovoljno precizan.

Konačan rezultat utakmice je postavljen u 88. minuti kada se Mierez pored tri suparnička igrača izborio za udarac sa 16 metara kojim je odlično pogodio suprotnu malu mrežicu. Argentinskom napadaču to je bio sedmi gol u prvenstvenoj sezoni čime se na vrhu ljestvice strijelaca izjednačio s Caktašem, Livajom i Brodićem.

Kolo će od 17:15 na Maksimiru zaključiti derbi Dinama i Hajduka što je ujedno posljednja ovogodišnja utakmica nakon koje će uslijediti prvenstvena stanka do druge polovice siječnja.

Osijek će u sklopu 19. kola SuperSport HNL-a od 15 sati na Opus Areni dočekati Slaven Belupo. Upravo je sraz ove dvije momčadi otvorio novi stadion Bijelo-plavih, a tad su domaćini slavili s čak 6:1. Farmaceuti su potom u Koprivnici uzvratili pobjedom od 1:0.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Fućka, Brleka, Maneva i Fiolića dok su gosti bez Suška i Agbekpornua.

Trener Osijeka Zoran Zekić je izjavio: “Igramo protiv mog bivšeg kluba koji je u dobrom trenutku nakon pobjede na Rujevici i dolazi s velikim motivom. Dosadašnje utakmice pokazale su kako igraju u gostima i sve ovo nam mora biti motiv više da budemo u pravom trenutku u kakvom nismo bili u zadnje vrijeme. Uz sav respekt suparniku, igramo kući i doista mislim da je vrijeme da pokažemo pravu igru. Nadam se da ćemo mi biti ti koji će diktirati tempo, naravno pazeći na sve dobre stvari koje Slaven Belupo radi.”

Njegov kolega na klupi Slavena Roy Ferenečina je dodao: “Čeka nas dobra momčad, puna jakih individualaca i s dobrim trenerom na klupi. Težak je ispit pred nama, no protiv Lokomotive i Rijeke smo pokazali da znamo na gostovanjima. Želimo na odmor u dobrom raspoloženju i s pozitivnim rezultatom, a za to ćemo ponovno morati biti na našem maksimumu.”

Glavni sudac utakmice je Ante Čulina iz Zagreba kojem će asistirati Luka Pajić (Rijeka), Željko Bučar (Duga Resa) i Toni Dadić (Zagreb) dok će u VAR sobi biti Marin Vidulin (Kanfanar) i Ivan Vučković (Zagreb). Delegat susreta je Stjepan Žugaj (Velika Gorica), suce će kontrolirati Vlado Svilokos (Sisak) dok će o sigurnosti ispred HNS-a paziti Marko Svilić.