Dinamo se ponovno spasio u sudačkoj nadoknadi – Emreli zabio za bod kod Varaždina

Dinamo je drugo kolo u nizu došao do boda u sudačkoj nadoknadi. Nakon što su u prošlog tjedna svladali Lokomotivu danas su na stadionu Varteksa u sklopu 14. kola SuperSport HNL-a pogotkom Mahira Emrelija remizirali kod Varaždina. Domaćin je prethodno bio u vodstvo od 53. minute kada se u strijelce upisao Domagoj Drožđek.

Plavi tako uz odigranu utakmicu manje imaju četiri bodova zaostatka za Rijekom i Hajdukom dok su se izabranici Marija Kovačevića osmim remijem u prvenstvu učvrstili na šestoj poziciji na ljestvici. Za tjedan dana Varaždin očekuje gostovanje na Poljudu dok će Dinamo na Rujevici odmjeriti snage s Rijekom.

Odličnu šansu je u 3. minuti imao Dinamo. Kombinirali su Baturina i Kaneko nakon čega je japanski ofenzivac sa šest metara iskosa pogodio suprotnu stativu.

Gosti su opasni i šest minuta kasnije kada je šut Drmića s desetak metara iskosa završio u bloku, a potom je iz drugog pokušaja loptu poslao malo pokraj vratnice.

U 10. minuti lopta se odbija do Theophilea koji je odlično pucao iz prve sa 17 metara također zatresavši stativu. Ponovno su domaćini imali dosta sreće.

Pritisak gostiju se nastavio i u 14. kada je iz slobodnog udarca pucao Baturina, a lopta se od živog zida odbija do Mišića koji ju je proslijedio do Kaneka čiji pokušaj s desetak metara brani Zelenika.

Domaćin je prvu šansu kreirao u 21. minuti kada je s 18 metara pucao Elezi, a Zagorac je obranio loptu koja je išla u njegovu gornju desnu stranu. Iz odbijene lopte je sa šest metara iskosa potom zapucao i Drožđek za novu dobru reakciju čuvara mreže Plavih.

Drmić je u 28. minuti ubacio s lijeve strane, a dobar pokušaj Vidovića s prve stative odlično brani Zelenika. Golman domaćih je dobru formu iskazao i tri minute kasnije kada je Kaneko asistirao za Mišića koji je šutirao sa sedam metara iskosa.

Drožđek je u 42. pucao s dvadesetak metara, a Zagorac je atraktivno ulovio loptu u letu.

Varaždin u vodstvo dolazi u 53. minuti. Bila je to akcija iz kontre u kojoj je Šego pobjegao po desnoj strani nakon čega je uputio oštru loptu u peterac, a tamo je Drožđek spretno skrenuo loptu u mrežu Plavih za svoj prvijenac u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

Postonjski je u 60. minuti iz kornera ubacio za Elezija, a on je dobro pucao glavom sa šest metara, no Zagorac je uspio prebaciti loptu koja je išla pod samu gredu.

Uslijedila je dobra situacija za Dinamo. Bulat je u 78. minuti izborio slobodni udarac na 17 metara, no iz njega je tek pogodio živi zid.

U 86. minuti je Ademi uposlio Emrelija koji je s vrha peterca poslao loptu pokraj Zelenike, ali ispred gol linije loptu izbija Bručić.

Mišić je u 90. uputio oštru loptu u peterac s desne strane napada, no nitko od njegovih suigrača nije stigao reagirat. U drugoj minuti sudačke nadoknade je s ruba kaznenog prostora iskosa pucao Kaneko, a lopta je otišla pored suprotne vratnice.

Do novog boda Plavi ipak dolaze u 95. minuti. Kaneko je s desne strane ubacio na peterac, a tamo se ubacio Emreli te je iz blizine poslao loptu pokraj Zelenike. Bio je to njegov četvrti gol u sezoni.

U šestoj minuti nadoknade smo vidjeli novu šansu za goste. Nakon ubačaja s desne strane Emreli je glavom usmjerio loptu u peterac, a tamo je Bručić zamalo prevario vlastitog golmana.

Kolo će biti zaključeno od 17:10 kada se na Aldo Drosini u Puli sastaju Istra 1961 i Slaven Belupo.

U prvoj utakmici nedjeljnog programa 14. dionice SuperSport HNl-a snage će od 15 sati na stadionu Varteksa odmjeriti Varaždin i Dinamo. Bit će to njihov prvi ovosezonski duel obzirom da je sraz 5. kola odgođen zbog tadašnjih europskih obveza Plavih.

Domaćin u današnjem ogledu ne može računati na Brodića i Vukušića dok su gosti bez Petkovića.

Trener Varaždina Mario Kovačević je u najavi rekao: “Kada igrate protiv Dinama ne možete reći da ste favorit, ali igramo pred svojom publikom i sve ćemo učiniti da dođemo do pozitivnog rezultata. Protiv Lokomotive su pokazali karakter. Gledao sam taj susret u kojem je Lokomotiva mogla i prije sudačke nadoknade riješiti pitanje pobjednika, na kraju je Dinamo zaslužio pobjedu, a i pobjedom u Kupu dodatno su se napunili samopouzdanjem. Promijenili su puno igrača, došao je novi trener i to je proces koji treba proći, ali to su njihovi problemi. Sve ćemo učiniti da pred našom publikom dođemo do pozitivnog rezultata. Bez obzira protiv koga igrali na našem stadionu želimo pobijediti uz podršku naše publike. vjerujem u svoje igrače, Dinamo je za svakog motiv i moramo odigrati jednu pravu utakmicu, a Dinamo neka nastavi pozitivan niz poslije naše utakmice.”

Njegov kolega na klupi Dinama Sergej Jakirović je istaknuo: “U ovim zadnjim dvjema utakmicama protiv Lokomotive i Oriolika igrali smo dobro, bili smo jako efikasni. U Kupu smo prošli dalje, a to je, što god tko mislio, ipak službena utakmica u kojoj treba pobijediti i proći u sljedeći krug. Nije bilo lagano, pogotovo ne u početku. Okrećemo se dvoboju u Varaždinu, znamo koliko je to zahtjevna utakmica. Varaždin je zadnji put izgubio još 26. kolovoza protiv Hajduka, jasno je da nas čeka težak posao. Igramo protiv momčadi koja teži nadigravanju, dosta je fluidna, poletna, morat ćemo biti na maksimalnoj razini ako mislimo osvojiti sva tri boda.”

Glavni sudac utakmice je Zdenko Lovrić iz Đakova kojem će asistirati Goran Pataki (Đakovo), Nikola Kečkiš (Virovitica) i Antonio Škobić (Osijek) dok će u VAR sobi biti Marin Vidulin (Kanfanar) i Vedran Đurak (Sv. Ivan Zelina). Delegat susreta je Jure Zečević (Knin), kontrolor suđenja Alojzije Šupraha (Zadar), a časnik za sigurnost Miroslav Marković.